دنیای خبر

سریع ترین روش تمیز کردن حمام و دستشویی | پاک کننده‌های قوی خانگی

مقاله ای که امروز می خواهیم برای شما مورد بررسی قرار دهیم رابطه با سریع ترین روش تمیز کردن حمام و دستشویی است. اگر دوست دارید از این روش ها آگاهی پیدا کنید پس ادامه ی مطالب را از دست ندهید.

حمام و دستشویی جز آلوده ترین فضاها به شمار می آیند. به این خاطر که مدام در معرض رطوبت و خیسی قرار دارند که خود عامل تولید انواع باکتری و میکروب خواهد بود. از آن گذشته، نور خورشید را به طور مستقیم دریافت نمی کنند تا میکروب زدایی شوند. با این تفاسیر باید بیش از مناطق دیگر به نظافت آن ها توجه کرد. مواد مختلفی را می توان برای این کار استفاده کرد. اما آیا می دانید سریع ترین روش تمیز کردن حمام و دستشویی چیست؟! برای یافتن پاسخ این سوال ادامه ی مطالب را مطالعه کنید.آِآِیاسثنبا

 

سریع ترین روش تمیز کردن حمام و دستشویی چیست؟

به طور کلی سریع ترین روش تمیز کردن حمام و دستشویی به دو دسته تقسیم می شود. یکی استفاده از مواد شوینده شیمیایی و دیگری استفاده از مواد طبیعی و ترکیبات خانگی. پیشنهاد ما استفاده از ترکیبات خانگی است. چرا که هیچ ضرری برای انسان به همراه ندارند، از جمله این ترکیبات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

جوش شیرین و لیمو

برای پاک کردن جرم و رسوبات دستشویی یا حمام، می توانید از مخلوط یک دوم لیوان جوش شیرین با 2 قاشق سوپ خوری آب اکسیژنه و آب یک عدد لیمو ترش استفاده کنید. پس از ترکیب این مواد، خمیر یک دستی ایجاد می شود که می توانید با اضافه کردن کمی آب آن را رقیق تر کنید. خمیر به دست آمده را روی سطح مورد نظر قرار دهید و پس از گذشت 20 دقیقه آن را بشویید.

 

سریع ترین روش تمیز کردن حمام و دستشویی با استفاده از جوش شیرین و سرکه سفید

این ترکیب نه تنها باعث پاک شدن جرم و رسوبات خواهد شد. بلکه بوی نامطبوع را نیز از بین خواهد برد. دستور آن شامل 3 قاشق سوپ خوری جوش شیرین با 2 قاشق سوپ خوری سرکه سفید است که پس از مخلوط شدن ترکیبی خمیری شکل به دست می آید. این مخلوط را با کمک اسفنج زبر یا برس دستشویی به نقاطی که دچار لکه های زرد و قهوه ای هستند؛ بمالید و پس از 15 دقیقه آن را بشویید.

جوش شیرین و آب لیمو

سرکه سیب و لیمو

از دیگر روش هایی که می توان گفت جز سریع ترین روش تمیز کردن حمام و دستشویی به حساب می آید؛ استفاده از ترکیب سرکه سیب و لیمو است. در این روش، یک دوم لیوان سرکه سیب را به همراه آب یک عدد لیمو ترش ترکیب کرده؛ سپس محلول به دست آمده را روی سطوح مورد نظر بریزید، این ترکیب باید پس از ده دقیقه آب کشی شود.

 

جوش شیرین، نمک و سرکه سفید

راه دیگری نیز وجود دارد که با استفاده از آن می توانید به راحتی و بدون نیاز به مواد شیمیایی حمام و دستشویی خود را تمیز کنید. 3 قاشق سوپ خوری جوش شیرین را با 1 قاشق سوپ خوری نمک ترکیب کنید. سپس آن را روی سطح مورد نظر به کمک یک اسفنج یا برس بمالید. پس از گذشت چند دقیقه، نصف لیوان سرکه را روی مخلوط مورد نظر اسپری کرده و بعد از گذشت ده دقیقه آن را با آب گرم بشویید.

 

سریع ترین روش تمیز کردن حمام و دستشویی با استفاده از نوشابه گازدار

جالب است بدانید که حتی با نوشابه گازدار نیز می توان اقدام به جرم زدایی کرد. در صورتی که می خواهید از این روش استفاده کنید، باید یک بطری بزرگ و کامل از آن در اختیار داشته باشید. پس از خالی کردن روی سطوح اجازه دهید 10 دقیقه بماند. سپس می توانید با استفاده از یک برس یا اسفنج برای آبکشی اقدام نمایید.

نوشابه های گازدار

هنگام استفاده از سریع ترین روش تمیز کردن حمام و دستشویی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اگر می خواهید حمام و دستشویی تمیز تری داشته باشید و زمان کمتری را برای تمیز کردن آن ها بگذارید. باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • حمام و دستشویی به دلیل وجود رطوبت، گاهی ممکن است کپک بزنند، برای جلوگیری از آن می توانید از رنگ های ضد کپک استفاده کنید.
  • اگر در برخی نقاط از سرویس بهداشتی لکه هایی ایجاد شده است؛ برای تمیز کردن آن می توانید ابتدا از محلول هایی که در قسمت های بالا ذکر شده کمک بگیرید، روی لکه ها اسپری کنید و اجازه دهید مدتی بماند، سپس آن را آبکشی کنید.
  • از آن جایی که سرویس بهداشتی ها معمولا فضای کوچکی دارند و گردش هوا در آن ها وجود ندارد. از همین رو بهتر است هنگام استفاده از مواد شوینده طبیعی یا شیمیایی هواکش را روشن کنید تا هوا جریان پیدا کند.
  • اگر بین درزهای کاشی ها کپک ایجاد شده است، می توانید با اسپری سرکه آن را برطرف کنید. پس از استفاده روی سطح مورد نظر اجازه دهید تا خشک شود سپس برای آب کشی اقدام کنید.
  • برای این که جرم آب تشکیل نشود، بهتر است بعد از هر باز استفاده از حمام، آن را خشک کنید. خصوصا آینه ها که بسیار مشهود تر هستند.
  • در صورتی که می خواهید از سریع ترین روش تمیز کردن حمام و دستشویی استفاده کنید و در منزل کودک یا حیوان خانگی دارید توصیه می کنیم از به کار بردن مواد شیمیایی خودداری کنید.
  • چنانچه می خواهید از مواد شوینده شیمیایی استفاده کنید؛ به هیچ عنوان آمونیاک یا همان جوهر نمک یا جرم گیر را با سفید کننده مخلوط نکنید. چرا که گازهای بسیار خطرناکی از خود متساعد می کنند که خطراتی همچون تنگی نفس، ایجاد آلرژی و آسم یا حتی خون دماغ شدن را به همراه دارد.
  • برای راحت تر شدن کار شما و سرعت بخشیدن به کار، همیشه از سمت سقف و دیوارها به طرف کف شروع به تمیز کردن کنید. زیرا در صورت چکه کردن مواد روی زمین نیاز مجدد به تمیز کاری نخواهید داشت.

سریع ترین روش تمیز کردن حمام و دستشویی

نتیجه گیری

اگر تا به این قسمت از مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید؛ می دانید که کدام یک از روش ها را می توان جز سریع ترین روش تمیز کردن حمام و دستشویی قرار داد. توصیه می شود برای استفاده از هر یک از روش ها، بهتر است ابتدا لکه ها را بررسی کنید. سپس روش مناسب با آن را انتخاب نمایید. اگر می خواهید سالم بمانید؛ همیشه اول به سراغ محلول های طبیعی، سپس به سراغ محلول های شیمیایی بروید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا