فناوری

تولید آیفون 12 مینی متوقف می‌شود؟!

اپل با عرضه آیفون اس ای 2020، بازار گوشی‌های هوشمند کوچک و جمع‌وجور را دوباره احیا کرد. این گوشی عملکرد خوبی در زمینه فروش داشت و در نتیجه غول کوپرتینویی تصمیم گرفت تا آیفون 12 مینی را به همراه آیفون 12 و 12 پرو راهی بازار کند. با این حال، گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که اپل ممکن است در آینده نزدیک تولید این مدل کوجک از آیفون 12 را به علت آنچه که عدم استقبال خریداران عنوان شده، متوقف کند. با پامپا همراه باشید.

به گزارش رویترز، نتایج تحقیقات شرکت تحلیلی مشهور Counterpoint Research نشان داده که تقاضا برای گوشی پرچمدار و جمع‌وجور اپل در بسیاری از بازارهای جهانی کم بوده است. در این گزارش آمده که در چند وقت اخیر خریداران بیشتر به دنبال گوشی‌هایی با نمایشگر بزرگ‌تر بوده‌اند تا بتوانند راحت‌تر به تماشای فیلم‌ها و محتواهای چندرسانه‌ای بپردازند. در نتیجه تقاضا برای گوشی‌هایی مانند آیفون 12 مینی که مهمترین فاکتور آن کوچک بودنش می‌باشد، بسیار کم بوده است.

بیشتر بخوانید:

بر اسسا گزارش‌های قبلی، فروش آیفون 12 مینی در نیمه اول ژانویه تنها 5 درصد از کل فروش گوشی‌های جدید اپل را شامل می‌شده که می‌تواند برای این شرکت بسیار ناامید کننده باشد.

گوشی آیفون 12 مینی

بنابراین، تحلیلگرانی مانند ویلیام یانگ از زنجیره تأمین JP Morgan، معتقند به دلیل تقاضای بسیار کم برای آیفون 12 مینی و فروش بد آن حتی در بازار داخلی آمریکا، اپل ممکن است تولید این مدل را در سه ماهه دوم سال 2021 کاهش دهد.

به گفته یانگ، با کاهش تولید آیفون 12 مینی، اپل تمرکز خود را بیشتر به مدل‌های پرفروش‌تری مانند آیفون 12 پرو و ​​12 پرو مکس و حتی آیفون 11 معطوف خواهد کرد که یکی از پرفروش‌ترین گوشی‌های چند سال اخیر اپل بوده است.

علاوه بر این، یانگ پیش بینی می‌کند که این شرکت آمریکایی قصد دارد امسال چهار مدل جدید آیفون را روانه بازار کند. وی همچنین اضافه کرد که اپل در حال کار بر روی نسل سوم گوشی‌های آیفون اس ای است که قرار است در سال 2022 عرضه شود. البته، با وجود کاهش تقاضا برای گوشی‌های کوچک، تولید آیفون اس ای 3 کمی عجیب به نظر می‌رسد و باید دید اپل چه برنامه‌ای برای بازاریابی آن خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا