مد و فشن

گذاشتن مژه مصنوعی به راحت‌ترین شیوه | انواع مژه مصنوعی

گذاشتن مژه مصنوعی شاید کار سختی به نظر برسد و برای همه آسان نباشد. در واقع، داشتن مژه‌هایی حجیم و پرپشت باعث می‌شود که در یک آرایش، چهره‌ی شما جذاب‌تر شود. به همین دلیل اکثر خانم‌‌ها به منظور تکمیل کردن آرایش خود، ازاین نوع مژه‌ها استفاده می‌کنند.

مژه مصنوعی یکی از لوازم آرایشی، برای زیباتر کردن چشم‌ها به حساب می‌آید. داشتن مژه‌های حجیم و پرپشت در یک آرایش جذاب، بسیار موثر است. از این رو بسیاری از آرایشگران برای تکمیل نمودن آرایش از آن استفاده خواهند کرد. پیش از استفاده از مژه مصنوعی، باید نحوه صحیح استفاده از آن را آموخت و در زمینه‌ی انتخاب مژه مصنوعی با کیفیت، اطلاعات کافی را به دست آورد. اگر شما هم در این زمینه آگاهی لازم را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم؛ این مقاله را از دست ندهید.

 

وسایل مورد نیاز برای گذاشتن مژه مصنوعی

 • مژه مصنوعی دلخواه‌تان
 • موچین
 • چسب مژه مصنوعی
 • قیچی

مژه مصنوعی

در انتخاب چسب مژه دقت کنید

مژه‌های مصنوعی یا مواد دیگری که به مژه‌ها می‌چسبد می‌تواند واکنش‌های شدیدی بر روی پوست و چشم ایجاد کند. چرا که ممکن است کمی آزردگی چشم، منجر به آسیب چشم شده و حتی در برخی مواقع، بینایی فرد را با مشکل رو به رو کند.

برخی اوقات چسب مورد استفاده نیز می‌تواند موجب بروز واکنش‌های حساسیتی شده، پلک متورم و چشم‌ها قرمز شوند. بنابراین توصیه می‌شود، از نوع چسب مناسب اطمینان پیدا کنید. حتی بهتر است قبل از استفاده برای گذاشتن مژه مصنوعی، آن را بر روی نقطه‌ی دیگری از پوست امتحان کنید.

 

مژه مصنوعی و اکستنشن مژه

درحالی که اکستنشن مژه طول عمر بیشتری دارد، توسط یک آرایشگر حرفه‌ای باید انجام شود که این کار کمی هزینه بر است. در عوض، مژه‌های مصنوعی انتخاب ایده‌‌آل‌تری برای یک شب، در گردش یا مهمانی هستند که می‌خواهید خودتان آن را بگذارید و به دنبال صرف هزینه‌ی بالا نیستید. بنابراین نوع انتخابتان، بستگی به نیاز شما دارد.

 

مژه مصنوعی تار به تار یا دسته‌ای

همانطور که مشخص است، در این نوع کاشت، مژه‌ها تار به تار در امتداد مژه‌هایتان، به کمک یک چسب ضعیف، چسبانده می‌شوند.

در روشی دیگر از دسته‌های 5 تا 7 تایی مژه استفاده می‌شود که همچنان با چسب ضعیف چسبانده خواهد شد. انتخاب هر یک از این روش‌ها، به میزان مهارت و کاربرد شما بستگی خواهد داشت.

دقت داشته باشید کسانی که از چسب‌های نیمه موقت اکستنشن مژه، که تا هفته‌ها دوام دارند برای این مژه‌ها استفاده کنند، دچار درد سر می‌شوند. این موضوع برای مژه‌های طبیعی‌تان که غرق در چسب می‌شوند، مضر است. چرا که در این حالت مژه‌های طبیعی نمی‌توانند رشد و ریزش مناسب داشته باشند.

گذاشتن مژه مصنوعی

نحوه‌ی صحیح گذاشتن مژه مصنوعی

این مراحل را به ترتیب انجام دهید:

 • بدون اینکه فشار خاصی به مژه‌ها وارد کنید. به آرامی آنها را با موچین یا انگشتانتان از بسته ‌بندی بیرون بیاورید.
 • به کمک انگشت اشاره و شست دو دست، دو سر انتهایی مژه را بگیرید و به آرامی مژه را خم کنید. آن را به اندازه یک سانتی متر با دست بالا و پایین ببرید. این کار مژه مصنوعی را قبل از استفاده، انعطاف‌ پذیرتر می‌کند. در نهایت کمک خواهد کرد تا مژه‌ها بهتر به روی پلک بنشیند.
 • در این مرحله باید امتحان کنید که طول مژه‌ها اندازه پلک شما باشد. اگر چشمان کوچکتری دارید؛ باید کمی از آن را قیچی کنید. با نگه داشتن بر روی چشم، آن را اندازه بگیرید. باید دقت کنید از قسمتی که مژه‌های طبیعی شما شروع شده (از گوشه داخلی) تا گوشه خارجی اندازه بگیرید.
 • با قیچی قسمت اضافه آن را ببرید. می‌توانید دوباره روی مژه‌های خود قرار دهید تا اندازه آن را مجدداً مشخص کنید.
 • مژه را به چسب مژه آغشته کرده و  برای آنکه کاملا چسبناک شود دو دقیقه نگه دارید.
 • در هنگام چسب زدن توجه داشته باشید که لایه نازکی چسب به آن بزنید. اما در قسمت‌های انتهایی مژه کمی چسب بیشتر بزنید. چرا که چسب این نقاط به راحتی باز می‌شود.
 • مژه مصنوعی‌ها را با موچین بردارید. بهتر است وسط و نزدیک به خط مژه را بگیرید. حواستان باشد که نوک موچین به قسمت چسبناک برخورد نکند.
 • با موچین گوشه مژه‌های داخلی و خارجی چشم را کاملا میزان کنید و تا حد ممکن مژه‌های مصنوعی را به مژه‌های چشمانتان نزدیک کنید. البته دقت داشته باشید که بدون تماس با مژه خودتان، آن را انجام دهید.
 • به محض آنکه مژه‌ها با خط مژه‌های خودتان هم تراز شد. با موچین ابتدای مژه‌ها را بگیرید و به پلک فشار دهید. باز هم تاکید می‌کنیم که آن را بر روی خط طبیعی مژه قرار دهید. چرا که در صورت نزدیک بودن به مجرای اشک، در تمام مدت دچار آبریزش چشم خواهید شد و یا فشار بر روی چشم را احساس می‌کنید. باید فضای کوچکی خالی باشد. این کار را سریع انجام دهید تا چسب خشک نشود.
 • این کار را در کل خط مژه مصنوعی انجام دهید و با موچین کمی به پوست فشار دهید تا بچسبد.
 • حدود یک تا 2 دقیقه صبر کنید تا چسب خشک شود. بعد از خشک شدن چسب، آرام چشم‌ها را باز کنید. اگر اشتباه شد و مجبور شدید آن را بردارید، باید مژه را تمیز کرده و بعد از خشک کردن، مجدداً مراحل بالا را تکرار کنید.
 • بعد از گذاشتن مژه مصنوعی می‌توانید با خط چشم مایع، روی مژه و چسب را بکشید. البته تا این زمان باید چسب به طور کامل خشک شده و رنگ خود را از دست بدهد. برای اطمینان از خشک شدن چسب، می‌توانید مژه مصنوعی را خیلی آرام بردارید که اگر کار به ‌درستی انجام نشده بود، کمی بیشتر منتظر بمانید.
 • پیشنهاد می‌کنیم در مرحله آخر، لایه‌ای از ریمل بزنید تا مژه‌های طبیعی و مصنوعی ظاهر یکسانی به خود بگیرند. علاوه برآن مژه‌ها تیره‌تر و طبیعی‌تر نیز به نظر خواهند رسید.

مژه مصنوعی

بهتر است به طور همیشگی از مژه مصنوعی استفاده نکنید!

اگر خانم‌ها هر روز از مژه‌ی مصنوعی استفاده کنند، احتمال آسیب رساندن به مژه‌هایشان افزایش خواهد یافت. چرا که مایع چسب به خط مژه‌ نفوذ می‌کند و مژه‌های تازه روییده شده را به خود می‌چسباند. زمانی که در انتهای روز مژه‌های مصنوعی را برمیدارد؛ همراه با آن، تعدادی از مژه‌ها کشیده می‌شوند و باقی آنها تحت فشار قرار می‌گیرند.

پیشنهاد می‌کنم اگر قرار است به طور مداوم از مژه مصنوعی استفاده کنید. آن را به هفته‌ای یک بار محدود کنید. و به جای کشیدن آنها برای برداشتن، از صابون و روغن یا آب گرم استفاده کنید تا مژه‌های طبیعی خود‌تان کنده نشوند.

 

نتیجه گیری

داشتن مژه‌های پرپشت و حجیم یکی از توقعات اکثر خانم‌‌ها است. روش‌هایی بسیاری از جمله، ریمل زدن و یا کاشت مژه وجود دارد که به جذابیت هر چه بیشتر خانم‌ها کمک خواهد کرد. گذاشتن مژه مصنوعی چه به صورت تار به تار و یا گروهی، چشمان شما را زیباتر و جذاب‌تر نشان خواهد داد. در این مقاله مراحل گذاشتن مژه را برای شما شرح دادیم تا بتوانید خودتان در کوتاه‌ترین زمان از آن استفاده نمایید و زیبایی خود را دو چندان کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا