دنیای خبر

سنت های عجیب دنیا که با خواند آن شگفت زده می‌شود!

سنت های عجیب دنیا در اغلب کشورها وجود دارند. در جهان انواع و اقسام رسم و رسوم‌هایی هستند که شاید برای ما غیرقابل باور یا حتی شگفت انگیز باشند. هر کشور بسته به نوع اعتقادات و باورهای خود از یک سری رسومات پیروی می‌کند که بسیار هم برای انجام‌ها معتقد هستند. برخی از کشورهای دنیا به دلیل داشتن رسم و رسومات عجیب غریبشان معروف بوده‌اند. سنت‌هایی که شاید از نظر خیلی‌ها غیرانسانی محسوب شوند؛ اما به اعتقاد افرادی دیگر یک معانی پنهانی دارد که با تمام عجیب غریب بودنش، جالب است. در این مقاله برخی از سنت های عجیب دنیا را که با خواندنشان متعجب خواهید شد را برای شما آماده کرده‌ایم.

 

رسم پرش از روی کودکان در اسپانیا !

ساکنین بخشی کوچکی از شمال اسپانیا، در فستیوال پرش از روی کودکان، فرزندانشان را بر روی زمین می‌خوابانند و یک مرد لباسی شیطان به تن می‌کند و از روی بچه‌ها می‌پرد. آنها معتقدند که این کار شیطان را از کودکان دور خواهد کرد. این رسم جزو سنت های عجیب دنیا محسوب می‌شود که آن را “ال کولاچو” می‌نامند.

 

استفاده نکردن از رنگ قرمز در کره جنوبی ! 

طبق تاریخ و رسومات کره جنوبی، رنگ قرمز فقط برای نوشتن نام مردگان به کار می‌رود. این سنت باعث شده که همه‌ی افراد کره جنوبی از جوهر قرمز فراری باشند و از آن استفاده نکنند.

 

سنت افتادن دندان در یونان !

در برخی از سنت‌ها، اولین دندان کودک را بر زیر بالشت او قرار می‌دهند؛ تا کودک به خیال خودش از یک فرشته یا پری، هدیه بگیرد. اما بعضی دیگر دندان را بر روی پشت بام می‌اندازند تا برایشان خوش شانسی بیاورد.

سنت های عجیب دنیا

سنت پولترابند برای ازدواج در آلمان !

یکی دیگر از سنت های عجیب دنیا در آلمان است که خانواده و دوستان نزدیک عروس و داماد دور هم جمع می‌شوند و همه‌ی وسایل را از جمله ظروف شام، گلدان‌ها و هر آنچه که دم دستشان بیاید؛ به جز لیوان‌ها را می‌شکنند. در این هنگام عروس و داماد خوشبخت باید تمام ظروف شکسته را جمع کنند. این سنت نشانگر اتحاد زوجین و توانایی آنها در مشارکت است که مردم آلمان بر اساس اعتقادات خود، آنها را برای یک شروع سرسختانه آماده می‌کنند.

 

سنت گریه کردن عروس در چین !

عروس‌های چینی باید یک ماه قبل از عروسی گریه کنند و مدام اشک بریزند. این گریه کردن جزئی از مراسم عروسی است و به نوعی از مقدمات جشن محسوب می‌شود. این سنت عجیب در شهر فوجی در کوهستان وولینگ هنوز به قوت خودش ادامه می‌دهد.

سنت های عجیب دنیا

سنت سوزاندن ماهی ساردین در اسپانیا !

سوزندان تندیس ماهی ساردین در اسپانیا یکی دیگر از رسم‌های عجیب و غریب محسوب می‌شود که در این کشور مرسوم است. در این فستیوال که عموما در روزهای مهم تقویم مسیح در اسپانیا برگزار می‌شود، تندیس ماهی ساردین که سمبل گذشته است را یک مرد سیاه پوش به آتش می‌کشد؛ تا موجب ساختن جامعه نو شود.

 

 

سنت پرتاب کردن اسباب خانه از پنجره در آفریقای جنوبی !

بسیاری از کشورهای در شروع سال نو رسم‌های عجیب غریبی دارند؛ مثل مردم آفریقای جنوبی که در جشن سال نو مبلمان و دیگر اسباب منزل را از پنجره به خیابان می‌اندازند. این سنت توسط پلیس مراقبت می‌شود تا کسی آسیب نبیند.

 

سنت پر کردن دندان عروس و داماد در اندونزی !

در جزایر بالی اندونزی، پیش از عروسی یکی از دندان‌های عروس و یکی از دندان‌های داماد را پر می‌کنند تا نیروهای شیطانی و خصوصیت‌های بد رفتاری مانند شهوت، خشم، عصبانیت و حسادت از جسم عروس و داماد دور شود.

 

 سنت کشتی گرفتن شترها در ترکیه !

در کشور ترکیه رسمی به نام کشتی گرفتن شترها وجود دارد که مردم برای تماشای آنها دور هم جمع می‌شوند. این نبرد مانند مبارزه خروس‌ها و گاوهای نر جراحتی در شترها ایجاد نخواهد شد. اما بهتر است مردم با فاصله از صحنه به تماشا بپردازند؛ چرا که امکان دارد آب دهان شتر که بسیار بد بو است بر روی تماشاچی‌ها ریخته شود.

سنت های عجیب دنیا

سنت دیر رسیدن در ونزوئلا !

دیر رسیدن به یک مهمانی یا جلسه کاری در کشور ونزوئلا رسمی مهم محسوب می‌شود. افراد ساکن این کشور از دیر رسیدن و سرعت آرام داشتن لذت می‌برند. مخصوصا اگر آهستگی و آرامش مربوط به شغل یا حتی قرارهای ملاقات باشد، بسیار حائز اهمیت است.

 

سنت گزیده شدن توسط نیش مورچه در برزیل !

یکی دیگر از سنت های عجیب دنیا در برزیل است که جوانان هنگامی که به سن خاصی رسیدن برای نشان دادن شجاعت خود باید دستکشی پر از مورچه بپوشند. این رسم بسیار چالش برانگیز است؛ زیرا نیش این مورچه‌ها بسیار دردناک خواهد بود.

 

سنت پوشیدن کلاه‌های عجیب در فرانسه !

در 25 نوامبر در فرانسه جشنی برگزار خواهد شد که تمام دختران جوانی که به سن 25 سالگی رسیده‌اند به آن دعوت می‌شوند. دختران با پوشیدن کلاه‌های سبز و زرد به شکل‌های عجیب غریب باعث می‌شوند که از مجرد بودن خجالت بکشند و بتوانند این زندگی را درآغوش بگیرند.

سنت های عجیب دنیا

سنت ریختن دارچین بر روی فرد مجرد در دانمارک !

سنت ریختن دارچین در دانمارک بسیار قدیمی است. در این رسم اگر جوانی در روز تولدش مجرد باشد، دوستانش روی او دارچین می‌پاشند؛ معمولا این کار بر روی افراد تاجر بیشتر انجام خواهد شد.

 

سنت پرتاب گوجه در اسپانیا !

فستیوال “لا توماتینا” یا همان فستیوال پرتاب گوجه، بزرگترین جنگ گوجه‌ای در جهان محسوب می‌شود. این سنت در شهر بونول در والنسیا اسپانیا مشهور است. در این فستیوال از گوجه به عنوان سلاح استفاده می‌کنند و یک جنگ گوجه‌ای بامزه راه می‌اندازند.

 

سنت استفاده نکردن از دستشویی بعد از ازدواج در اندونزی !

در کشور اندونزی فرهنگی وجود دارد که در آن، عروس و داماد تازه ازدواج کرده تا سه روز نباید دستشویی بروند، اگر این کار را انجام دهند برایشان بد شانسی می‌آورد. در این رسم خانواده‌ها آنها را تحت نظر می‌گیرند تا مبادا سنت را بشکنند. همچنین عروس و داماد در این سه روز آب و غذای کمتری مصرف می‌کنند.

 

سنت هدیه ندادن گل رز زرد به یکدیگر در مکزیک !

گل رز یکی از بهترین هدایا برای ابراز عشق و علاقه است. در بعضی از کشورها رنگ رز بسیار مهم بوده و هر رنگ معنای متفاوتی دارد. در مکزیک از رنگ رز قرمز استفاده می‌کنند و رز زرد را تداعی مرگ می‌دانند.

سنت های عجیب دنیا

نتیجه گیری

در دنیا سنت‌های عجیب و غریبی وجود دارد که در برخی کشورها هنوز هم پا برجا است. رسم‌هایی که شاید ظاهرا بی‌معنی به نظر برسد؛ اما قدمت آنها به مدت‌ها و حتی قرن‌ها پیش برمی‌گردد. برخی از این رسومات بسیار جالب و شگفت‌ انگیز هستند و موجب ایجاد شادی در افراد می‌شود. در این مقاله سعی داشتیم برخی از خارق العاده‌ترین سنت‌ها و رسومات را برای شما بیان کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا