آشپزی

ویار بارداری و دلایل آن (۱)

ویار بارداری و حالت تهوع در این دوران برای تمام خانم های باردار اتفاق افتاده است و امری شایع می باشد. در واقع ویار در زن باردار به معنای میل و اشتیاق شدید وی برای خوردن یک نوع خاص از خوراکی ها و غذاها می باشد. از این رو با توجه به تغییرات فیزیکی بدن خانم ‌ها در زمان بارداری، این ویار و نوع خوراکی ها می تواند کاملاً متفاوت باشد. 

در این مطلب از سایت پامپا به بیان دلایل ایجاد حس ویار بارداری در خانم ها می پردازیم و نکات لازمه را بیان خواهیم کرد. 

دلایل ایجاد حس ویار در زمان بارداری

۱. تغییرات هورمونی بدن در دوران بارداری 

تغییرات هورمونی بدن در دوران بارداری می تواند تاثیر مستقیمی بر به وجود آمدن ویار بارداری داشته باشد. در واقع در این دوران حاملگی، هورمون های استروژن و گنادوتروپین کوریونی در بدن زنان باردار افزایش یافته و همین امر باعث ایجاد ویار بارداری در خانم ها خواهد شد. از این رو زنان باردار به دلیل این تغییرات هورمونی در بدن، نسبت به برخی از مواد خوراکی و غذا‌ها، کشش و علاقه بیشتری نسبت به سایر غذاها خواهند داشت.

۲. افزایش حساسیت و حس بویایی زنان باردار 

افزایش حساسیت و حس بویایی زنان باردار

تغییرات هورمونی بدن در دوران بارداری همچنین باعث تحت تاثیر قرار دادن حس بویایی و چشایی مادران باردار خواهد شد. افزایش حس بویایی و چشایی زنان باردار نیز باعث می شود که نسبت به برخی از بوهای غذای خاص اشتیاق و علاقه داشته باشند و میل شدیدی به سرو آن غذا نشان دهند. از این رو به طعم و عطر برخی از غذاهای خاص و معطر چون ماهی، کباب، حلیم، سیب ‌زمینی، پیتزا، انواع سس ها و… حساسیت بیشتری پیدا خواهند کرد و برای رفع ویار بارداری ترجیح به خوردن بیشتر این گروه از مواد غذایی و خوراکی ها را خواهند داشت.

۳. حفظ سلامت روحی و روانی زنان باردار 

مشکلات روحی و روانی نیز می ‌تواند باعث ایجاد ویار بارداری در خانم ها شود. حمایت عاطفی و طرز برخورد اطرافیان می ‌تواند تا حد زیادی به حفظ سلامت روحی و روانی زنان باردار کمک کند. از این رو شاید بتوان گفت که می‌ توان این مسئله را تا حد زیادی تعدیل کرد و از ویار غذاهای ناسالم برای حفظ سلامت جنین و زن باردار محافظت کرد.

۴. کمبود ویتامین ها و حساسیت دستگاه گوارش در ویار بارداری 

کمبود ویتامین ها در ویار بارداری

کمبود برخی از مواد معدنی و ویتامین ها چون ویتامین ‌های گروه  A ،D ،B، کلسیم، آهن، روی و… باعث ویار انواع غذاهایی که دارای این مواد معدنی هستند می شود. البته این نظر هنوز تایید نشده است، اما می ‌توان به عنوان یک دلیل برای علت ویار بارداری دانست. دلیل نقض این مورد نیز به خاطر ویار برخی از غذاهای ناسالم و حتی مضر مانند چیپس می باشد. از این رو می ‌توان گفت که وجود استرس و حساسیت دستگاه گوارش می تواند تا حدی ویار بارداری را تشدید کرده و تغییراتی را به دنبال داشته باشد.

برگرفته از مجله آشپزی غذا لند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا