سلامتی

مشخصات دستبند فیت بیت شارژ 4 فاش شد

مدتی است گوگل تمایل خود را برای خرید شرکت فیت‌بیت نشان می‌دهد. با‌این‌حال، پیشنهاد وسوسه‌کننده‌ی گوگل خللی در تولید محصولات جدید فیت‌بیت ایجاد نکرده است و به‌نظر می‌رسد به‌زودی شاهد معرفی جدیدترین دستبند سلامت فیت‌بیت خواهیم بود.

روز گذشته، اطلاعاتی از محصول جدید فیت‌بیت به‌نام فیت‌بیت شارژ ۴ (Fitbit Charge 4) در فضای مجازی فاش شد که اجازه می‌دهد اولین‌بار نگاهی به طراحی ظاهری و مشخصات سخت‌افزاری آن بیندازیم. در تصاویر یادشده، می‌توان شباهت بسیار فیت‌بیت شارژ ۴ به نسل پیشین آن، یعنی فیت‌بیت شارژ ۳ را مشاهده کرد که اکتبر ۲۰۱۸ روانه‌ی بازار شد. در زیر نمایشگری که احتمالا از پنل OLED استفاده می‌کند، می‌توان لوگو فیت‌بیت را مشاهده کرد؛ البته واچ فیس کمی تغییر یافته و اعداد و اطلاعات را درمقایسه‌با فیت‌بیت شارژ ۳ در ابعاد بزرگ‌تری به‌نمایش می‌گذارد.

بدنه‌ی آلومینیومی فیت‌بیت شارژ ۴ باردیگر فقط میزبان یک دکمه شده است و در پشت ساعت، می‌توان حسگری برای سنجش میزان ضربان قلب و حسگر SpO2 را مشاهده کرد. درست زیر حسگرها نیز، جایگاهی برای اتصال شارژر در نظر گرفته شده است تا بتوان دستبند سلامت فیت‌بیت شارژ ۴ را شارژ کرد.

در تصاویر به‌اشتراک گذاشته‌شده محصول جدید فیت‌بیت در دو رنگ‌بندی قرمز و مشکی دیده می‌شود که علاوه‌بر آن‌ها در زمان عرضه، مدل آبی‌رنگ و نسخه‌ی ویژه گرانیتی به ویترین فروشگاه‌ها راه می‌یابند. فیت‌بیت شارژ ۴ با قیمت ۱۳۹ پوند راهی بازار بریتانیا می‌شود و این یعنی مدل جدید از مدل قدیمی ۱۰ پوند گران‌تر است.

فیت‌بیت شارژ ۴ نیز مانند نسل پیشین از طراحی ساده برخوردار است و بندها فقط با یک اشاره جدا‌شدنی هستند. به‌احتمال فراوان، شباهت فیت‌بیت شارژ ۴ به مدل فعلی به دارندگان شارژ ۳ اجازه می‌دهد تجهیزات و لوازم جانبی را در نسل بعدی نیز بتوانند استفاده کنند. با تغییر بسیار جزئی در طراحی ظاهری دستبند جدید فیت‌بیت، انتظار می‌رود این شرکت حداقل در مشخصات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشد. به این نکته نیز باید دقت کرد که دو سال از عرضه‌ی فیت‌بیت شارژ ۳ می‌گذرد.

با‌این‌همه، اگر تغییرات اعمال‌شده در Versa 2 درمقایسه‌با Versa را در نظر بگیریم، فیت‌بیت شارژ ۴ احتمالا از نمایشگر همیشه‌روشن برخوردار خواهد بود. در‌‌حال‌حاضر، برای روشن‌شدن نمایشگر فیت‌بیت شارژ ۳ باید دست خود را بالا بیاورید و روی صفحه بزنید یا شارژ ۳ را بفشارید. صفحه‌ای همیشه‌روشن می‌تواند ارتقایی چشمگیر برای شارژ ۴ درمقایسه‌با مدل پیشین باشد.

همچنین، انتظار می‌رود در فیت‌بیت شارژ ۴ از چیپ NFC استفاده شود. با استفاده از چنین تراشه‌ای کاربران می‌توانند از دستبند خود برای پرداخت صورت‌حساب‌ها استفاده کنند. گفته شده بود تنها نسخه‌ی ویژه‌ی شارژ ۴ مجهز به تراشه NFC است؛ اما گزارش‌های جدید نشان می‌دهد تمامی مدل‌های فیت‌بیت شارژ ۴ از تراشه NFC بهره می‌برند.

حال سؤال اصلی این است: چه نرم‌افزارهایی به شارژ ۴ اضافه شده است و شاهد چه ویژگی‌های جدیدی خواهیم بود؟ متأسفانه فیت‌بیت پاسخی به این سؤال‌ها نداده و زمان عرضه‌ی دستبند سلامت جدید را نیز مشخص نکرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن