مسافرت

حقایق جالب کوش آداسی – حقایق جالب درباره کوش آداسی یکی از زیباترین شهرهای ترکیه

با حقایق جالب کوش آداسی آشنایی دارید؟ کوش آداسی که در غرب کشور ترکیه قرار گرفته است سالانه میزبان مسافران و گردشگران مختلفی از سرتاسر دنیا است. این شهر در منطقه ای از ترکیه واقع شده است که آب و هوای بی نظیری دارد و سواحل مختلف در آن آماده پذیرایی از گردشگران هستند.

اگر در میان برنامه هایتان سفر به کوش آداسی را گنجانده اید، باید حقایق جالبی که درباره این شهر وجود دارد را بشناسید. در این مقاله قصد داریم به بررسی این حقایق بپردازیم و ببینیم چه نکات شگفت انگیزی درباره این شهر رنگارنگ و توریست پذیر وجود دارد. پس همراه مان باشید.

برای رزرو آنلاین تور کوش آداسی پامپا با پرواز ترکیش روی تصویر زیر کلیک کنید و همین حالا سفر نوروزی خود را برنامه ریزی کنید.

رزرو آنلاین تور کوش آداسیکوش آداسی؛ یک مقصد پر جاذبه

کوش آداسی را یکی از شهرهای توریستی ترکیه می دانند. این شهر سواحل، جاذبه های تاریخی و مکان های گردشگری مختلفی را در دل خود میزبانی می کند و سفر به آن می تواند یک تجربه بی نظیر باشد.

پارک آبی آدالند، دیدایما، گوورجین آداسی، شهر باستانی پرین، جزیره کبوتر، روستای گوزل چاملی، منطقه بندرگاه، غار کاراجا، شبه جزیره دیلک، شهر باستانی افسوس، ساحل بانوان، شهر باستانی میلتوس و روستای کیرازلی تنها چند مورد از جاذبه هایی هستند که در این شهر زیبا و چشم نواز انتظارتان را می کشند.

اگر بتوانید زمان خوبی را برای سفر به این شهر انتخاب کنید بدون شک قادر خواهید بود از همه بخش های آن دیدن کنید و بر کوله بار تجربه های خود بیفزایید.

حقایق جالب درباره کوش آداسی که باید بدانید

حالا که تا حدودی با قوش آداسی و جاذبه های آن آشنا شدیم می توانیم حقایقی که درباره این شهر وجود دارد را هم مورد بررسی قرار دهیم. برخی از این حقایق که نسل به نسل و سینه به سینه نقل شده اند عبارتند از:

حقایق جالب درباره کوش آداسیکوش آداسی یک شهر قدیمی است

محققان بر این باورند که قدمت سکونت بشر در این شهر به بیش از۳۰۰۰ سال قبل از میلاد حضرت مسیح بر می گردد. شاید به همین خاطر است که جای جای این شهر پر از خاطرات دوران گذشته است و ردپای شهرهای باستانی مختلفی در آن به چشم می خورد. برای تایید قدمت این شهر مستندات متعددی هم وجود دارد.

این شهر متعلق به اقوام و ملل مختلفی است

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کوش آداسی در طول تاریخ در میان اقوام و ملل مختلفی دست به دست شده است. برخی از این محققان بیان کرده اند که در سال های دور، ایران و روم بر این شهر فرمانروایی می کردند و در نهایت حکمفرمایی بر آن به دست عثمانی ها افتاده است. در اوایل قرن بیستم نیز این ناحیه به دست ترک ها افتاد و بخشی از کشور ترکیه شد.

نام کوش آداسی یکی از حقایق جالب کوش آداسی

آیا می دانستید که کوش آداسی از دو واژه کوش به معنای کبوتر یا پرنده و آدا به معنای جزیره تشکیل شده است؟

شهرهای باستانی متعدد ار جالب ترین حقایق جالب کوش آداسی

یکی از همین شهرهای باستانی افسوس است که در میان جاذبه های دیگر این شهر همچون نگینی زیبا می درخشد. در کنار این شهر، جاذبه های قدیمی دیگری نیز وجود دارد که به مکان گردشگری محبوب تبدیل شده اند و مسافران زیادی را به سمت خود می کشند.

حقایق جالب درباره کوش آداسیکوش آداسی در خلیج کوش آداسی واقع شده است

یکی دیگر از حقایق جالبی که درباره کوش آداسی وجود دارد قرار گرفتن آن در خلیجی به همین نام و در دریای اژه است. همانطور که قبلا نیز بیان کردیم این شهر در غرب ترکیه و در فاصله ۹۰ کیلومتری از ازمیر جا خوش کرده است.

آب و هوای گرم از جمله حقایق جالب کوش آداسی

برای افرادی که با کوش آداسی آشنا نیستند، بررسی آب و هوای آن جذاب خواهد بود. بهتر است بدانید که این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی خود آب و هوای گرم و مرطوبی دارد و بیشینه دمای آن در فصل های گرم سال به بالای ۳۶ درجه هم می رسد. فصل های سرد سال دمای این شهر به ۱۳ درجه می رسد.

سایر حقایق جالب کوش آداسی درباره اقوام آن

  • بیش از ۳۰۰ روز از سال کوش آداسی شاهد روزهای آفتابی است.
  • بیشتر اوقات سال مسافران به این شهر سفر می کنند، اما جاذبه های طبیعی همچون ساحل باعث می شود کوش آداسی در فصل تابستان مسافر بیشتری را به سمت خود جذب کند.
  • جمعیت این شهر بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر است.
  • در زمان های شلوغ سال، بیش از یک میلیون مسافر به این شهر دیدنی سفر می کند.
  • این شهر بیش از ۷ ساحل شگفت انگیز را در دل خود میزبانی می کند.
  • بندرگاهی که در کوش آداسی واقع شده است جزء بزرگ ترین بندرگاه های ترکیه به حساب می آید. کشتی های بین المللی و محلی زیادی در این بندر لنگر می اندازند.
  • کوش آداسی فرودگاه ندارد. نزدیک ترین فرودگاه به این شهر در ازمیر واقع شده است.
  • درآمد کوش آداسی از صنعت توریسم است.
  • این شهر به جزیره تفریحی ساموس نزدیک است. همین امر موجب می شود رفت و آمد بین این دو شهر با قایق های تفریحی به خوبی انجام شود.

حرف آخر

اگر قصد دارید چند روزی را به ترکیه سفر کنید و بازدید از کوش آداسی را در برنامه هایتان دارید از جاذبه های گردشگری این شهر هم دیدن کنید. بدون شک با دیدن جاذبه های مختلف و متنوعی که در این شهر وجود دارد شگفت زده خواهید شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا