فناوری

شکایت جدید علیه اپل: چرا تلگرام را از اپ استور حذف نمی‌کنید؟!

تلگرام یکی از پرطرفدارترین پیام رسان‌های جهان است که اخیراً مرز 500 میلیون کاربر فعال را نیز رد کرد. با این حال، تلگرام همواره در ایالات متحده دچار مشکلات حقوقی بوده و نتوانسته آن‌طور که باید و شاید خودی نشان دهد. در تازه‌ترین مورد از درگیری‌های حقوقی مرتبط با تلگرام، تشکیلاتی موسوم به “ائتلاف برای وب امن‌تر” از اپل به خاطر حذف نکردن تلگرام از فروشگاه خود شکایت کرده است! اعضای ائتلاف این پرسش را مطرح کرده‌اند که چرا باید Parler از اپ استور حذف شود اما تلگرام نه؟

اخیراً و در پی حمله هواداران دونالد ترامپ به کنگره آمریکا، اپلیکیشن پیام رسان Parler به دلیل آنچه که عدم توانایی نظارت بر محتوای ارسالی کاربران نامیده شده، از فروشگاه‌های اپل، گوگل و آمازون حذف شد. حالا تشکیلات غیرانتفاعی “ائتلاف برای وب امن‌تر” با ارائه یک دادخواست مدعی شده که تلگرام نیز همین مشکل را دارد و اپل در اجرای سیاستی‌هایی که خود تعیین کرده است، به صورت دوگانه رفتار می‌کند.

تلگرام در آیفون

در پاسخ به این ادعا، پاول دورف بنیان‌گذار و مدیرعامل تلگرام با ارسال پیامی در کانال شخصی خود اعلام کرد که این پیام رسان در طول هفته‌های گذشته نظارت کافی در خصوص حوادث پایتخت آمریکا داشته و به گزارش‌های مربوط به محتوای ترویج کننده خشونت رسیدگی کرده است. به گفته دورف، تیم نظارت تلگرام پیام‌های متعددی را که به نوعی مروج خشونت بودند، شناسایی و مسدود کرده و در عین حال به گزارش‌های مردمی نیز در این خصوص رسیدگی کامل کرده است.

اپل پیش از این و در سال 2018، تلگرام را به دلیل انتشار محتوای غیراخلاقی از فروشگاه اپ استور حذف کرده بود اما در ادامه با افزایش نظارت این پیام رسان بر روی محتوای منتشر شده در کانال‌ها و گروه‌ها، دوباره به اپ استور بازگردانده شد. حال باید دید آیا شکایتی که علیه اپل مطرح شده می‌تواند این شرکت را مجبور کند تا دوباره پیام رسان تلگرام را از دسترس خارج کند یا نه.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا