مد و فشن

آرایش مناسب برای موهای مشکی

با موهای سیاه چه آرایشی بکنیم

آرایش صورت باید متناسب با رنگ موهای شما باشد و یک هارمونی را ایجاد کند.

اگر رنگ طبیعی موهایتان مشکی و خیلی تیره است یا خودتان به دلخواه رنگ موهایتان را به مشکی تغییر داده اید و به دنبال آرایشی مناسب و همخوان با آن هستید این مطلب را دنبال کنید.

پیدا کردن آرایش مناسب رنگ موهایتان اصلا سخت نیست فقط کمی صبر و تجربه لازم دارد، این را هم در نظر داشته باشید که دانستن اینکه از چه آرایشی در کنار رنگ موهایتان باید بپرهیزید نیز بسیار مهم است و می تواند در زیباتر شدن شما نقش بسزایی داشته باشد.


آرایش مناسب موهای مشکی:

اولین قدم برای داشتن آرایشی زیبا و همخوان با رنگ موهای تیره انتخاب کرم پودر متناسب با رنگ پوستتان است، رنگی انتخاب کنید که مکمل موهای مشکی باشد.

از انتخاب رنگ های خیلی روشن و رنگ پریده بپرهیزید، این رنگ ها شما را شبیه به خون آشام فیلم ها می کند و مناسب آرایش روزانه نیست.

وقتی برای خرید به فروشگاه های لوازم آرایشی می روید از فروشنده بخواهید تا شما را در انتخاب رنگ مناسب کمک کند و رنگهای مختلف را به روی پوست طبیعیتان امتحان کنید، از ترکیب دو رنگ متفاوت نیز نترسید گاهی این رنگهای ترکیبی رنگی بسیار زیباتر را ایجاد می کنند.


به آرایش یک قسمت از صورتتان تمرکز کنید.

بهترین آرایش برای موهای مشکی

برای مثال رنگ قرمز لب می تواند بسیار با موهای مشکی پرکلاغی همخوانی داشته باشد، اما در صورتیکه آرایش سایر قسمت های صورتتان را کمتر کنید و تمرکز به روی رنگ قرمز لب باشد.

زمانیکه از رژ لب های رنگ روشن استفاده می کنید برای مرتب تر به نظر رسیدن و زیباتر شدن آن از خط لب استفاده کنید ، با این کار موجب می شوید رنگ لب بهتر نمایش داده شود. بهتر است از برق لب نیز در این آرایش استفاده کنید تا لبتان درخشش بیشتری داشته باشد.


در انتخاب سایه چشم دقت کنید.

آرایش برای موهای سیاه

آرایش چشم تیره و دودی برای افرادی که موهای مشکی دارند بسیار مناسب است چرا که چشم ها را با زیبایی بیشتری نشان می دهد، برای این کار بهتر است با یک مداد مشکی پشت چشمتان بکشید و سپس آن را محو کنید تا پشت چشمتان حالت دودی بگیرد. از سایه های خیلی تیره استفاده نکنید.

سایه های رنگ آلو یا سرخ نیز در کنار موهای مشکی زیبا خواهند بود به شرطی که آنها را خیلی پررنگ نکشید و سعی کنید حالت محو داشته باشند. این رنگ آرایش هم برای آرایش روزانه مناسب است هم برای مهمانی های شب زیبا می شود.


ابروهایتان را طوری آرایش کنید که با موهایتان رقابت نکنند!

آرایش مخصوص موهای مشکی

اگر ابروهای خیلی کلفتی دارید کمی آن را خلوت کنید، ابروهای پرپشت و خیلی تیره با موهای مشکی همخوانی ندارند.

اگر رنگ موهایتان طبیعی نیست از آرایشگرتان بخواهید تا رنگ ابروهایتان را نیز تغییر دهد تا به رنگ موهایتان نزدیک شود، اگر ابروهای خیلی تیره دارید شاید بهتر باشد کمی آن را روشن تر کنید یا ابروهای روشن تر را با مداد ابرو کمی تیره کنید اما طوری نباشد که در نگاه اول ابروهایتان به چشم بیاید، باید رنگ آن را طوری انتخاب کنید که مکمل رنگ موهایتان باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا