سلامتی

معرفی بازی نوروزی: The Wonderful 101

بعد از تعداد زیادی نقش‌آفرینی بزرگ و طولانی، سراغ یک بازی اکشن محض می‌رویم؛ یک بازی که تمام کردنش قرار نیست زمان زیادی از شما بگیرد، اما مهارت پیدا کردن در آن ده‌ها ساعت زمان می‌طلبد. رسم چند ساله‌مان در معرفی یک ساخته‌ی پلاتینیوم گیمز در ایام تعطیلات نوروزی را بر هم نمی‌زنیم و بازی «۱۰۱ شگفت‌انگیز» (The Wonderful 101) را مقابل‌تان می‌گذاریم که از بهترین اکشن‌های تاریخ ویدیوگیم است.

سال‌های قبل در قالب سری مطالب معرفی بازی نوروزی از شما می‌خواستیم تا قید تعاملات اجتماعی را بزنید و تعطیلات عید را تمام و کمال پای بازی بگذرانید، ولی امسال نه به خاطر بازی‌های ویدیویی و بلکه به خاطر سلامت خود و خانواده‌ها و تمام هموطنان، از شما می‌خواهیم که در خانه بمانید و بازی کنید.

به این دلیل می‌توانیم ۱۰۱ شگفت‌انگیز را معرفی کنیم که بازی در قالب یک نسخه‌ی بازسازی شده روی تمام پلتفرم‌ها منتشر شده است؛ وگرنه با یک بازی نسبتا قدیمی طرف هستیم. به عنوان یکی از ساخته‌های قدیمی «هیدکی کامیا»، خالق سری بازی‌های دویل می کرای و بایونتا، احتمالا می‌توانید حدس بزنید با چه سبکی طرف هستیم. ۱۰۱ شگفت‌انگیز یک بازی اکشن محض است که بر پایه‌ی اجرای فنون مختلف و چندضرب (کمبو) کار می‌کند. مثل تمام بازی‌های پلاتینیوم گیمز می‌توانید انتظار گیم‌پلی تند و سریع، غولاخرهای بسیار بزرگ و مراحلی سخت را داشته باشید.

در واقع، سختی یادگیری بازی یکی از مشکلات بزرگی است که گریبان‌گیر آن شده. ایده‌ی اصلی ۱۰۱ شگفت‌انگیز به این شکل است: تعداد بسیار زیادی قهرمان در اختیار شماست. این قهرمان‌ها می‌توانند کنار یکدیگر قرار گیرند و به شکل‌های مختلف در بیایند؛ طوری که قهرمان‌ها با یکدیگر حرکاتی بزرگ و متفاوت را اجرا می‌کنند. در ۱۰۱ شگفت‌انگیز هم مثل دیگر بازی‌های اکشن پلاتینیوم گیمز، باید کمبوهای مختلف را یاد بگیرید و حین مبارزات از آن‌ها استفاده کنید. گیم‌پلی بازی از دیگر ساخته‌های پلاتینیوم گیمز چند سطحی عمیق‌تر و پیچیده‌تر است و به جرات می‌توانیم بگوییم که با یکی از بهترین ساخته‌های این استودیو طرف هستیم، اما تازه زمانی که ۱۰۱ شگفت‌انگیز را تمام می‌کنید، بازی را یاد می‌گیرید.

زمانی که بازی را تمام کرده و در اجرای حرکات مختلف و چگونگی استفاده از قهرمان‌های خود و حرکات آن‌ها ماهر شده‌اید، بازی تازه آغاز می‌شود. بار دوم که ۱۰۱ شگفت‌انگیز را تجربه می‌کنید، حالا که یاد گرفته‌اید چگونه فنون خفن را اجرا و با غولآخرهای سخت مقابله کنید، تازه به نبوغ طراحی آن و مبارزات شگفت‌انگیزش پی می‌برید. تنوع دشمنان و غولاخرها در بازی عالی است و یاد گرفتن الگوی حمله‌ی آن‌ها و نابود کردن‌شان، حس شگفت‌انگیزی دارد.

همه چیز در ۱۰۱ شگفت‌انگیز لذت‌بخش و بزرگ است، اما همانطور که گفتیم، به شرط اینکه به بازی دل بدهید و مبارزات سختش را یاد بگیرید. به جرات می‌توانیم بگوییم که با یکی از بهترین بازی‌های اکشن تاریخ طرف هستیم که ذره‌ای خسته‌کننده نمی‌شود، متنوع‌ترین حرکات و گیم‌پلی ممکن را دارد و زیباترین و پر سر و صداترین افکت‌های بصری و صوتی ممکن را هم مقابل‌تان می‌گذارد. طرفداران دویل می کرای و بایونتا ذره‌ای درنگ نکنند و سراغ ۱۰۱ شگفت‌انگیز بروند.

نام بازی: The Wonderful 101: Remastered
تهیه‌کننده: Nintendo
سازنده: Platinum Games
سبک: اکشن
پلتفرم: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ، کامپیوتر
میان زمان تمام کردن: ۳۰ ساعت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا