فناوری

هواوی خطاب به آنر: بزرگترین رقیبمان باشید و ما را شکست دهید!

از اوایل ماه جاری میلادی شایعات زیادی در خصوص فروش برند آنر به گوش می‌رسید که در نهایت نیز به واقعیت بدل شدند و کمپانی هواوی این برند معتبر را به کنسرسیومی از شرکت های چینی فروخت. با اینکه دلیل فروش آنر به صورت رسمی اعلام نشد اما گفته می‌شود که این اقدام هواوی نتیجه مستقیم فشارها و تحریم‌هایی است که دولت ایالات متحده در سال‌های اخیر به این شرکت تحمیل کرده است.

پس از گذشت چندین روز از اعلام خبر فروش آنر، امروز رن ژنگفی (Ren Zhengfei)، بنیان‌گذار و مدیرعامل هواوی، در گردهمایی کارمندان این شرکت اعتراف کرد که فروش کمپانی آنر کاملاً ضروری بود، چرا که واحد تولید گوشی‌های هوشمند هواوی به دلیل عدم دسترسی به ملزومات فنی مورد نیاز تحت فشار شدیدی قرار دارد.

وی در ادامه صحبت‌های خود افزوده که مطمئناً هواوی می‌تواند این مشکلات را پشت سر بگذارد، اما به هر حال تصمیم گرفته شد برند آنر به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شرکت به فروش برسد تا در صورت کاهش فروش، افراد شاغل در این کمپانی و همچنین توزیع کنندگان از کار بی‌کار نشوند.

رن ژنگفی
رن ژنگفی، بنیان‌گذار و مدیرعامل هواوی

رن ادامه داد:

موج تحریم‌های شدید آمریکا علیه هواوی که یکی پس از دیگری از راه می‌رسیدند، باعث شدند که سرانجام بفهمیم برخی سیاستمداران آمریکایی می‌خواهند ما را از بین ببرند، نه اینکه اصلاح کنند.

مدیرعامل هواوی در ادامه صحبت‌های خود از آنر خواست که پس از جدایی از این شرکت، سعی کند به بزرگترین رقیب هواوی تبدیل شود و انگیزه کارمندان آنر باید این باشد که بخواهند شرکت مادر سابق خود را از میدان به در کنند. البته برخلاف چیزی که رن می‌گوید، دستیابی به چنین هدفی حداقل در حال حاضر برای آنر بسیار سخت است، چرا که بر اساس آخرین گزارش‌ها، میزان فروش گوشی‌های هوشمند این برند در سه‌ماهه سوم سال تنها 26 درصد از کل فروش هواوی را شامل می‌شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا