فناوریمد و فشنمسافرتورزشی

19 مقصد مناسب برای سفر در زمستان

اگر شما نیز همانند بسیاری از انسان های منفعل، این ذهنیت را ندارید که زمستان، فصل خانه نشینی و خواب های طولانی است، باید با لیست مناطق مناسب برای سفر در زمستان آشنا شوید. بهترین کشورهای جهان برای سفر در زمستان ممکن است از دیدگاه انسان ها متفاوت باشند.

برخی از مسافران به دنبال کشورهایی هستند که سرمای شدیدی را تجربه کرده و شرایط اسکی روی یخ را فراهم می کنند؛ برخی از افراد نیز علاقه دارند راهی کشورهایی شوند که آب و هوای گرم و مطبوعی داشته و به آن ها این اجازه را می دهد تا بدون پوشیدن لباس گرم به گشت و گذار در نقاط مختلف بپردازند. با توجه به تفاوت سلیقه گردشگران باید کشورهای مختلفی را معرفی کرد.

۱-دبی، لوکس ترین مقصد گردشگری در زمستان

دبی در زمستانبیشترین میزان گردشگرانی که دبی را برای مسافرت انتخاب کرده اند در فصل زمستان راهی این کشور می شوند. این امر باعث شده است هزینه سفر به دبی در فصل زمستان بیش از سایر فصل ها باشد، با این حال در سردترین روزهای سال، آب و هوای دبی بسیار معتدل و مطلوب است به نحوی که دما از ۲۰ الی ۳۰ درجه سانتی گراد متغیر بوده و این امر می تواند یک زمستان رویایی برای کسانی باشد که علاقه ای به سرما ندارند. در زمستان های دبی می توانید از امکانات ذیل بهره مند شوید:

 • اسکی روی شن در منطقه محافظت شده کویر دبی
 • اسکی در سالن سرپوشیده
 • تفریح و استراحت در سواحل معروف جومیرا

برای رزرو آنلاین تور دبی با ارزان ترین قیمت می توانید به سایت پامپا مراجعه کنید.

۲-تجربه مسافرت زمستانی با سفر به مسکو در روسیه

تور مسکو روسیهاگر می خواهید یک زمستان واقعی را با تمام وجود احساس کنید، سفر به مسکو را به شما پیشنهاد می دهیم. در گزینه اخیر از دبی به عنوان یکی از گرم ترین مقاصد گردشگری برای زمستان نام بردیم، اما بد نیست به نقطه مقابل این شهر و کشور نیز نگاهی انداخته و شما را در فکر و خیال، راهی یکی از سردترین کشورهای جهان با نام روسیه نماییم. روسیه جایی است که سردترین روستای جهان با دمای منفی ۷۲ درجه سانتی گراد را نیز در خود جای داده است، با این حال قرار نیست دمای مسکو تا این حد سرد و وحشتناک باشد. در این شهر تفریحات ذیل را از دست ندهید:

 • اسکی روی یخ
 • گشت و گذار در پارک معروف گورکی
 • تماشای مسابقات هاکی روی یخ
 • شب گردی در میدان سرخ و در شب های سرد مسکو

۳-رم و ونیز در ایتالیا

رم زمستانیرم با آن همه آثار تاریخی و ساختمان هایی با نمای رومی و شهر ونیز به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در فصل زمستان جذابیت بسیار زیادی دارند. در فصل زمستان و به علت کاهش دمای هوا میزان گردشگران در شهر رم و ونیز رو به کاهش می رود و این امر تاثیر بسیار زیادی در کاهش هزینه مسافرت شما و بخصوص هزینه اقامت خواهد داشت. در این کشور از تجربه نوشیدنی های گرم ایتالیایی یا پاستای داغ غافل نشوید. در رم تفریحات ذیل در انتظار شما هستند:

 • بازدید از کلوسئوم
 • بازدید از بقایای انجمن روم

۴-کبک در کانادا

اگر می خواهید مسافرت شما با حفظ ماهیت زمستان همراه باشد کبک کانادا را پیشنهاد می دهیم. آب و هوای کبک در فصل زمستان بسیار سرد است و اگر به سرمای هوا عادت نداشته باشید قطعا نمی توانید مسافرت مطلوبی را تجربه کنید، با این حال بهتر است برای آن دسته از کسانی که عاشق سرما هستند بگوییم که دمای هوا در این شهر ممکن است حتی تا ۲۰ درجه زیر صفر نیز برسد، این در حالی است که تماشای زیبایی های کریسمس در میان خیابان های خاص و ساختمان های قدیمی کبک می تواند یکی از خاطرات بیادماندنی برای شما در مسافرت به کانادا باشد. مهم ترین رویدادها و جاذبه های این شهر عبارتند از:

 • کارناوال زمستانی کبک
 • بازدید از هتل یخی

۵-اوکلند در نیوزلند

این شهر که در نیمکره جنوبی قرار گرفته است می تواند با دمای ۲۰ درجه بالای صفر یک زمستان مطلوب با آب و هوای بهاری را برای شما به ارمغان بیاورد. هرچند دمای متعادل در این فصل باعث می شود مسافران اوکلند در روزهای سرد سال افزایش یابد ولی پیشنهاد می کنیم قدری صرفه جویی را کنار گذاشته و لذت گردش در روزهای زمستان با هوای بهاری در اوکلند را از دست ندهید. تفریحات ذیل در این شهر زیبا شما را فرا می خوانند:

 • بانجی جامپینگ
 • سقوط آزاد
 • خرید از فروشگاه های شگفت انگیز در خیابان ملکه

تور کیش لحظه آخری۶-پوکت در تایلند

پوکت زیباترین شهر تایلند در فصل زمستان است. آب و هوای گرم در این شهر می تواند شما را از خیال یک مسافرت زمستانی بیرون آورد. در این شهر و در قلب زمستان می توانید دمای بالای ۳۰ درجه سانتی گراد را تجربه کنید، با این وجود آنقدر تفریحات رنگارنگ در ساحل پوکت وجود دارد که گرمای هوا شما را آزرده خاطر نکند.

۷-سیدنی در استرالیا

سیدنی یکی از شهرهای ساحلی در استرالیا است و با توجه به اینکه بسیاری از ایرانیان مقیم استرالیا در این شهر سکونت دارند قطعا احساس تنهایی نخواهید کرد، چرا که همه روزه بسیاری از آن ها را با لهجه زیبای فارسی در سواحل سیدنی و خیابان های آن می بینید.

زیبایی های طبیعی در کنار جاذبه های تصنعی قرار گرفته و یک شهر رویایی در قاره استرالیا را به وجود آورده اند که در کنار آب و هوای مطلوب زمستان یک مسافرت دل چسب را برای شما رقم می زنند. بازدید از پل بندرگاه سیدنی، اپرای مشهور این شهر و ساختمان ملکه ویکتوریا را از دست ندهید.

۸-برلین در آلمان

جاذبه های برلینکشور آلمان نیز در فصل زمستان پذیرای بسیاری از مهمانان است. پایتخت این کشور یعنی شهر برلین به عنوان مهم ترین مقصد گردشگران خارجی شناخته می شود. دمای هوا در شهر برلین نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان کاملا زمستانی و سرد است، با این حال حداقل دمای سالانه اصولا از منفی ده درجه کمتر نمی شود. مهم ترین واقعه زمستانی در شهر برلین که شما را تشویق به مسافرت می کند تعطیلات زمستانی است که با آغاز آن، زمان مناسب برای اسکی نیز فرا می رسد.

۹-جزایر مالدیو

تصاویر بسیار زیادی از سواحل بسیار زیبا و پاکیزه مالدیو در شبکه های اجتماعی وجود دارد و ما همواره با حسرت به آن ها خیره می شویم؛ به اینکه چگونه ممکن است سواحل یک کشور تا این اندازه پاکیزه باشند و با شن های سفید پوشش یافته باشند یا اینکه چگونه می توان تصور کرد آب دریاها می تواند در نزدیکی سواحل تا این اندازه شفاف و زلال باشد با این حال بسیاری از ما زمانی که غرق در زیبایی های این سواحل در صفحه نمایش گوشی یا تبلت خود می شویم اصلا نمی دانیم که با یک مسافرت چند روزه و در فصل زمستان می توانیم تمامی این شگفتی ها را از نزدیک ببینیم.

تور مالدیو۱۰-سویا در اسپانیا

شهر سویا در اسپانیا با دمای تقریبی ده الی بیست درجه بالای صفر در فصل زمستان یک مقصد مناسب با آب و هوای معتدل است. سفر به سویا در زمستان بسیار مقرون به صرفه تر از گزینه های اخیر خواهد بود. اگر به این شهر مسافرت کردید حتما بازدید از کلیسای سویا با معماری گوتینگ را در لیست برنامه های خود قرار دهید. بازارهای جذاب این شهر نیز یکی دیگر از پیشنهادات ویژه در صورت سفر به سویا بخصوص در فصل زمستان است.

۱۱-اندلس در مراکش

مراکش یکی از کشورهای افریقای شمالی است که در فاصله ای نه چندان زیاد از قاره اروپا قرار دارد. فاصله محدود تا قاره اروپا و خط استوا از این شهر زیبا یک مقصد مناسب برای گردشگری در فصل زمستان ساخته است.

این شهر از یک طرف به سواحل دریا و از طرف دیگر به قله های بلند و کوهستانی منتهی می شود بنابراین می توانید بخش عظیمی از زیبایی های طبیعت را به راحتی در این شهر مشاهده کنید. علاوه بر تفریحات زمستانی و شگفت انگیز در این شهر می توانید از نزدیک گونه های حیات وحش را مشاهده کرده و به آثار تاریخی این شهر سری بزنید.

۱۲-شهر سنگاپور در کشور سنگاپور

سنگاپور نیز در میان ایرانیان یکی از مقاصد محبوب و البته لاکچری برای مسافرت است. پایتخت این کشور با نام کشور یکسان است. دمای سنگاپور در فصل زمستان کاهش یافته و برودت هوا به خوبی احساس می شود. بارش برف در زمستان باعث می شود خیابان های سنگاپور با آن ساختمان های جذاب  و معماری خاص به یک صحنه رویایی تبدیل شوند. کشور سنگاپور با هدف توسعه صنعت گردشگری سعی نموده است امکانات بسیار زیادی را برای مسافران در فصول مختلف سال و بخصوص در زمان کریسمس تدارک ببیند.

۱۳-تایپه در تایوان

شهر تایپه به عنوان مرکز کشور تایوان با ساختمان های لوکس و بافت شهری فوق العاده ای که دارد یک پیشنهاد مناسب برای گردشگران در فصل زمستان است. زمستان در شهر تایپه نیز با کاهش دمای هوا همراه خواهد بود اما آب و هوای حاره ای اجازه نمی دهد برودت هوا به میزان بسیار زیادی برسد.

چای معروف اولنگ را می توانید در شهر تایپه امتحان کنید. این چای می تواند شباهنگام و زمانی که قدری سرمای هوا محسوس می شود بسیار دلچسب و رویایی باشد. تعطیلات زمستانی در شمال شهر تایپه همچون موزه چشمه های آب گرم بیتو در انتظار شماست.

۱۴-سرنگتی در تانزانیا

مسافرت که همیشه نباید لوکس و لاکچری باشد! زمستان صرفا فصل اسکی روی یخ و چشمه آب گرم نیست. گاهی مواقع یک کشور افریقایی همانند تانزانیا می تواند برای مسافرت های زمستانی بهترین انتخاب ممکن باشد البته اگر از حیات وحش ترس ندارید و می توانید حضور برخی از گونه های جانوری همچون گورخرها، کرگدن ها یا حتی شیرها را در نزدیکی خود تاب بیاورید. پارک ملی سرنگتی در مراتع جنوب تانزانیا و در یک دمای معتدل تا گرم یعنی از ۲۰ الی ۳۰ درجه بالای صفر، امکان مشاهده این گونه های جانوری را از فاصله بسیار نزدیک برای شما فراهم آورده است.

۱۵-برکنریج در ایالات متحده امریکا

این شهر در امریکا واقع شده و ظاهر مرموز و عجیب و غریبی دارد. کسانی که میخواهند زمستان خود را در فضاهای روباز و آزاد سپری کنند به این شهر می آیند. اسکی و اسنوبورد از ورزش ها و تفریحات متداول در شهر برکنریج است، اما کسانی که به این تفریحات علاقه ندارند می توانند در مسابقاتی همانند مجسمه سازی با یخ، سورتمه سواری در پارک و استراحتگاه کارتر شرکت کرده یا اینکه به خرید در خیابان های اصلی شهر مشغول شوند.

۱۶-گوآ در هندوستان

گوا در زمستان

گوآ یکی از گرم ترین نقاط زمین است که با آب و هوای داغ و استوایی می تواند میزبان مناسبی برای مسافرت های زمستانی باشد. سواحل بسیار پاکیزه گوآ در کشور هندوستان می تواند شرایط مطلوبی برای تفریحات آبی فراهم کند.

جاذبه های زیبایی در این شهر وجود دارد که می توانید از آن ها بازدید کنید. تلفیق خلاقانه معماری هندی و پرتغالی یکی از مهم ترین جاذبه گردشگری در گوآ است، با این حال تفریحات وابسته به ساحل و دریاها را نباید از یاد برد.

تور گوا هند۱۷-کارتاهنا در کلمبیا

کلمبیا در امریکای جنوبی واقع شده و شهر کارتاهنا به عنوان یکی از مهم ترین شهرهای این کشور شناخته می شود. مسافرت به کارتاهنا در زمره یکی از ارزان ترین مسافرت های خارجی قرار دارد، با این حال این امر بدین معنا نیست که مسافرت دل چسبی را تجربه نخواهید کرد.

این کشور توسط سواحل دریای کارائیب و قله های بلند کوهستانی محصور شده است. در فصل زمستان آب و هوای مطبوعی در سراسر این شهر جریان می یابد و از آن یکی از بهترین مقاصد گردشگری در جهان را ساخته است. بافت تاریخی کارتاهنا یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در کلمبیاست که بخش قابل توجهی از آن نیز به ثبت یونسکو رسیده است.

۱۸-لیما در پرو

پرو نیز همانند کلمبیا یکی از کشورهای امریکای جنوبی است. لیما علاوه بر اینکه به عنوان یک شهر گرم و مناسب برای سفرهای زمستانی معرفی می گردد یک شهر فرهنگی است و با توجه به آداب و رسوم مردم و تاریخ غنی یک مقصد فرهنگی نیز قمداد می شود.

بازدید از میدان زیبای آرماس، پاراگلایدر در سواحل دریا و اقیانوس به همراه شرکت در جشن کارناوال مهم ترین پیشنهادات موجود در سفر به شهر لیماست، با این حال آب و هوای گرم و مطلوب به همراه فرهنگ بسیار زیبای حاکم در شهر لیما همچنان مهم ترین دلایل موجود جهت مسافرت به این شهر است. ناگفته نماند که مسافرت به لیما نیز همانند کارتاهنا در زمره ارزان ترین مسافرت های موجود در فصل زمستان قرار دارد.

لیما در فصل زمستان۱۹-کیپ تاون در افریقای جنوبی

اگر می خواهید زمستان خود را به دور از برودت هوا و برف و باران بگذرانید و در عین حال راهی یک کشور زیبا و متفاوت شوید، ما به شما افریقای جنوبی و بخصوص شهر کیپ تاون را پیشنهاد می دهیم. در این شهر می توانید انواع تفریحات روباز در فضای آزاد را تجربه کنید. بازدید از باغ گیاه شناسی و تفریح در سواحل کیپ تاون را فراموش نکنید. افریقای جنوبی و شهر کیپ تاون یکی از مهمترین مقاصد گردشگری برای اتباع امریکایی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا