فناوری

تاکسی‌های خودران از سال 2024 وارد خیابان‌های مسکو خواهند شد

به گفته آلکسی سمیونوف معاون وزیر حمل و نقل روسیه، ناوگان تاکسی بدون راننده یا اصطلاحاً خودران، احتمالاً طی چند سال آینده در پایتخت این کشور شروع به فعالیت خواهد کرد.

وی در این خصوص گفته:

اگر بتوانیم برنامه‌ای را که در حال توسعه آن هستیم، به شکلی مؤثر پیش برده و با مقامات ذینفع و شرکت‌های کلیدی (وزارت حمل و نقل، وزارت کشور و وزارت صنعت و تجارت) تعامل مناسب را داشته باشیم، در این صورت، من معتقدم که 2024 سالی است که ما می‌توانیم ناوگان تاکسی‌های خودران را در مناطقی مشخص راه‌اندازی کنیم.

توسعه سرویس راهبری این خودروها بر عهده غول فناوری روسیه، یاندکس (Yandex) بوده و در حال حاضر مراحل تست این سرویس بر روی بیش از صد خودروی روباتیک در حال انجام است.

تاکسی‌های خودران روسیه

یاندکس اولین خودروی بدون راننده خود را در سال 2017 معرفی و به صورت رسمی اعلام کرد که قصد ورود به بازار خودروهای خودران را داشته و با اتکا به سرویس‌های فعلی خود مانند نقشه، نظارت ترافیکی و شناسایی تصویر، یک سرویس تاکسی‌رانی مشابه با اوبر راه‌اندازی خواهد کرد.

در سال 2018 مراحل تست خودروهای خودران در شهرهای مسکو و تاتارستان آغاز شد. در حال حاضر نیز پس از گذشت نزدیک به دو سال، تعداد شهرهایی که تست این خودروها در آن‌ها انجام می‌شود به 13 رسیده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا