سبک زندگی

با پرخورترین حیوانات جهان آشنا شوید!

در این مطلب از پامپا قصد داریم تا شما را با پرخورترین حیوانات جهان آشنا کنیم! این حیوانات بیشتر از آنچه فکر می‌کنید برای ادامه حیات خود به غذا احتیاج دارند. سیستم متابولیک یا همان هضم غذا در این حیوانات سرعت بسیار بالایی دارد و همین موضوع باعث شده تا انرژی غذای دریافتی را خیلی زود مصرف کنند. بدون هیچ توضیح اضافه دیگری در ادامه با معرفی 5 حیوان شکموی جهان ما همراه باشید.

1- حشره‌خوار کوتوله آمریکایی

این حیوان با داشتن ضربان نبض 1000 بار در دقیقه (!)، به عنوان کوچک‌ترین پستاندار آمریکای شمالی محسوب می‌شود که به غذای زیادی برای ادامه حیات خود نیاز دارد. سرعت متابولیسم بدن حشره‌خوار کوتوله آمریکایی بسیار زیاد است و به همین علت هم در طول روز باید سه برابر وزن خود تغذیه کند! حشره‌خوار کوتوله آمریکایی دائماً در حال غذا خوردن بوده و هرگز بیشتر از چند دقیقه نمی‌خوابد؛ به طوری که یک ساعت بی‌غذایی برای این حیوان مساوی با مرگ قطعی او می‌باشد! همین سبک زندگی و پرخوری زیاد این حیوان باعث شده تا طول عمر او نهایتا یک سال باشد.

پرخورترین حیوانات جهان 1

2- نهنگ آبی

نهنگ آبی بزرگ‌ترین حیوانی است که در حال حاضر روی کره زمین زندگی می‌کند و از همین رو می‌توان انتظار داشت که تغذیه بسیار خوبی داشته و یکی از پرخورترین حیوانات جهان نیز باشد. این حیوان با طولی نزدیک به 30 متر و همچنین 170 تن وزن روزانه باید از 3.6 تن کریل (نوعی پلنگتون) تغذیه کند. این مقدار غذا برای نهنگ آبی معادل 1.5 میلیون کالری است که معادل 6000 بسته شکلات است!

پرخورترین حیوانات جهان 2

3- مرغ مگس‌خوار

ضربان قلب مرغ مگس‌خوار در هنگام پرواز به 20 بار در ثانیه می‌رسد و به همین دلیل برای ادامه حیات و پرواز خود به مقدار غذای زیادی احتیاج دارد تا بتواند قدرت بال‌های خود را حفظ کرده و در هر ثانیه 80 بار بال بزند. مرغ مگس‌خوار هر روز دو برابر وزن خود شهد می‌خورد و هین موضوع باعث شده تا این حیوان به یکی از پرخورترین حیوانات جهان تبدیل شود و در لیست امروز پامپا رتبه سوم را از آن خود کند.

پرخورترین حیوانات جهان 3

4- وتای غول پیکر

این خزنده عجیب و غریب با داشتن طولی نزدیک به 18 سانتی‌متر و وزنی معادل 70 گرم به عنوان یکی از بزرگترین حشرات جهان شناخته می‌شود. عکس زیر بزرگ‌ترین نمونه ثبت شده از این حشره را نشان می‌دهد که توسط پارکبانی در جزیره لیتل بریر (Little Barrier) واقع در نیوزیلند کشف شده است. این حشره به عنوان یکی از پرخورترین حیوانات جهان شناخته می‌شود چرا که اخبار حاکی از آن است که وتای غول پیکر به تنهایی در عرض چند ثانیه یک هویج را به طور کامل می‌خورد! این حشره یکی از گونه‌های در خطر انقراض است.

پرخورترین حیوانات جهان 4

5- موش کور دماغ ستاره‌ای

موش کور دماغ ستاره‌‌ای یکی از پرخورترین حیوانات روی کره زمین است چرا که سریع‌تر از هر پستاندار دیگری غذا می‌خورد. این حیوان معمولاً غذای خود را در کمتر از یک چهارم ثانیه به سرعت می‌بلعد؛ درست به همان سرعتی که شما پلک می‌زنید!

پرخورترین حیوانات جهان 5

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا