فناوریماجراجویی

اپل از iOS 15 با قابلیت‌های جذاب رونمایی کرد

بالاخره کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل یعنی WWDC 2021 فرا رسید و مطابق انتظار، شاهد رونمایی از نرم‌افزارها و خدمات مختلفی از سوی اپل بودیم که خب گل سر سبد این مجموعه هم طبیعتا iOS 15 است. سیستم‌عاملی که نسخه‌ی نهایی آن در ماه سپتامبر منتشر می‌شود اما خوشبختانه می‌دانیم گوشی‌های جدید اپل قرار است با چه قابلیت‌های نرم‌افزاری راهی بازار شوند.

حدودا ۱ سال پیش بود که اپل از iOS 14 با قابلیت‌های انقلابی رونمایی کرد. چند سالی بود که نمی‌دیدیم چنین تغییراتی در iOS بوجود بیاید اما شروع تغییرات چشمگیر این سیستم‌عامل محبوب از سال گذشته بود و خب به همین خاطر انتظار نداشتیم iOS 15 خیلی پر سر و صدا باشد اما خب قابلیت‌های اضافه شده جذاب هستند. پیش از این هم در رابطه با تغییرات جدید صورت گرفته با خبر بودیم اما در ادامه به بررسی دقیق‌تر این قابلیت‌ها می‌پردازیم.

فیس‌تایم

یکی از بزرگ‌ترین تغییراتی که در iOS 15 شاهد هستیم، در اپلیکیشن فیس‌تایم است که اینبار قابلیت‌های جذاب فراوانی را دریافت کرده. اپل قابلیت‌های جدید این اپلیکیشن را با هدف برقراری یک مکالمه‌ی تصویری مشابه مکالمه‌ی در دنیای واقعی طراحی کرده که بسیار جذاب و هیجان‌انگیز هم هستند.

اولین و مهم‌ترین قابلیت این است که کاربران ویندوز و اندروید هم می‌توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند. در جریان این رویداد اپل اعلام کرد کاربران اپل می‌توانند لینک مکالمات خود را برای کاربران اندروید و ویندوز ارسال کرده تا آن‌ها از طریق مرورگر بتوانند به مکالمه وارد شوند. حتی می‌توانید لینک مکالمه‌ای را قبل از آغاز آن دریافت کرده و برای دوستان خود ارسال کنید تا در زمان تایید شده، وارد مکالمه شوند.

ویژگی‌های جدید iMessage

به نظر می‌رسد iMessage ویژگی‌های جدیدی را دریافت می‌کند تا بیش از پیش به رقیب واتساپ تبدیل شود. البته این قابلیت‌ها هنوز در مراحل ابتدایی توسعه قرار دارند و شاید ماه‌ها بعد برای کاربران معرفی شوند.

فیلتر اعلانات با توجه به وضعیت کاربر

از طریق منوی جدید موجود در صفحه‌ی قفل و کنترل سنتر، کاربران برای نحوه‌ی نمایش اعلانات کنترل بیشتری خواهند داشت. این یعنی مثلا اگر در حال رانندگی هستند، برخی اعلانات برای آن‌ها به نمایش در نمی‌آید.

دسترسی سریع به اطلاعات خصوصی

یک منوی جدید به کاربران اجازه می‌دهد اطلاعات جمع‌آوری شده توسط اپلیکیشن‌ها را مشاهده کنند.

به‌روزرسانی صفحه‌ی قفل

اینطور که به نظر می‌رسد، در صفحه‌ی قفل هم کاربران به منوی مربوط به اطلاعات خصوصی دسترسی دارند.

 

 

 

[این مطلب در حال به‌روزرسانی است …]

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا