فناوری

اتهام بدون مدرک علیه میثم شکری ساز

احتمالا شما هم خبرهایی درباره میثم شکری ساز و کلاهبرداری و جعل مدرک این فرد شنیده اید. طبق اطلاعاتی که در فضای مجازی منتشر شده است، میثم شکری ساز، کلاهبردار و جعل کننده مدرک است. طبق این گفته ها، وی از طریق یکی از موسسات خود، اقدام به جعل و فروش مدرک دانشگاهی نموده و از این راه کلاهبرداری انجام داده است. این فرد کیست؟ چه می کند؟ آیا این اتهامات واقعی هستند؟ با ما باشید تا نگاهی به خبرهای منتشر شده پیرامون این فرد و اتهامات وارد شده به او بیندازیم.

میثم شکری ساز کیست؟

دکتر میثم شکری ساز، مدیر عامل هولدینگ پارس پندار نهاد و شرکت های زیرمجموعه آن است. این فرد سوابق اجرایی و مدیریتی بسیاری را در کارنامه داشته و در حوزه های اقتصادی و کارآفرینی موفقیت های قابل توجهی کسب کرده است. وی همچنین در سال 1396 به عنوان مدیر برتر فناوری اطلاعات کشور انتخاب شده است. از شرکت های تحت مدیریت وی می توان به مجتمع آموزشی پارس پندار نهاد، مرکز توسعه آموزش های مجازی پارس، موسسه کاوش، موسسه نشر دیجیتال پارسیان، انتشارات پارسیان دانش پندار، موسسه مهاجرتی پارسی کانادا اشاره کرد. وی همچنین سوابق علمی پژوهشی متعددی در کارنامه داشته و نویسنده و مترجم بیش از 12 عنوان کتاب و 30 عنوان مقاله است.

اتهام بدون مدرک علیه میثم شکری ساز آیا فعالیت های میثم شکری ساز قانونی است؟

همان طور که مشخص است، این فرد و شرکت های تحت مدیریت وی در حوزه های اقتصادی و آموزشی مختلفی در حال فعالیت می باشند. لازم به ذکر است برخی از این شرکت ها، جز مهره های اصلی آن حوزه به حساب می آیند. به عنوان مثال مرکز توسعه آموزش های مجازی پارس، هم اکنون بزرگترین مجموعه در نوع خودش می باشد.

در اولین قدم برای بررسی موضوع کلاهبرداری و فعالیت های این شرکت ها، سراغ مجوزات آن ها رفتیم. انتظار می رفت با توجه به اتهامات وارده، این مجموعه ها مجوزات مربوطه را نداشته یا مجوزات آن ها ناقص بوده باشد و این فعالیت های غیر قانونی از طریق این حفره ها صورت گرفته شده باشد. اما در کمال ناباوری مشاهده شد تمامی این موسسات و شرکت ها، مجوزهای مربوطه را دارا بوده و تمامی فعالیت های آن ها قانونی می باشد. به عنوان مثال در بررسی مرکز توسعه آموزش های مجازی پارس، این موسسه دارای مجوزات مربوطه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن، تجارت، مجوز نشر دیجیتال از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و مجوز سازمان فنی و حرفه ای بود.

اتهام بدون مدرک علیه میثم شکری ساز

توهم کلاهبرداری

 بعید به نظر می رسد با توجه به این مجوزات و فعالیت های گسترده این مراکز، اعمالی غیر قانونی نظیر کلاهبرداری و جعل مدرک از دید مراجع زیربط پنهان مانده و اقدامی در جهت ابطال مجوزات این شرکت ها و دستگیری کلاهبرداران و مدیریت مجموعه انجام نشده باشد. چگونه می شود یک کلاهبرداری بزرگ وجعل مدرک توسط این موسسات صورت گرفته باشد، اما حتی یا شاکی حقیقی و حقوقی اقدام به شکایت از آن ها نکرده باشد؟ چگونه می شود مدارک دانشگاهی توسط دکتر میثم شکری ساز و موسسات او جعل، اما مراجع قانونی متوجه این امر نشده باشند؟ کما اینکه تاکنون هیچ مورد شکایت یا اقدام قانونی مبنی بر کلاهبرداری و جعل مدرک، از دکتر میثم شکری ساز و شرکت های او ثبت نشده است. نکته جالب تر این که، هیچ کدام از مراجع زیربط و متولیان امر، هیچ گونه واکنشی در این باره نداشته و این اتهامات را تایید نکرده اند. با توجه به پخش شدن این اخبار در فضای مجازی، بعید به نظر می رسد متولیان از این مورد آگاه نشده و این خبرها به گوش آن ها نرسیده باشد. عدم واکنش آن ها، بیانگر کذب بودن این اطلاعات و در نظر گرفتن این اطلاعات به عنوان تخریب هایی است که هر چند وقت یک بار در فضای مجازی منتشر می شود.

نکته دیگری در این باره وجود دارد و آن هم این است که؛ سند و مدرکی در اثبات ادعای جعل مدرک میثم شکری ساز و موسسه مربوطه وجود ندارد. ادعا می شود که میثم شکری ساز، مدیر مجموعه جعل کننده مدرک دانشگاهی است، اما سند و مدرکی دال بر این ادعاها ارائه نمی شود. در آخر به مرور برخی نکات از مطالب گفته شده پرداخته و قضاوت را بر عهده شما می گذاریم:

  • ادعای کلاهبرداری کلان و جعل مدرک توسط میثم شکری ساز و شرکت های او در صورتی در فضای مجازیمنتشر شده است که با توجه به گذشت چندین روز از شروع این اتهامات و تخریب ها، هیچ کدام از مراجع زیربط و متولیان مربوطه، واکنشی در این باره نشان نداده و این فرد و شرکت های وی همچنان مانند قبل به فعالیت های خود ادامه می دهند.
  • با توجه به این ادعاها، انتظار می رود حداقل یک فرد یا ارگان ازکلاهبرداری های عظیم این فرد یا شرکت های وی شکایت کرده و خواستار محاکمه آن ها باشد. در صورتی که تا کنون چنین اقدامی صورت نگرفته است.
  • مدارکی دال بر این ادعای کلاهبردای این فرد ارائه نشده و همه به خوبی می دانیم راه های پرونده سازی و تخریب وجهه افراد و سازمان ها کار چندان سختی نبوده و هر کسی می تواند با چند متن، عکس و کلیپ درباره هر فردی افشاگری کرده و او را تخریب کند! اثبات این ادعا ها است که آن ها را واقعی می کند. اقدامی که تاکنون از سوی به اصطلاح افشاگران انجام نپذیرفته است.

قضاوت با شما.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا