دنیای خبر

روستای کیرازلی کوش آداسی، روستایی دیدنی در ترکیه

کوش آداسی یکی از جزایری است که در ۸۰ کیلومتری فرودگاه ازمیر جا خوش کرده است. این جزیره آرام و دوست داشتنی در ترکیه طرفداران خاص خود را دارد و سالانه مسافران زیادی را از سرتاسر جهان به سمت خود می کشاند.

اگرچه جاذبه های متعددی در این جزیره وجود دارد که می تواند دلیل سفرتان به آن باشد، اما روستای کیرازلی یکی از بهترین جاذبه هایی است که بازدید از آن برای هر مسافری لذت بخش خواهد بود. در این مقاله قصد داریم به طور مختصر به بررسی این روستا بپردازیم. پس همراه ما باشید.

چطور به روستای کیرازلی کوش آداسی برویم؟

شما میتوانید با تهیه تور کوش آداسی پامپا به این منطقه برسید و یکروز از سفر خود را به گشت و گذار در این روستا اختصاص دهد. همچنین شما میتوانید بلیط پرواز کوش آداسی را تهیه کرده و با رزرو آنلاین بهترین هتل های کوش آداسی سفر شگفت انگیزی را برای خود رقم بزنید.

تور کوش آداسیهمه آن چیزی که باید درباره روستای کیرازلی  بدانید

روستای کیرازلی در ۱۰ کیلومتری شرق کوش آداسی واقع شده است و باغ های میوه متنوع آن در میان مسافران و گردشگران مشهور است. این روستا که با تاکستان های مختلفی احاطه شده است، فضایی زیبا و آرام دارد و می تواند بهترین مقصد برای گشت و گذارتان باشد.

اگر به دنبال خانه های سنتی کشور ترکیه هستید و می خواهید حال و هوای روزهای گذشته را از نزدیک تجربه کنید بدون شک روستای کرازلی بهترین گزینه برایتان خواهد بود.

کافی است بار و بندیل تان را جمع کنید و با تور یا افراد بلد راهی این روستا شوید. زمانی که به نزدیکی روستا می رسید باغ های انگور و سایر باغ هایی که با میوه های مختلف پوشیده شده اند نظرتان را به سمت خود جلب می کند.

وقتی داخل روستا قدم می گذارید خانه های روستایی در میان کوچه های پر پیچ و خم اولین چیزی است که شما را به سمت خود می کشد. در میان این کوچه های آرام و دنج قدم بزنید و با مردمانی که مهمان نواز و خونگرم هستند معاشرت کنید.

کوچه پس کوچه های کریزلیبیشتر افرادی که در این روستا زندگی می کنند کشاورز هستند و به باغداری مشغول اند. کوچه های پر پیچ و خم این روستا با درختان کهن و سر به فلک کشیده ای احاطه شده اند و قدم زدن در میان آن ها می تواند حال و هوایتان را عوض کند.

هوای تازه و عکاسی در میان این همه جاذبه قدیمی می تواند بهترین هدیه برای شمایی باشد که خودتان را به روستای کیرازلی رسانده اید. بعدها که از سفر برگشتید می توانید نگاهی به آلبوم عکس هایتان بیندازید و خاطرات سفرتان را در کنار خانواده و دوستان تان مرور کنید.

در کنار همه این مواردی که بیان کردیم، روستای کرازلی بازارهای محلی جذابی هم در اختیارتان می گذارد. اگر توانستید آخر هفته به این روستا سفر کنید بازارهای محلی که در آن ها موارد مختلفی همچون میوه، سبزیجات و خوراکی های لذیذ به فروش می رسد را به هیچ عنوان از دست ندهید. در کنار خرید می توانید با آداب و رسوم مردمان این منطقه نیز آشنا شوید و با آن ها خو بگیرید.

این بازارها به دست اهالی محلی ساخته شده اند و رنگ و بوی سنتی دارند. اگر تا به حال برای سفر به این روستای جذاب قانع نشدید بهتر است بدانید که در کنار این موارد می توانید با رقص و آواز محلی مردم این روستا نیز از نزدیک آشنا شوید و کنار آن ها لحظات خوشی را سپری کنید.

بازارهای کیرازلیجاذبه های روستای کیرازلی کوش آداسی 

زمانی که به جزیره کوش آداسی سفر می کنید خودتان را برای بازدید از جاذبه های گردشگری و تاریخی مختلفی آماده نمایید. اگر عاشق طبیعت هستید و گشت و گذار در میان درختان سر به فلک کشیده و استشمام هوای تازه را دوست دارید، بدون شک سفر به روستای کرازلی بهترین هدیه برایتان خواهد بود.

گوشه و کنار این روستای بی نظیر و منحصر به فرد را کاوش کنید و خودتان را به صرف غذای محلی که با سبزیجات و مواد تازه تهیه شده اند مهمان نمایید. بدون شک سفر به این روستا تجربه های نابی در اختیارتان می گذارد و تبدیل به یکی از بهترین سفرهای عمرتان می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا