سلامتی

ماجرای کامل نوید افکاری و برادرانش و خانواده مقتول و تصاویر

نوید افکاری از چهره هایی است که در سال ۹۹ به عنوان یک قاتل معرفی شده است. نوید افکاری سنگری متولد سال ۱۳۷۲ است و دو برادر به نام وحید افکاری سنگری و حبیب افکاری سنگری دارد که با آن ها ۸ سال و ۲ سال تفاوت سنی دارد. نوید افکاری به همراه وحید، در زمینه گچ کاری ساختمان فعالیت می کرد و حبیب نیز جوشکار بود.

نوید افکاری کشتی گیر شیرازی که یکی از کارمندان سابق آب منطقه ای شیراز را به قتل رسانده بود، به قصاص محکوم شد. ساعت ۱۱ شب روز یازدهم مرداد ماه سال ۱۳۹۷، یعنی بیش از ۲۴ ماه پیش، فردی از کارمندان سازمان منطقه ای آب شیراز در محله شاه داعی الله و مقابل درب منزلش با چاقو مورد حمله قرار گرفته و مضروب می شود و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست می دهد.

مقتول، مرحوم حسن ترکمان است که از کارمندان سابقه سازمان آب منطقه ای شیراز بوده و یک دختر خردسال و یک پسر نوجوان داشت. پس از اعلام پدر مقتول مبنی بر کشته شدن فرزندش، پرونده در پزشکی قانونی تشکیل می شود و پس از بررسی جسد مقتول، علت مرگ، خونریزی شدید متعاقب بریدگی عروق حیاتی در گرون بر اثر اصابت جسم نوک تیز و برنده اعلام می شود.

حسن ترکمان، کارمند حراست اداره آب و فاضلاب شیراز است. نوید افکاری به اتهام محاربه و شرکت در اعتراضات سراسری مرداد ۹۷، به ۲ بار اعدام محکوم شده بود.

با بازبینی فیلم دوربین مداربسته واقع در خیابان محل تعقیب مقتول، شخصی به نام نوید افکاری در خصوص این پرونده شناسایی و دستگیر می شود.

نوید افکاری

نوید افکاری که متهم قتل مرحوم ترکمان از کارمندان سازمان منطقه ای آب شیراز است در تحقیقات اولیه می گوید که مقتول را توسط دوستش تعقیب کرده و در حالی که وی ترک موتور دوستش نشسته، با چاقو اقدام به قتل مقتول می کند.

در پلیس آگاهی، متهمان پرونده قتل کارمند سازمان منطقه ای آب شیراز، آن ها با دستخط خود، به بزه انتسابی اقرار می کنند. شاهدی که متهمان، دقایقی پس از قتل، اقدام به تشریح ماجرا نزد وی کردند نیز به صراحت، ادعای شهادت کرده است.

متهم ردیف اول پرونده، نوید افکاری است. او بر اساس تحقیقات صورت گرفته که توسط خبرگزاری میزان قوه قضاییه اعلام شده بود، قصد ترور یکی از بسیجیان را داشته که با توجه به تردد نامنظم وی، او موفق به ترور نمی شود.

حبیب افکاری، برادر نوید افکاری است. حبیب افکاری در ناآرامی های سال های قبل ایران حضور داشته و با کاتر، پای یکی از ماموران انتظامی را مورد جرح عمدی قرار می دهد که گویا ۲۰۰ بخیه خورده است. پرونده قتل متهم نوید افکاری با صدور قرار جلب به دادرسی و تنظیم کیفرخواست از سوی دادسرای عمومی انقلاب شیراز، نزد محاکم کیفری استان فارس ارسال می شود و به شعبه اول دادگاه کیفری استان می رود. نوید افکاری دارای وکیل تعیینی در دادسرا بوده و دارای وکیل در دادسرا بود.

طبق اعلام خبرگزاری میزان، ادعاها مبنی بر شکنجه نوید افکاری، صحت ندارد. چون متهم (نوید افکاری)، مدعی شکنجه نشده و از رفتن به پزشکی قانونی امتناع کرده است، دیوان عالی کشور، به منتفی شدن مراجعه وی به پزشکی قانونی برای بررسی آثار شکنجه ادعایی رای می دهد. پس از برگزاری دادگاه محاکمه نوید افکاری به صورت علنی، طبق دادنامه مورخ ۱۴ مهر ماه سال ۱۳۹۸، وقوع قتل توسط نوید افکاری محرز می شود و حکم به قصاص نفس صادر می شود.

دیوان عالی کشور نیز حکم را تایید می کند. با توجه به فرجام خواهی های صورت گرفته، بخشی از پرونده به دیوان عالی کشور ارسال و منتهی به اتخاذ تصمیم نهایی نشده است. روایت بالا، اطلاعاتی است که خبرگزاری میزان منتشر کرده و باید منتظر جزییات بیشتری از این پرونده در روزهای پایانی نیمه نخست سال ۹۹ باشیم. نوید افکاری و برادرانش، صفحه ای در اینستاگرام ندارند.

برای اطلاع از شماری از قتل های جنجالی چند سال اخیر به لینک های زیر مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا