فناوری

شیائومی فناوری شارژ از راه دور Mi Air Charge را معرفی کرد

چند سال پیش شرکت چینی اوپو با معرفی فناوری VOOC روند افزایش سرعت شارژ در گوشی‌های هوشمند را آغاز کرد. از آن زمان تا کنون دیگر تولید کنندگان هم به سراغ افزایش روزافزون سرعت شارژ رفته‌اند و در حال حاضر شیائومی با فناوری شارژ سیمی 120 وات و بی‌سیم 80 وات در این زمینه حرف اول را می‌زند. اما شیائومی قصد ندارد تنها به افزایش سرعت شارژ محدود شود و امروز یک فناوری جدید با نام Mi Air Charge را به نمایش گذاشته که به کاربران امکان می‌دهد از راه دور گوشی خود را بدون نیاز به سیم و یا حتی پایه شارژ بی‌سیم، شارژ کنند.

این شرکت با انتشار یک توییت رسمی این فناوری جدید را معرفی کرد و در وبلاگ خود نیز برخی جزئیات مربوط به آن را فاش ساخت. به گفته شیائومی، شما می‌توانید چندین گوشی را به طور هم زمان شارژ کنید و همه آن‌ها با سرعت 5 وات شارژ می‌شوند. با این فناوری می‌توانید در همه حال، حتی وقتی در اتاق در حال قدم زدن هستید یا نشسته‌اید، باتری گوشی خود را شارژ کنید.

شارژ از راه دور Mi Air Charge

بر اساس آنچه که در بلاگ شیائومی درج شده، فناوری Mi Air Charge می‌تواند به راحتی در شعاع چند متری گوشی‌های هوشمند را شارژ کند. به علاوه، موانعی مانند انسان‌ها یا مبلمان موجود در اتاق به هیچ وجه تأثیری بر سرعت شارژ نخواهند داشت. شیائومی می‌گوید، این فناوری جذاب، دیگر علمی-تخیلی نیست و یک تلاش جسورانه برای بی‌سیم کردن کل خانه است.

فناوری Mi Air Charge چگونه کار می‌کند؟

پس از معرفی Mi Air Charge، سؤالی که مطرح می‌شود این است که این فناوری دقیقاً چگونه کار می‌کند؟ شیائومی توضیح می‌دهد که برای عملی کردن شارژ از راه دور، یک برجک شارژ منحصر به فرد و اختصاصی طراحی کرده که در تصویر زیر می‌توانید آن را مشاهده کنید. این برجک هسته اصلی فناوری را تشکیل می‌دهد و دارای آنتن تداخل پنج مرحله‌ای است که برای تشخیص موقعیت دقیق گوشی هوشمند تعبیه شده است. پس از تشخیص موقعیت گوشی، امواج میلی متری به شکل پرتو ارسال شده و باتری را شارژ می‌کنند.

Mi Air Charge

البته این فناوری با هر گوشی هوشمندی سازگار نیست و دستگاه مورد نظر باید به “یک آرایه آنتن کوچک با یک آنتن دیده‌بان داخلی و یک آرایه آنتن دریافت کننده” مجهز شود. آنتن دیده‌بان، موقعیت گوشی را اعلام می‌کند، در حالی که آنتن گیرنده (شامل 14 آنتن) برای تبدیل امواج میلی متری به انرژی الکتریکی کاربرد دارد.

به گفته شیائومی، فناوری Mi Air Charge تنها مختص گوشی‌های هوشمند نخواهد بود و از آن می‌توان برای شارژ کردن دستبند‌های تناسب اندام، اسپیکرهای هوشمند و یا سایر تجهیزات هوشمند داخل خانه استفاده کرد. البته این فناوری در حال حاضر تنها در حد یک طرح مفهومی است و تا رسیدن به تولید انبوه زمان زیادی در پیش دارد. شیائومی نیز به هیچ تاریخ دقیقی برای عرضه شارژرهای راه دور اشاره نکرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا