دنیای خبر

واکنش جالب ژوزه مورینیو به دستشویی رفتن بازیکن تیمش در وسط بازی + ویدیو

ژوزه مورینیو پس از ماجرای عجیب توالت رفتن اریک دایر ، بازیکن تیمش در جریان بازی دیشب مقابل چلسی در جام حذفی، شرایط وی را «غیرانسانی» نامید. در نیمه دوم بازی و در حالی که تا نزدیک به یک ربع مانده به پایان بازی، تیم تاتنهام یک بر صفر از حریف لندنی خود عقب بود، اریک دایر بازیکن تیم تاتنهام در اقدامی عجیب به سرعت وارد دستشویی رختکن شد و بدین ترتیب تیمش برای لحظاتی ۱۰ نفره بازی را ادامه می داد. پیش از آن، ژوزه مورینیو در کنار خط با فرانک لمپارد سرمربی چلسی و شاگرد سابقش وارد یک درگیری لفظی شده بود و به شدت تحت فشار قرار داشت.

ژوزه مورینیو پس از ماجرای عجیب توالت رفتن اریک دایر ، بازیکن تیمش در جریان بازی دیشب مقابل چلسی در جام حذفی، شرایط وی را «غیرانسانی» نامید.

بدنبال خروج دایر از زمین برای اجابت مزاج، ژوزه مورینیو خود به سراغ او به دستشویی رختکن رفته تا او را به زمین بازگرداند. در در حالی که کمی بیشتر از ۵ دقیقه به پایان بازی مانده بود تیم تاتنهام توسط اریک لاملا موفق به زدن گل تساوی شده و در ضربات پنالتی برنده بازی شد. در پایان بازی مورینیو در مورد رفتن اریک دایر در وسط بازی به دستشویی و دست به کار شدن خودش برای بازگرداندن این بازیکن به زمین چنین گفت: «می توانید تصور چه اتفاقی افتاد اما می خواستم او را هر چه سریع تر به بازگشتن به زمین ترغیب کنم. این نتیجه یک چیز غیرانسانی است. شما می توانید اتفاقی که برای او افتاد و زمین را ترک کرد را درک کنید. می دانستم. تنها می خواستم او را هر چه سریع تر به زمین بازگردانم زیرا دیگر تعویضی نداشته و یک بازیکن کمتر نیز داشتیم».

او با اشاره به شرایط دشوار بازیکن خود و تیمش در این بازی گفت: «ما سعی کردیم تیم را با بازیکنانی که داشتیم سازماندهی کنیم. اتفاقی که برای اریک دایر افتاد طبیعی نبود، باید به شکلی ویژه از او ستایش کنم. باید بازی کردن در دو بازی در عرض ۴۸ ساعت در این سطح باید ممنوع باشد. کاری که او انجام داد کار انسان نیست. او باید زمین را ترک می کرد و شانسی نداشت! شاید این موضوع نرمالی است وقتی بدنتان آبش را کاملاً از دست می دهد که در این مورد نیز چنین بود، باید او را تحت فشار قرار می دادم تا برگردد اما او الگویی فوق العاده برای همگان است. اگر مقامات اهمیتی به بازیکنان نمی دهند من می دهم».  لازم به ذکر است که اریک دایر در بازی برابر نیوکاسل در لیگ برتر نیز که دو روز پیش برگزار شده بود حضور داشت و اشاره ژوزه مورینیو به خستگی این بازیکن به خاطر فاصله کم این دو مسابقه بود.

ژوزه مورینیو پس از ماجرای عجیب توالت رفتن اریک دایر ، بازیکن تیمش در جریان بازی دیشب مقابل چلسی در جام حذفی، شرایط وی را «غیرانسانی» نامید.

سرمربی جنجالی تاتنهام در ادامه افزود: «این کاری که او کرد نتیجه یک چیز غیرانسانی است. اینکه باید دو مسابقه را با کمبود آب بدن، خسته و بدون انرژی در عضلات بازی کند. البته او پنجشنبه بازی نخواهد کرد زیرا این کار او را خواهد کشت». وی در ادامه سعی کرد درگیری لفظی نیمه اول خود در کنار زمین با لمپارد را کم اهمیت جلوه دهد، درگیری که در آن مورینیو از شاگر سابق خود به دلیل اعتراض زیاد و بیش از حد حرف زدن شکایت کرد و گفت: «چه مرگته فرانک، وقتی سه بر صفر می بازی اینجا نمی ایستی». مورینیو در این باره نیز گفت:« در مورد فرانک مهم تر از صحبت هایی که رد و بدل کردیم احساسات من نسبت به اوست. او به عنوان بازیکن هر چه داشت به من داد و من این موضوع را فراموش نمی کنم».

ژوزه مورینیو پس از ماجرای عجیب توالت رفتن اریک دایر ، بازیکن تیمش در جریان بازی دیشب مقابل چلسی در جام حذفی، شرایط وی را «غیرانسانی» نامید.

آقای خاص در ادامه تصریح می کند: «احساسات من همیشه همان عشقی است که به عنوان بازیکن، دوست و یک حرفه ای به او داشتم. تنها چیزی که گفتم عقیده یک مربی باسابقه به یک مربی جوان و بااستعداد بود که بازیکنان زمانی به ما نیاز دارند که در حال باختن هستند. وقتی دارند می برند نباید شخصیت اول کنار زمین باشیم. در آخرین مسابقه وقتی داشتند سه بر صفر بازی را می باختند برای او غصه می خوردم زیرا او واقعاً ناراحت و ساکت در صندلی اش نشسته بود. در زمینه فوتبال من هیچ چیزی ندارم به او یاد بدهم. این فقط یک ابراز عقیده بود. وقتی تیمت دارد می بازد کنار زمین بایست و وقتی تیمت دارد می برد خونسرد باش».

لمپارد نیز در مورد درگیری لفظی با مورینیو چنین گفت: «داشتیم شوخی می کردیم، من رابطه خوبی با ژوزه دارم. من داشتم می گفتم که او بیش از بازیکنانش با داور حرف می زند، من احترام زیادی برای ژوزه قائل هستم. همه چیز در پایان بازی خوب بود و این موضوع تغییر نخواهد کرد».

بیشتر بخوانید: ژوزه مورینیو در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۰ در گوش پپ گواردیولا چه گفت؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا