آشپزی

خاصیت های دمنوش برای پوست صورت – نوشیدنی

یکی از مواردی که می توانید در زمانی که خستگی و تنش روزانه بر شما چیره شده است نوش جان کنید دمنوش ها و چای های نشاط آور است. این نوشیدنی ها دارای خواص بسیار زیادی می باشند و مصرف آنها خالی از لطف نیست. در ادامه در مورد خاصیت های دمنوش برای پوست صورت بیشتر صحبت خواهیم کرد.

فایده یربامیت برای جوان سازی پوست

آیا می خواهید که رخ برنایی داشته باشید؟ چای یربامیت استفاده کنید. این چای لبالب از آنتی اکسیدان هایی است که از صدمه های پوستی که رادیکال های آزاد بوجود می آورند نهی می کند. گیاه یربامیت معمولا در آمریکای جنوبی و مرکزی یافت می شود و آكنده از کافئین است. این گیاه در طب سنتی راجع به بهبودی  انبوه چیزها از بهبودی  کوفتگی و کنترل اشتها گرفته تا نظام امنیتی وامانده بدن استعمال می شده است. این خوراك بازهم انباشته از انواع ویتامین ها، مواد معدنی و وآنتی اکسیدان هاست

فداید دمنوش
دمنوش چای سیاه و وانیل

مطالعات نشان می‏‌دهد که خاصیت ضد‏ باکتریایی وانیل، عفونت‏‌های زیر چهره را از بین می‏‌برد. طریقه بهبود و معالجه بیماری‌های پوستی را سرعت می‏‌بخشد و از آثار به جا مانده ی جوش، زخم و آکنه روی پوست می‏‌کاهد. مطالعات دیگری نشان می‏‌دهد که آنتی اکسیدان های چای وانیل، آسیب های حاصل از رادیکال‏ های آزاد را کاسته و گونه پیدایش علائم جوانی در چهره را کند می‏‌کند.

خواص دمنوش
اسطوخودوس

اگر چند قطره اسانس اسطوخودوس را به دست و پا بمالند به خاطر جلوگیری از عرق کردن خیلی مناسب است . بازهم همین اسانس می تواند از پوسته شدن پوست های سوخته در اثر آفتاب نهی کند .

خواص دمنوش
دم کرده ۲۰ گرم برگ نو ی بنفشه ی معطر در ۲۵۰ گرم شیر جوشان ، اثر نرم کنندگی پوست دست و پوست را دارد، این محلول علاوه بر خلق تری و طراوت موجب سپید شدن روی نیز می شود
پنیرک
از برگ خوراك پنیرک جهت تسکین تحریکات صورت و تأمین تازگی آن به صور جوراجور استفاده می شود . یکی از راه های ساده آن تامین دم کرده از یک مشت برگ در یک لیتر آب جوش است. ( مسلماً وقت دم کردن آن نباید از ۱۰ دقیقه تخطی نماید ).

فداید دمنوش
بابونه

درمیان دمنوش ها و چای های گیاهی بابونك از شهرت زیادی به خاطر علاج  زیان های پوستی برخوردار است و سال هاست که راجع به علاج خشکی پوست، ترک چهره و حتی برای درمان آکنه ها استعمال می شود. بابونك حتی راجع به رخ های جوش دار و باالتهاب نیز استفاده می شود. این خوراك مملو از فلاونوئیدهاست که نقش مهارکننده رادیکال های آزاد را ایفا می کند.

برگرفته از مجله آشپزی پامپا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا