دنیای خبر

تور مجازی سیشل ؛ بهشت قاره سیاه

مجمع‌الجزایر سیشل با آب‌وهوا و منظره‌های دیدنی خود، یک بهشت نفس‌گیر را در اقیانوس هند پدیدآورده‌اند. همراه پامپا باشید تا با یک تور مجازی، از این منطقه‌ زیبا دیدن کنیم.

وقتی صحبت از صخره‌های مرجانی می‌شود، احتمالا در ذهنمان به سرزمین‌ها و امپراتوری‌هایی فکر می‌کنیم که در زیر پهنه‌ی لاجوردی دریاها جاخوش کرده‌اند. سرزمین‌هایی که تعداد بی‌شماری ماهی، مرجان و گیاه‌های مختلف آن‌ها را محاصره کرده‌اند و نفس هر بیننده‌ای را می‌گیرند؛ اما تمام قضیه به زیر آب خلاصه نمی‌شود؛ چراکه برآمدگی‌های دریایی بسیار زیادی را می‌توان پیدا کرد که روی صخره‌های مرجانی زیر آب ساخته شده‌اند و با روی آب آمدنشان، خود را به مناطقی مسکونی و اکثرا، دیدنی تبدیل کرده‌اند.

جزیره‌ی الدبرا (Aldabra) در اقیانوس هند یکی از بزرگ‌ترین این سرزمین‌ها است. این منطقه که به‌اندازه‌ی هشت متر از سطح دریا فاصله دارد و در بخش خارجی مجمع‌الجزایر سیشل جاخوش کرده است. نکته‌ جالب این منطقه، شکل کاملا متفاوت آن با جزیره‌های سیشل آفریقا است. شبه‌جزیره‌ی الدبرا با مساحت ۱۵۵ کیلومتر مربعی خود (۳۴ کیلومتر طول و ۱۳ کیلومتر عرض) دومین صخره‌ی مرجانی عظیم دنیا است که در آن می‌توان زندگی کرد. همراه پامپا باشید تا در قالب تازه‌ترین قسمت از تور مجازی، به بازدید از این منطقه و سرزمین سیشل بپردازیم.

با وجود اینکه ورود انسان به طبیعت الدبرا یک سری آسیب را به ساختارهای طبیعی آن وارد کرده است؛ اما، الدبرا با میزبانی از مجموع ۳۰۷ نوع از گونه‌های گیاهی و جانوری، به یکی از نگین‌های طبیعت اقیانوس هند تبدیل شده است. گفتنی است که در دهه‌ی ۶۰ میلادی خطر از بین رفتن تنوع گیاهی و جانوری این منطقه وجود داشته است که با رفع شدن این قضیه، دوباره همه چیز در جزیره‌ی الدبرا به حالت عادی برگشته است.

در سال ۱۹۸۲، منطقه‌ی الدبرا به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد. این جزیره دارای نادرترین گونه از درختان و گل‌هایی همچون گل ارکیده است. گونه‌هایی بسیار نادر که به‌جز جزیره‌ی الدبرا، در سایر نقاط کره‌ی زمین یافت نمی‌شوند. در کنار این گیاهان نادر، الدبرا از لاک‌پشت‌هایی بسیار بزرگ و شگفت‌انگیز میزبانی می‌کند. حیواناتی که تعداد آن‌ها به تقریبا ۱۵۰۰ عدد می‌رسد.

در این تور مجازی، علاوه بر منطقه‌ی الدبرا، به جزیره‌هایی دیگر از مجمع‌الجزایر سیشل سر خواهید زد. یکی از این جزیره‌ها «کزمولدو» (Cosmoledo) نام دارد. این جزیره‌ی کوچک با مساحت ۵/۲ کیلومتر مربعی خود، جولانگاه گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی اقیانوس هند است. چند کیلومتر در مسیر شمال شرقی جزیره‌ی کزمولدو، جزیره‌ی «آلفونسه» (Alphonse) قرار دارد. این جزیره، خودش از چند جزیره تشکیل شده‌ است که بزرگ‌ترین آن‌ها، آلفونسه نام دارد و ۳۰۰ نفر هم در آن زندگی می‌کنند.

تصویری از آسمان‌های جزایر سیشل

در ادامه از شما دعوت می‌کنیم تا از طریق قسمت ابتدایی این مطلب، به بازدید مجازی از جزیره‌های منطقه‌ سیشل بپردازید. پامپا به‌صورت روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این جنس از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از پامپا فراموش نکنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن