سلامتی

حمله سایبری به آمریکا برای اخلال در مبارزه با کرونا؛ هکرهای دولتی مظنون اصلی

هکرها کمپینی برای پخش اخبار نادرست و حمله به سیستم های ایالات متحده ترتیب داده اند تا توانایی این کشور در مبارزه با ویروس کرونا را کاهش دهند. در همین رابطه کامپیوترهای وزارت بهداشت آمریکا مورد حمله سایبری قرار گرفتند.

مقامات آمریکایی می گویند حمله سایبری احتمالاً توسط دولت خارجی صورت گرفته است. «جان اولیوت» (John Ullyot)، یکی از سخنگویان شورای امنیت ملی آمریکا با انتشار بیانیه ای گفت که آنها از حمله سایبری به وزارت بهداشت این کشور مطلع هستند و پلیس فدرال در حال بررسی جامع این حمله است.

اولیوت اضافه کرد که سیستم های وزارت بهداشت و شبکه های فدرال آمریکا به حالت طبیعی بازگشته اند. آمریکا دولت خارجی را مقصر این حمله می داند ولی تاکنون از کشور خاصی نام نبرده است.

حمله سایبری به کامپیوترهای وزارت بهداشت آمریکا

هکرها در حملات خود که چندین ساعت به طول انجامید، میلیون ها مرتبه به سرورهای وزارت بهداشت آمریکا حمله کردند. به گفته یک منابع آگاه، این حملات نتوانستند سرعت سیستم های این وزارت را به طور قابل توجهی کاهش دهند.

«کیتلین اوکلی» (Caitlin Oakley)، یکی از سخنگویان وزارت بهداشت آمریکا گفت که سیستم های این آژانس کاملاً به حالت عادی بازگشته اند و آنها در همکاری با پلیس فدرال در حال بررسی موضوع هستند.

پیش از شروع حمله فرستنده ای ناشناس با ارسال پیامک های جعلی، شایعه تعطیل شدن دو هفته ای آمریکا به دستور رئیس جمهور این کشور را پخش کرد. این پیام ها بوسیله ایمیل و شبکه های اجتماعی نیز منتشر شدند و به گفته مقامات آمریکایی به حمله سایبری به سیستم های وزارت بهداشت آمریکا ربط دارند.

انجام حملات سایبری مرتبط به ویروس کرونا در هفته های اخیر افزایش یافته است. هکرها پیش از این با سوءاستفاده از بحران کرونا اقدام به انتشار بدافزار بوسیله ایمیل و سایت های جعلی کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا