دنیای خبر

اپل در فرانسه به دلیل عملکرد ضدرقابتی 1.1 میلیارد یورو جریمه شد

دقایقی قبل مقامات فرانسوی اعلام کردند که برای اپل جریمه هنگفتی به مبلغ ۱.۱ میلیارد یورو در نظر گرفته شده است. به گفته این مقامات، جریمه مذکور به توافقات غیرقانونی اپل در رابطه با شبکه توزیع محصولات خود و سوء استفاده از وابستگی اقتصادی نمایندگان فروش برمی‌گردد.

مقامات نهاد رقابتی فرانسه بعد از چند سال بررسی این تصمیم را اتخاذ کرده‌اند. به غیر از این موضوع، دو عمده‌فروش مهم محصولات اپل در فرانسه یعنی Tech Data و Ingram Micro هم به دلیل توافق غیرقانونی بر سر قیمت‌گذاری، به ترتیب ۶۳ و ۷۶ میلیون یورو جریمه‌ شده‌اند. گفته می‌شود طی توافق صورت گرفته، این دو شرکت دیگر با یکدیگر بر سر قیمت‌ها رقابت نمی‌کردند و این کار منجر به تثبیت قیمت محصولات مذکور شده است.

این یک جریمه بی‌سابقه در فرانسه محسوب می‌شود، هرچند که این جریمه‌ مربوط به عملکردی کوتاه‌مدت نیست و اپل از سال‌ها قبل چنین سیاستی در پیش گرفته است. اپل هنوز رسما به این خبر واکنش نشان نداده ولی بدون شک درخواست تجدیدنظر می‌کند. این دومین جریمه فرانسه برای شرکت‌های تکنولوژی طی ماه‌های اخیر است. مدتی قبل هم اپل‌ در فرانسه به دلیل عدم اطلاع‌رسانی در مورد کاهش سرعت آیفون‌های قدیمی ۲۵ میلیون یورو جریمه‌ شد.

منبع: ۹To5Mac

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن