سبک زندگیمد و فشنمسافرت

تور مجازی گوا شمالی ؛ بهشت گردشگران هند

گوا با ساحل نفس‌گیر، قلعه‌های پرتغالی، غنای تاریخی و آب‌وهوای معتدلش، یکی از پربازدیدترین مناطق هند است که در این مطلب در قالب یک تور مجازی مجازی از آن بازدید می‌کنیم.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ منتشر شده و در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ به‌روزرسانی شده است.

آسیا، بزرگ‌ترین قاره و خشکی موجود در کره‌ زمین را می‌توان مخزن الاسرار این سیاره دانست. در این قاره آن‌قدر موارد جذاب و اسرارآمیز متنوع پیدا می‌شود که اگر همین حالا بخواهید آن‌ها را در ذهنتان فهرست بکنید، شمار آن‌ها از دست خارج خواهد شد. زیبایی‌های مناطق مختلف این قاره مثل اسراری که در دلش جای داده است، پرتعداد و نفس‌گیر هستند.

کشور هند یکی از همین مناطق است. هند که یکی از بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین کشورهای آسیا است، از جمله پررنگ‌ترین نمادهای این قاره هم به شمار می‌رود. غنای تاریخی، آیین‌های متنوع، سینما، تغذیه، سبک زندگی خاص، جاذبه‌های دیدنی پرتعداد، تنوع مذهبی بالا و مواردی از این دست، از جمله چیزهایی هستند که هند را به یک کشور خاص و جذاب بدل می‌کنند. در این مطلب می‌خواهیم در قالب تور مجازی به یکی از مناطق به‌شدت زیبا و دیدنی هند سفر کنیم؛ گوا شمالی.

ایالت گوا، منطقه‌ای تاریخی و دیدنی است که در حاشیه‌ جنوب غربی هند قرار گرفته است. این ایالت مساحتی برابر با سه‌هزار و ۷۰۲ کیلومتر مربع را در بر می‌گیرد و به‌عنوان کوچک‌ترین ایالت هندی شناخته می‌شود. این منطقه، جمعتی بالغ بر یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار نفر را میزبانی می‌کند. ایالت گوا از نظر جمعیت، چهارمین منطقه‌ی کم‌جمعیت کشور هند است؛ کشوری که از منظر جمعیت، به‌خودی خود یکی از شلوغ‌ترین نقاط کره‌ زمین به‌حساب می‌آید! ایالت گوا در ساحل غربی هند در منطقه کونکان واقع شده است و از شمال به ایالت ماهاراتشارا، از شرق و جنوب به ایالت کارانتاکا و از غرب به دریای غرب محدود می‌شود.

«شهر پانجی» مرکز ایالت گوا است. این شهر از دوره‌ی پرتغالی‌ها و سلطه‌ی آن‌ها بر هند باقی مانده است. هنوز که هنوز است، کلیساها و بناهای ساخته شده توسط پرتغالی‌ها، در این منطقه وجود دارد و حالا این بناهای قدیمی، به قسمتی از جاذبه‌های گوا تبدیل شده‌اند.

ساحل تفریحی گوآ شمالی در کشور هند

آب‌وهوای معتدل حاکم بر منطقه‌ی گوا، گردشگری در آن را به یک امر لذت‌بخش تبدیل کرده است. گشت‌وگذار در سواحل گوا از جمله لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌هایی است که یک توریست می‌تواند در جزیره‌ نام‌برده، به‌انجام دادنش بپردازد. «ساحل کوئریم» (Querim Beach)، «ساحل آرامبول» (Arambol Beach) و «ساحل آگندا» (Agonda Beach) از جمله سواحل جذاب و نفس‌گیر این منطقه هستند. جنگل‌های سرسبز که از سازه‌های پرتغالی‌ها میزبانی می‌کنند از جمله دیگر جاذبه‌های گوا هستند. گوا از نظر مذهبی هم یک منطقه‌ی بسیار درخشان است. کلیساها و بناهای مذهبی بسیار زیادی در این ایالت جاخوش کرده‌اند. «کلیسای بوم ژیزوس» (Basilica of Bom Jesus) و «کلیسای سنت فرانسیس آسیسی» (Church of St. Francis of Assisi) از جمله مهم‌ترین بناهای مذهبی گوا هستند.

به‌وسیله بخشی که در بالا قرار داده شده است، می‌توانید به‌صورت مجازی از گوا شمالی و سواحل زیبای آن دیدن کنید. پامپا به‌صورت روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این جنس از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از پامپا  فراموش نکنید.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا