سلامتی

وب‌سایت کتابچین، کتاب هر آنچه در مورد کرونا باید بدانید را منتشر شد

تیم تحریریه سایت کتابچین در راستای مسئولیت اجتماعی خود، کتابی تحت عنوان «کرونا چیست؟ راه‌های پیشگیری از آن»، به‌صورت رایگان منتشر کرده که حاوی اطلاعات و بخش‌های مهم ترجمه شده از سایت رسمی سازمان بهداشت جهانی (who)، جهت جلوگیری از پخش شایعات ویروس کرونا و کمک به بیان حقایق و دانستنی های مهم در مورد این بیماری است.

کاملا بدیهی است که سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، در دسترس‌ترین گزینه‌ای هستند که بسیاری از افراد برای کسب اطلاعات بیشتر به آن مراجعه می‌کنند.

با شیوع ویروس کرونا جدید تحت نام رسمی COVID-19، بسیاری از مردم به اطلاعات ضد و نقیضی دست پیدا می‌کنند که در برخی موارد و طبق اخبار دریافتی از سراسر ایران، منجر به مسمومیت و متاسفانه حتی مرگ آنان شده است.

این در حالیست که در این میان اطلاعات درست و کامل که تنها از طریق سایت رسمی بهداشت جهانی یا تحقیقات و مقالات معتبر از منابع موثق منتشر می‌شوند، نیاز به ترجمه دقیق و ویرایش کامل دارند که تیم تحریریه سایت کتابچین به سبب آگاهی بخشی به جامعه، تمامی این موارد را در قالب کتاب الکترونیک، در اختیار آحاد مردم به رایگان قرار داده است.

کرونا - کتابچین

ویژگی اصلی کتاب «کرونا چیست»

بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و سایت‌هایی که عمدتاً منابع موثق به شمار نمی آیند در انتشار اخبار مرتبط با ویروس کرونا اغراق ها و شایعاتی را پراکنده می‌کنند که ضرر اصلی آن برای مردم و خانواده های درگیر با این بیماری است. در اصل اخبار نادرست در مورد این ویروس، بسیار بیشتر از اطلاعات درست آن پخش شده است.

کرونا - کتابچین

نگاهی به بخش‌های مختلف کتاب ویروس کرونا

بخش بندی کتاب ویروس کرونا، امکان مرور جزئی و سپس جستجوی بخش مورد نظرتان را برای پیدا کردن اخبار درست و موثق آسان می‌کند. در بخش نخست آن، می‌توانید اطلاعات کاملی در مورد شکل گیری، اپیدمی و خانواده این ویروس بدست آورید.

بخش سوم آمار شیوع این ویروس را شامل می‌شود و در بخش چهارم می‌توانید برای ارتقا و بهبود سیستم ایمنی بدن خود برای مبارزه با ویروس کرونا اطلاعات بیشتری کسب کنید و اصطلاحاً بدن خود را ایمن کنید.

 راه‌های پیشگیری نادرست و اطلاعات غلطی که در فضای کنونی وجود دارد (مثل مصرف مواد شوینده) بخش پنج تا هفت این کتاب را دربر می‌گیرند.

شما در قسمت بیست و دوم کتاب می‌توانید واقعیت ها را به‌همراه شایعه های کلی باب شده در مورد این ویروس به آسانی مطالعه کنید. در نهایت  با مطالعه کامل این کتاب، می‌توانید به یک درک کلی از ویروس کرونا برسید و با در اختیار داشتن حقایق، آمار و شایعات کذب با دید بهتری به پیشگیری بپردازید.

کتاب ویروس کرونا چیست را می‌توانید از سایت کتابچین رایگان دانلود کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا