مد و زیبایی

باریک کردن کمر | کمر | کمر باریک | استایل زنانه | لباس مناسب

مسلما همه افراد، کمر باریک را می‌پسندند اما خیلی‌ها به هر دلیلی از داشتن آن محروم هستند. راه‌های ساده‌ای در چگونگی پوشش وجود دارد تا کمرتان باریک‌تر به نظر برسد.

کمر باریک

باریک کردن کمر با مدل‌های روی هم

بعضی مدل لباس‌ها بخش جلویشان به صورت ضربدر می‌ایستد و به اصطلاح روی هم می‌آید. به خاطر داشته باشید این لباس‌ها به طرز معجزه آسایی می‌توانند کمر شما را باریک و جذاب نشان دهند، اگر رنگشان تیره باشد که چه بهتر، اگر هم نبود سراغ تناژهای تیره‌ هر رنگی بروید که مد نظرتان است.

لباس‌هایی با پهلوهای تیره

با بازی دادن رنگ‌ها می‌توان حواس بیننده را تحت تاثیر و کمر را باریک نشان داد. از این مدل الگو بردارید و سراغ مدل‌هایی بروید که در بخش پهلوها، رنگ‌های تیره دارند.

باریک کردن کمر، بدون دردسر

خیلی از خانم‌ها می‌دانند که برای باریک کردن کمر باید سراغ شلوار یا دامن‌هایی بروند که فاق بلند هستند، اما نکته‌ای که نمی‌دانند توجه به جنس پارچه‌ آن لباس است. اگر قرار است کمرتان را باریک نشان دهید، باید شلوار، شلوارک یا دامنی بپوشید که جنس پارچه‌اش محکم است و به اصطلاح شق و رق می‌ایستد. پارچه‌های محکم، شکم و پهلوها را به خوبی جمع می‌کنند. در حالی که اگر سراغ شلواری با پارچه‌ استرچ یا کشی بروید، با وجود فاق بلند هم تاثیری روی باریک کردن کمر شما نخواهد گذاشت.

 استایل زنانه

 پف‌دار کردن دامن

چه یک پیراهن سر هم بخرید و چه یک تاپ و دامن گزینه‌ انتخابی‌ شما باشد، باید مدل دامن را پف‌دار انتخاب کنید. زمانی که چین‌های زیاد دامن وارد صحنه شوند، جایی برای خودنمایی چربی‌های دور شکمی نمی‌ماند و در نتیجه کمرتان باریک نشان داده می‌شود.

کتی که کوتاه است

اگر می‌خواهید یک استایل نیمه رسمی برای مهمانی‌ها داشته باشید استفاده از کت تکی که کوتاه است به کارتان می‌آید. بخش پایین این کت‌ها معمولا کمی آزاد می‌ایستد و همین مسئله باعث می‌شود چشم بیننده مستقیم از بالای شکم شما به سمت پاها برود و بخش میانی، یعنی کمرتان باریک‌تر نشان داده شود.

لباس مناسب

بازی با خط و طرح‌ها

این پیشنهاد را جدی بگیرید و اگر دوست دارید کمر شما باریک شود، سراغ لباس‌هایی با طرح‌های بزرگ مثل آن‌هایی که خال‌های درشت دارند، نروید. لباس‌هایی که روی بخش شکم طرح دارند هم برای شما مناسب نیستند. در عوض لباس‌هایی بپوشید که طرح‌های ریز دارند، تیره‌اند و یا بخش کمرشان رنگ تیره‌ای دارد. استفاده از خطوط را هم که دیگر خودتان یاد گرفته‌اید؛ خطوط عمودی شما را کمر باریک‌ می‌کنند، درست برخلاف خطوط افقی که با جدیت تمام شما را درشت نشان می‌دهند.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر بهترین مدل مو برای فرم صورت شما چیست؟ را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا