مد و فشن

شخصیت کاریزماتیک داشته باشید | جذابیت در کاریزماتیک بودن است

به احتمال زیاد شما هم با افرادی برخورد داشته‌اید که جذب شخصیت و رفتارهای او شده باشید. افرادی که به محض حضور در جمع، احساسات مثبتی را به دیگران منتقل می‌کنند و جذابیت خاصی را با خود به همراه دارند. این دسته از اشخاص را اصولا کاریزماتیک می‌نامند. در حقیقت شخصیت کاریزماتیک ، در افرادی که ناخودآگاه همه را جذب خود می‌کنند و انرژی خوبی به اطرافیانشان می‌دهند؛ دیده می‌شود. اگر شما هم به دنبال این جذابیت هستید؛ کافی است این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و با رمز و راز‌های داشتن کاریزما بیشتر آشنا شوید.

 

شخصیت کاریزماتیک چیست؟

کاریزما از لحاظ لغوی به معنای جذابیت است. جالب است بدانید، کاریزما فقط جذب و تاثیر مثبت نیست؛ زیرا منظور اصلی توانایی جذب کردن و تاثیرگذاری به صورت منفی و یا مثبت است. در واقع مجموعه‌ای از ویژگی‌هایی که موجب خواهد شد، تا افراد دیگر به سمت شما جذب شوند. اصولا اشخاص کاریزماتیک، به راحتی می‌توانند به عواطف و احساسات طرف مقابل‌شان نفوذ کرده و آنها را به خوبی رهبری کنند. در ادامه با ویژگی‌های شخصیت کاریزماتیک بیشتر شما را آشنا خواهیم کرد.

 

خصوصیات شخصیت کاریزماتیک

هیچگاه خود را با این موضوع که کاریزما داشتن فقط یک هدیه‌ از طرف خداست، مایوس نکنید. در حقیقت این ما هستیم که انتخاب می‌کنیم، به کدام ویژگی درونی خود ارزش دهیم. بنابراین اگر تمایل دارید که شخصیت کاریزماتیک داشته باشید؛ بهتر است از روش‌های زیر پیروی کنید:

 

با اطرافیانتان همدلی کنید

همدلی به این معنی نیست که به تظاهر همراهی افراد در موقعیتی که قرار دارند، بپردازیم؛ بلکه به توانمندی شما در ایجاد احساس واقعی و تصور حضور در شرایط خود شخص، گفته می‌شود. به خاطر داشته باشید که تنها زمانی قادر به انجام این کار خواهید شد که از صمیم قلب به اطرافیانتان اهمیت بدهید و علاوه بر آن توانایی عشق ورزی بی‌قید و شرط را در خود تقویت کرده باشیم.

شخصیت کاریزماتیک

به حرف دیگران گوش دهید

اغلب ما هنگام صحبت کردن دیگران، به جای توجه به حرف‌های او، مشغول افکار خود هستیم و یا به دنبال جوابی مناسب میگردیم. با این کار به آنها نشان داده که صحبت‌های او اهمیت چندانی ندارد و همچنین ثابت می‌کنیم ما به افکار خود، بیشتر از گفته‌های شما ارزش می‌دهیم. در صورتی که موثرترین راه، برقراری ارتباط چشمی و خوب گوش دادن به حرف‌های طرف مقابل است. پس برای داشتن شخصیتی کاریزماتیک حتما از این روش استفاده نمایید.

 

اعتماد به نفس خود را حفظ کنید

مهمترین و اساسی‌ترین ویژگی اشخاص کاریزماتیک، حفظ اعتماد به نفس خود در بهترین سطح آن است. اعتماد به نفس یعنی توانایی انجام کارها با انگیزش درونی به بهترین شکل قاطع و کاملا محترمانه، بدون نگرانی از اینکه درباره ما چه طرز فکری خواهند داشت، گفته می‌شود. بنابراین یکی از راه‌های حفظ اعتماد به نفس، تمرین و تمرکز داشتن برای بهبود شرایط فردی، رشد شخصیتی و در نهایت انجام اقدامات عملی، برای کسب دستاورد بیرونی خواهد بود.

 

در صحبت کردن ماهر باشید

شاید اغلب افراد در صحبت کردن، به درستی متقاعد کردن و تاثیرگذار بودن ماهر نباشند؛ چرا که این موضوع مهارتی است که تمام اشخاص در سراسر دنیا کم و بیش از آن استفاه می‌کنند. هنگامی که ماهرانه حرف می‌زنید، می‌توان امیدوار بود شما در متقاعد کردن و تاثیرگذار بودن بر دیگران موفق هستید. آنچه را که در ذهن خود دارید، به شفاف‌ترین شکل آن بیان خواهید کرد و تمام توجهات را به سمت خود جلب می‌کنید.

شخصیت کاریزماتیک

ارتباط چشمی موثر داشته باشید

یکی از قدرتمندترین روش‌ها در داشتن شخصیت کاریزماتیک ، حفظ ارتباط چشمی صحیح بین افراد است. بهترین اشخاص در این زمینه کسانی هستند که نگاه نافذ و قدرتمند خود را در بین همه‌ی مخاطبان حفظ می‌کنند. این هنری است که آنها، توانایی برقراری ناحیه مشترک بین دو مغز را از طریق مردمک چشم کسب کرده‌اند. همچنین این مسئله درک و تاثیرگذاری متقابل را بالا می‌برد.

 

لبخند بزنید

اصولا افراد جذب کسانی می‌شوند که زبان بدن آنها حتی بدون لبخند زدن حس صمیمت و گرمی را منتقل می‌کند. شما هم می‌توانید در جلوی آینه امتحان کنید؛ با دقت ببینید که چهره‌تان در حالت خنثی به سمت ناراحتی گرایش دارد یا خوشحالی.

شخصیت کاریزماتیک

احساسات خود را بروز دهید

احساسات شما هرچه باشد باید با حرکات بدن و کلماتی که به زبان می‌آورید، هماهنگ باشند. بنابراین تمام احساسات، چه منفی و چه مثبت را از خود بروز دهید. افراد کاریزماتیک ممکن است در هنگام شادی احساسات خود را همانند فریاد کشیدن و خوشحالی کردن از خود نشان دهند و یا در موقعیت‌های ناراحت کننده، احساس خود را با حرکات عصبی و یا حالتی مشابه آن بیان کنند.

 

یک نکته‌ی جالب!

نام افراد برای آنها از اهمیت خاصی برخوردار است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید به خاطر سپردن اسم اشخاص و یادگیری تلفظ صحیح آنها، این امکان را می‌دهد تا به داشتن شخصیتی کاریزماتیک، نزدیک شوید. اصولا افراد موفق در این زمینه، در هنگام صحبت کردن، از نام اشخاص دیگر استفاده می‌کنند تا به کمک آن ارزشمندی طرف مقابل را به او اثبات کنند.

 

کاریزماتیک بودن ربطی به زیبایی ظاهری ندارد!

به یاد داشته باشید، کاریزماتیک بودن ربطی به زیبایی ظاهری افراد ندارد؛ یعنی این مسئله که هر فرد زیبایی، کاریزماتیک هم خواهد بود، یک باور غلط است. امکان دارد جذابیت چهره، شروع کننده‌ی جذب شدن به افراد باشد؛ اما شاید تمام اشخاص زیبا، خصوصیات رفتاری مناسبی در برخورد با اطرافیانشان را نداشته باشند. بالعکس ممکن است افرادی باشند که چهره زیبا ندارند اما با صحبت کردنشان به راحتی می‌توانند دیگران را متقاعد کنند و یا آنها را تحت تاثیر قرار دهند.

شخصیت کاریزماتیک

نتیجه گیری

کاریزماتیک بودن یعنی داشتن یک شخصیت جذاب برای جلب توجه دیگران به سمت خود است. این موضوع با زیبایی ظاهری در اشخاص به وجود نمی‌آید؛ بلکه به شیوه‌ی رفتاری و داشتن برخورد صحیح در ارتباط با دیگران بستگی دارد. بنابراین هیچگاه کاریزماتیک بودن را یک هدیه‌ی خدادادی تصور نکنید؛ ما در این مقاله با معرفی رمز و رازهای این جذابیت، شما را در داشتن شخصیتی کاریزماتیک راهنمایی کرده‌ایم. مهربان، با عاطفه و مثبت اندیش باشید؛ تا خلق دیگران را تنگ نکنید. امیدواریم به بهترین جایگاه در بین اطرافیانتان که به شما عشق می‌ورزند و به سمت شما جذب می‌شوند، برسید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا