فناوری

اسپیکر بلوتوث جدید مارشال با پشتیبانی از قابلیت AirPlay 2 و دستیار صوتی الکسا معرفی شد

شرکت صنایع Zound، جدیدترین و کوچک‌ترین اسپیکر خود را تحت برند مارشال و نام Uxbridge Voice معرفی کرد. این اسپیکر بلوتوث برای اولین‌بار از قابلیت AirPlay 2 پشتیبانی می‌کند. درکنار فناوری استریم موسیقی اپل، این اسپیکر از اتصال معمولی بلوتوث و Spotify Connect پشتیبانی می‌کند و کاربر توانایی کنترل آن، با استفاده از دستیار صوتی الکسا را دارد. Uxbridge Voice از روز هشتم ماه آوریل با قیمت ۱۹۹ دلار دردسترس خواهد بود.

برخلاف اسپیکر بلوتوث‌های پیشینی که تحت برند مارشال معرفی شده‌اند، در Uxbridge Voice به‌جای داشتن دستگیره‌های تنظیم‌کننده‌ای به‌سبک گیتار، از کلیدهایی دراز برای کنترل صدا استفاده شده است. این کلیدها که در قسمت فوقانی دستگاه تعبیه شده‌اند، برای کاهش و افزایش میزان صدا، باس و treble (صدای زیر) کاربرد دارند. همچنین در بخش یادشده، کلید خاموش‌وروشن دستگاه و دکمه‌ی دیگری جای گرفته است که میکروفون میدان دور الکسا را غیرفعال می‌کند.

Uxbridge Voice مارشال

پشتیبانی از الکسا و AirPlay 2 بدین معنی است که Uxbridge Voice توانایی اتصال به اسپیکرهای دیگری را دارد که از فناوری‌هایی یکسان برای ایجاد شبکه‌ای در چند اتاق استفاده می‌کنند. همچنین این محصول در دو رنگ سفید و مشکی روانه‌ی بازار خواهد شد.

Zound وعده داده است که درکنار پشتیبانی از الکسا، در یازدهم ماه ژوئن پشتیبانی از دستیار صوتی گوگل را نیز به اسپیکرهای Uxbridge Voice اضافه کند. بااین‌حال، برخلاف شرکت Sonos که پشتیبانی از گوگل‌اسیستنت را با ارائه‌ی به‌روزرسانی در اسپیکرهای حال‌حاضرش با دستیار صوتی الکسا مهیا کرد، Zound درحال عرضه‌ی نسخه‌ای کاملا جداگانه از Uxbridge Voice با قابلیت پشتیبانی از دستیار صوتی گوگل است. روند کنونی شرکت مذکور، مشابه‌با رویکردی است که درباره‌ی دو اسپیکر اول تحت برند مارشال با مدل‌های Stanmore II و Acton II درپیش گرفت؛ دستگاه‌هایی که تنها قابلیت پشتیبانی از الکسا را داشتند، ولی بعدها مدل‌های جداگانه‌ای از آن‌ها با گوگل‌اسیستنت عرضه شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا