فناوری

بی‌تی‌اس به فورتنایت می‌آید، بلک‌پینک به پابجی

گروه موسیقی کی‌پاپ بی‌تی‌اس همراه با بازی فورتنایت برای یک برنامه در این بازی برای رونمایی از نسخه‌ی کوریوگرافی شده موزیک ویدیوی دینامیت، به تاریخ ۲۶ سپتامبر (۵ مهر) برنامه ریزی کرده‌اند. از سوی دیگر گروه موسیقی کی‌پاپ بلک‌پینک قصد برگزاری یک رویداد در بازی پابجی را دارد.

بتل رویال یکی از پرطرفدارترین پدیده‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی و کی‌-پاپ از محبوب‌ترین سبک‌های موسیقی در عصر کنونی محسوب می‌شوند. این دو پدیده در کنار هم می‌توانند بسیاری از طرفداران را به خود جذب کنند و یک همکاری بسیار عظیم را تشکیل دهند.

بازی پابجی اولین بازی در سبک بتل رویال محسوب نمی‌شود ولی می‌توان آن را اولین بازی بتل رویال موفق خطاب کرد. هدف بازی پابجی ساده است؛ باید در جزیره‌ای در مقابل ۹۹ بازی‌کن زنده بمانید تا برنده شوید. بازی پابجی توانست با پیاده‌سازی خوبی که ایده‌ی بتل رویال داشت بازی‌کنان زیادی را جذب کند و دیده شدن این بازی، به جابه‌جایی رکورد‌های بسیاری منجر شد.

بازی‌های بسیاری برای پیروی از پابجی تلاش کردند اما موفقیتی کسب نکردند تا این که شرکت اپیک گیمز پا به میدان گذاشت. فورتنایت ارایه‌ی شرکت اپیک گیمز از بتل رویال بود و توانست با هدف گرفتن دامنه‌ی وسیع‌تری از مخاطبان، دربر داشتن قابلیت‌های جدید مانند ساخت‌ و ساز و گیم‌پلی ساده‌تر در مقابل پابجی قد علم کند. با وجود محبوبیت بسیار بالایی که امپراطوری عظیم پابجی روی آن بنا نهاده شده بود، فورتنایت موفق شد حتی به موفقیت‌های بزرگ‌تری دست پیدا کند و از رکوردهای پابجی هم عبور کند.

این که کدام یک از دو بازی فورتنایت و پابجی بهتر هستند کاملا به سلیقه‌ی بازی‌کن باز می‌گردد. در کل می‌توانیم بگوییم این دو بازی هر دو خوش‌ساخت ولی متفاوت هستند؛ اما چیزی که بر همگان آشکار است، عظمت و نفوذ این دو بازی در صنعت بازی‌های ویدیویی می‌باشد. برای هر دوی این بازی‌ها مسابقات بزرگی برگزار می‌شود. بازی فورتنایت حتی به یک مرکز نمایش و تبلیغ برای دیگر آثار هنری تبدیل شده. از نمایش تریلر و اکران فیلم گرفته تا برگزاری کنسرت در فورتنایت رخ می‌دهند.

به جرات می‌توان گفت گروه موسیقی بی‌تی‌اس بزرگ‌ترین اسم در کل تاریخ کی‌پاپ به شمار می‌رود. کی‌پاپ نوعی موسیقی پاپ است و همان‌طور که از اسم آن می‌توان فهمید، از کره سرچشمه گرفته و رقص و ویژگی‌های آن، باعث تمایز کی‌پاپ میان دیگر شاخه‌های پاپ شده. گروه بی‌تی‌اس که افتخارات بسیار زیادی در کارنامه‌ی خود دارد، موفق شده موسیقی کی‌پاپ را در تمام دنیا یک مرحله جلوتر ببرد و در این میان رکورد‌های بسیاری را به نام خود ثبت کند. گروه بی‌تی‌اس سیزده رکورد را در کتاب گینس به نام خود ثبت کرده و توانسته به موفقیت‌هایی مانند پرفروش‌ترین هنرمند در کره، تنها گروه کی‌پاپ حاضر در جدول بیلبورد به مدت یک سال و حضور به مدت ۱۹۶ هفته در صدر این جدول دست پیدا کند.

جدیدترین آلبوم این گروه که «نقشه‌ی روح» (Map of the Soul) نام داشت، پارسال عرضه شد و توانست علاوه بر جوایز بسیار، به پرفروش‌ترین آلبوم کل تاریخ در کره‌ی جنوبی تبدیل شود. این گروه مدتی پیش آهنگی به نام دینامیت تولید کرده که مانند تمام آثار این گروه توجه زیادی به آن معطوف شده و موزیک ویدیوی آن، رکور پربیننده‌ترین موزیک ویدیو در ۲۴ ساعت را به دست آورده و هنوز هم در حال دیده شدن است.

گروه BTS گروه Blackpink

گروه موسیقی کی‌پاپ بلک‌پینک از دید بسیاری از طرفداران کی‌پاپ، محبوب‌ترین گروه کی‌پاپ با اعضای دختر در دنیا محسوب می‌شود. اولین آلبوم استودیویی این گروه که «بلک‌پینک در منطقه‌ی شما» (Blackpink in Your Area) نام داشت دو سال پیش عرضه شده و ستایش‌های زیادی دریافت کرده است. گروه بلک‌پینک نسبت به بی‌تی‌اس مدت فعالیت کوتاه‌تری داشته و افتخارات زیادی مانند حضور مکرر در جدول بیلبورد کسب کرده. همچنین موزیک ویدیوی Ddu-Du Ddu-Du از این گروه رکورد پربازدیدترین موزیک ویدیوی کی‌پاپ را در وب‌سایت یوتوب دارد. این گروه پس از وقفه‌ای کوتاه در فعالیت، اخیرا آهنگ جدیدی به نام «بستنی» (Ice Cream) را با همکاری سلنا گومز، منتشر کرده و دوباره با قدرت وارد عرصه‌ی تولید آثار جدید شده.

گروه‌های پرطرفداری مانند بی‌تی‌اس و بلک‌پینک، و این دو بازی ویدیویی گه‌گاه در تاریخ رخ می‌دهند؛ ولی همکاری بین این دو واقعا اتفاقی مهم محسوب می‌شود. این دو رویداد که برگزاری نزدیک آن‌ها بی‌دلیل نیست، بدون شک توجه بسیار زیادی را جلب خواهند کرد.

موزیک ویدیوی جدید بی‌تی‌اس همراه با رقص‌های آن به فورتایت می‌آید

معمولا گروه بی‌تی‌اس پس از منتشر شدن نسخه‌ی معمولی موزیک ویدیوهای خود، نسخه‌ی کوریوگرافی شده‌ی آن‌ها را منتشر می‌کند. این نوع از موزیک ویدیوها، تمرکز بیش‌تر روی حرکت خود اعضای گروه دارند. حالا قرار بر این شده که پس از دیده شدن چشم‌گیر نسخه‌ی اصلی موزیک ویدیوی دینامیت، نسخه‌ی کوریوگرافی شده‌ی آن در تاریخ شنبه، ۲۶ سپتامبر (۵ مهر) در ساعت ۳:۳۰ بامداد به وقت ایران برای اولین به نمایش در بیاید.

نمایش اولیه‌ی این نسخه از موزیک ویدیوی آهنگ دینامیت در صحنه‌ی داخل بازی فورتنایت رخ می‌دهد و طرفداران می‌توانند در این مراسم حاضر شوند. بازی فورتنایت آیتم‌های رقص داخل بازی جدیدی را به این بازی اضافه کرده که همین حالا می‌توانید این آیتم‌ها را از فروشگاه بازی فورتنایت تهیه کنید. این آیتم‌های رقص توسط گروه بی‌تی‌اس طراحی شده‌اند و علاوه بر زمان نمایش گروه، می‌توان از آن‌ها در همه جای بازی استفاده کرد. استفاده از این آیتم‌ها مانند استفاده از دیگر آیتم‌های رقص فورتنایت است و تفاوتی با آن‌ها ندارد.

بی‌تی‌اس داینامایت

البته اگر طرفدار این نمایش هستید ولی با زمان بدموقع این اتفاق به وقت ایران مشکل دارید، نیازی به نگرانی نیست و می‌توانید خودتان را به تکرار این رویداد برسانید. این تکرار در همان روز، یعنی ۲۶ سپتامبر (۵ مهر) ولی در ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر به وقت ایران رخ می‌دهد تا کسانی که موفق به رسیدن به نمایش اولیه نشدند هم از برنامه لذت ببرند. فراموش نکنید که بعد از نمایش این موزیک ویدیو در هر دو دور، ریمیکسی از آهنگ دینامیت که اختصاصی بازی فورتنایت است، در این بازی پخش می‌شود.

در کنار رویداد رسمی بی‌تی‌اس، طرفداران یک سرور اختصاصی را برپا کرده‌اند. در این سرور برنامه‌هایی حول محور آهنگ دینامیت برگزار می‌شوند. همچنین می‌توانید همراه با دیگران موزیک ویدیوی دینامیت را در این سرور بازسازی کنید.

چگونه در کنسرت بی‌تی‌اس در فورتنایت شرکت کنیم؟

اگر قصد شرکت در این رویداد را دارید می‌توانید طبق مراحلی که در ادامه شرح می‌دهیم عمل کنید. البته پیشنهاد می‌کنیم برای اطمینان، کمی زودتر از زمان مشخص شده وارد بازی شوید که در پیدا کردن محل مورد نظر قبل از شروع برنامه دچار مشکل نشوید.

 • در منوی اصلی بازی، گزینه‌ی Change در گوشه‌ی پایین و سمت راست صفحه را اتنخاب کنید.
 • از گزینه‌های پیش رو، گزینه‌ی «پارتی رویال» (Party Royal) را انتخاب کنید و روی دکمه‌ی تایید بزنید. در حالت پارتی رویال قابلیت‌های مبارزه‌ی بازی فورتنایت حذف شده‌اند و این حالت مختص به برگزاری چنین رویداد‌هایی است.

 • پس از تایید کردن حالت پارتی رویال، در منوی اصلی روی گزینه‌ی شروع بازی بزنید.

Fortnite Party Royale

 • با استفاده از نقشه به سمت صحنه‌ی نمایش اصلی بروید و در آن‌جا فرود بیایید.

Fortnite Party Royale

 • پس از فرود، به دنبال فروشگاه SOFDEEZ بگردید.

Fortnite Party Royale

 • جاده‌ی کنار فروشگاه را دنبال کنید تا به تابلوی راهنمایی که به صحنه‌ی نمایش اشاره می‌کند برسید.

Fortnite Party Royale

 • از پل بگذرید و مسیر را ادامه دهید.

Fortnite Party Royale

 • وقتی به صحنه‌ی اصلی رسیدید برای شروع شدن نمایش مورد نظر صبر کنید.

Fortnite Party Royale

 • اگر قصد دارید همراه با دوستان‌تان در مراسم حاضر شوید قبل از شروع کردن بازی، از منوی اصلی بخش اجتماعی را باز کنید و دوستانی که می‌خواهید را به گروه خود اضافه کنید.

Fortnite Party Royale

اعضای گروه بلک‌پینک در راه پابجی موبایل هستند

در روزهای گذشته حساب توییتر پابجی موبایل در حال اشاره کردن به یک اتفاق جدید بوده. بعد از چندین توییت، سازنده‌های بازی پابجی موبایل اعلام کردند قصد برگزاری یک رویداد همراه با گروه بلک‌پینک را دارند. متاسفانه اطلاعاتی که از این رویداد داریم بسیار محدود است و هنوز تیم پابجی موبایل جزییات این همکاری و حتی تاریخ شروع آن را اعلام نکرده. البته اولین بار نیست که این دو تیم را کنار همدیگر می‌بینیم و قبلا، از آهنگ‌های بلک‌پینک در بازی پابجی پخش شده.

بلک‌پینک

این همکاری «بلک‌پینک در منطقه‌ی شما» نام‌گذاری شده و اسم آن به اولین آلبوم استودیویی این گروه اشاره می‌کند. طبق تصاویری که منتشر شده احتمال می‌دهیم تفنگ‌ها و ماشین‌هایی به رنگ صورتی به بازی پابجی موبایل اضافه شود. در یکی از عکس‌های منتشر شده لایت‌استیک‌های چکش شکل این گروه را می‌بینیم و بعید نیست این لایت‌استیک‌ها را به عنوان یک اسلحه در بازی پابجی موبایل ببینیم.

توییتر گروه بلک‌پینک هم تصاویری از حساب کاربری اعضای این گروه که ظاهر آن‌ها در بازی پیاده‌سازی شده است منتشر کرده. در این تصاویر آدرس حساب اعضای گروه بلک‌پینک مشخص است و می‌توان به اعضای این گروه درخواست دوستی در بازی پابحی ارسال کرد.

اگر قصد ارسال درخواست به اعضای این گروه دارید یا می‌خواهید حساب کاربری اعضا را مشاهده کنید، نام کاربری آن‌ها به شرح زیر است:

 • LisaPUBGM: 51009791380
 • JenniePUBGM: 51009797582
 • RoséPUBGM: 51009801702
 • JisooPUBGM: 51009780171

با این که این همکاری‌ها بزرگ‌ترین رویدادها در تاریخ این بازی‌ها نیستند ولی بدون شک دیدن این چهار نام پرعظمت در کنار همدیگر اتفاقی متداول نیست و چنین رویداد‌هایی، مخصوصا در زمانی نزدیک به هم پدیده‌ای خاص است. اتفاقاتی که در راه هستند، می‌توانند از نظر تبلیغاتی کمک بسیاری به این گروه‌های موسیقی کره‌ای و بازی‌های ویدیویی بکنند و با جلب نگاه همگان، این نام‌ها را سر زبان‌ها بیاندازند.

منابع:اپیک گیمز، توییتر پابجی، توییتر بلک‌پینک

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگنوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا