فناوری

سامسونگ از سنسور دوربین 50 مگاپیکسلی ISOCELL GN2 رونمایی کرد

سامسونگ امروز از سنسور دوربین جدید و 50 مگاپیکسلی خود با نام ISOCELL GN2 رونمایی کرد. این سنسور در واقع نسل جدیدی از سنسور سال گذشته GN1 محسوب می‌شود و دارای پیکسل‌های بزرگ‌تر، مصرف انرژی کمتر و فناوری کاملاً جدید PDAF (فوکوس خودکار تشخیص فاز) موسوم به Dual Pixel Pro می‌باشد. با پامپا همراه باشید.

اندازه سنسور ISOCELL GN2 برابر 1/1.12 اینچ است که بزرگترین در بین گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود و دارای پیکسل هایی در اندازه 1.4 میکرومتر می‌باشد که امکان ثبت عکس‌های فوق العاده پرجزئیات را در شرایط معمول فراهم می‌کند. در شرایط نور کم نیز با استفاده از فناوری ادغام پیکسل‌ها (چهار پیکسل در یک پیکسل) پیکسل‌های بزرگ 2.8 میکرومتری شبیه‌سازی شده و کیفیت تصاویر به شکل چشمگیری ارتقاء می‌یابد.

به گفته سامسونگ، این سنسور جدید همچنین امکان تهیه عکس‌های 100 مگاپیکسلی را از طریق مرتب‌سازی مجدد پیکسل‌های رنگی با استفاده از “الگوریتم هوشمند موزاییک مجدد”. در حقیقت، عکس‌های 100 مگاپیکسلی ابتدا به صورت سه لایه 50 مگاپیکسلی به رنگ‌های سبز، آبی و قرمز ثبت می‌شوند و سپس با ادغام و بزرگ‌تر کردن آن‌ها، به شکل مطلوب خود در می‌آیند.

سنسور دوربین سامسونگ

این سنسور جدید همچنین اولین سنسور دوربین سامسونگ است که فناوری Dual Pixel Pro را به عنوان پیشرفته‌ترین روش فوکوس خودکار تشخیص فاز (PDAF) این شرکت، ارائه می‌دهد. در این فناوری جدید به جای اینکه تمام پیکسل‌های قرمز، سبز و آبی را به صورت عمودی تقسیم‌بندی شوند، پیکسل‌های سبز به صورت مورب تقسیم می‌شوند و بنابراین قسمت‌های بالا و پایین و همچنین چپ و راست، می‌توانند برای محاسبه اختلافات فاز به کار بیایند.

در اثر فناوری Dual Pixel Pro، فوکوس خودکار سریع و دقیق در شرایط نامساعدی مانند محیط کم نور یا عکسبرداری از جسمی با سرعت بالا، کاملاً ملموس خواهد بود. همچنین محدودیت‌های قبلی در زمینه شناسایی نوارهای موازی یا افقی تاحدود زیادی برطرف شده و سنسور ISOCELL GN2 و تمام دوربین‌های مجهز به فناوری Dual Pixel Pro سرعت قفل فوکوس بسیار بیشتری خواهند داشت.

از دیگر مشخصات ISOCELL GN2 سامسونگ می‌توان به Smart ISO Pro برای ایجاد سریع تصاویر HDR با وضوح بالاتر و فیلمبرداری 1080p با نرخ 480 فریم در ثانیه یا 4K‌ با نرخ 120 فریم در ثانیه اشاره کرد. شرکت کره‌ای تأیید کرده که این سنسور در حال حاضر به مرحله تولید انبوه رسیده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا