آشپزی

تست شخصیت شناسی با غذاهای مورد علاقه

علم روانشناسی قادر است که افراد مختلف را با توجه به ذائقه غذایی شان شناسایی و ویژگی های شخصیتی شان را بیان کند. در واقع شخصیت افراد را می ‌توان از طریق ذائقه غذایی و علاقه آن ها نسبت به خوراکی هایی که دوست دارند، مشخص نمود. از این رو هر غذایی که مورد علاقه شما باشد، می تواند نمایانگر یک نوع شخصیت و اخلاق های فردی شما باشد. بنابراین با توجه به یافته های تحقیقات صورت گرفته، مشخص شده است که بر اساس تمایلات و ذائقه غذایی افراد، می ‌توان شخصیت ‌های برونگرا، درونگرا، احساساتی، منطقی، عصبی و… را مشخص کرد. 

در این مقاله از سایت پامپا، به بیان توضیحات در مورد تست شخصیت شناسی با غذاهای مورد علاقه می پردازیم و نکات لازمه را ذکر می کنیم.

تست شخصیت شناسی از روی غذا

تست شخصیت شناسی از روی غذا

تحقیقات پزشکی صورت گرفته در مورد شخصیت شناسی افراد، با توجه به تمایلات و ذائقه غذایی به نتایج و کشفیات جالب توجهی دست پیدا کرده اند. در واقع بر اساس ۵ تیپ شخصیتی، به بررسی این آزمایش های پزشکی پرداخته اند که در ادامه برای هر یک از شخصیت ها به صورت جداگانه توضیح می دهیم.

۱. تیپ شخصیتی برونگرا

افراد برونگرا، انرژی خود را از دنیای بیرون و تعامل با افراد دریافت می ‌کنند. در واقع این تیپ شخصیتی شامل افرادی اجتماعی، سرخوش، ریسک ‌پذیر، رقابت طلب، واقع گرا و… هستند. از این رو ذائقه غذایی معمول این افراد بیشتر به سمت غذاهای پرچرب و پرکالری و به خصوص تنقلات ترش و شور می باشد. انواع خوراکی های مورد علاقه این افراد پیتزا، انواع استیک ها، ساندویچ ها، چیپس سیب زمینی، بستنی، غذاهای تند، آجیل ها و… می باشد. 

۲. تیپ شخصیتی درونگرا 

در مقابل تیپ شخصیتی برونگرا، افراد درونگرا ارتباط بسیار محدودی با اطرافیان خود دارند و ترجیح می ‌دهند که در تنهایی و در زندگی شخصی خود تایم بگذرانند. از این رو افرادی ساکت، خجالتی، محافظه کار می باشند که به سختی می‌ توانند با افراد دیگر ارتباط برقرار نمایند. غذاهای مورد علاقه این تیپ شخصیتی بیشتر به سمت غذاهای شیرین و گوشت می باشد. البته ناگفته نماند که این دسته از افراد جزو گروه های بدغذا قرار گرفته و اشتهای زیادی به انواع غذاها ندارند. انواع خوراکی های مورد علاقه این افراد گوشت گریل شده و کبابی، سوسیس و کالباس، نوشیدنی های شیرین و… می باشد.

۳. تیپ شخصیتی وظیفه شناس 

تیپ شخصیتی وظیفه شناس و مسئول همیشه با دقت در مورد هر امری فکر کرده و بهترین آن را عملی می سازد. از این رو در محیط کاری می ‌توان این افراد را به راحتی و سریع شناسایی کرد. همچنین این افراد مسئله تناسب اندام را مورد توجه قرار داده و در میان آنها کمتر افراد چاق و با اضافه وزن مشاهده خواهید کرد. شخصیت شناسی این افراد بر اساس علایق غذایی آنان به گروه میوه و سبزیجات دسته بندی می شود. معمولاً این افراد تعداد وعده های غذایی بیشتری را، اما با حجم خوراکی و غذای کمتر سرو می نمایند. انواع میوه ها جزو اولویت های این افراد بوده و علاقه خاصی به میوه ها دارند. در کنار آن به غذاهای شیرین، سبزیجات، غذاهای کم چرب، انواع سوشی ها، انواع سالادها و… نیز علاقه‌ مند هستند.

۴. تیپ شخصیتی مهربان 

تست شخصیت شناسی غذا

تیپ شخصیتی مهربان و خوش اخلاق جزو افراد خوش خوراک بوده که همیشه از غذا خوردن نهایت لذت را می ‌برند. این افراد معمولاً اکثر غذاها را دوست دارند، اما می توان غذاهای پرچرب و تنقلات را جزو اولویت ‌های آنان دانست. از این رو خوراکی های مورد علاقه این افراد گوشت، انواع ساندویچ ها و برگر، آجیل، شکلات، بستنی و… می باشد.

۵. تیپ شخصیتی عصبی 

تیپ شخصیتی عصبی و پرخاشگر، طرفدار غذاهای تند و پرادویه می باشند. خوراکی های مورد علاقه این افراد غذاهای تند فست فودی با سس های پر از فلفل می باشد. از این رو غذاهای پرکالری و ادویه دار، سمبوسه گوشت، فلافل، غذاهای دریایی و… مورد علاقه این تیپ شخصیتی می باشد.

برگرفته از مجله آشپزی غذا لند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا