دنیای خبر

10 حقیقت جالب و کمتر شنیده شده از کاغذ

مطمئناً کاغذها در زندگی ما نقش قابل توجهی را بازی می‌کنند. حتی با وجود پیشرفت تکنولوژی و محدودتر شدن مصرف کاغذ، بازهم حضور این شئ سفید رنگ در زندگی روزمره ما لازم و ضروری است. اگر کاغذ در زندگی شما نیز پررنگ و مهم به حساب می‎‎‌آید، احتمالا خواندن 10 حقیقت جالبی که در ادامه آمده است برایتان مطلوب و رضایت بخش خواهد بود. شما در ادامه از خواستگاه کاغذ گرفته تا تعداد کاغذی که یک درخت می‌تواند تولید کند، مطالبی را خواهید یافت.‌

حقایقی جالب در مورد کاغذ

1- کاغذ در حدود 100 سال قبل از میلاد و در چین اختراع شد. کنف اولین گیاهی بود که برای تولید کاغذ استفاده گردید. بعدها چینی‌‏ها از پوست درخت، بامبو و سایر الیاف گیاهی نیز برای تهیه کاغذ استفاده کردند.کاغذ چینیان باستان

2- منشاء کلمه انگلیسی «paper» به معنای کاغذ، به یک واژه مصری به نام «papyrus» (پاپیروس) برمی‌گردد.

پاپیروس

3- آمریکایی‌ها سالانه بیش از 90 میلیون تن کوچک (معادل تقریبی 82 میلیون تن) کاغذ و مقوا استفاده می‌کنند.

کاغذ باطله

4- سالانه بیش از 2 میلیارد کتاب، 350 میلیون مجله و 24 میلیارد روزنامه فقط در آمریکا منتشر می‌گردد!

کتاب

5- اولین کتاب مقدس چاپی برای اولین بار توسط یوهانس گوتنبرگ و روی پوست گوسفند چاپ شده است. جالب است بدانید که برای تولید این نوع خاص از کتاب مقدس، نیاز بود تا 300 راس گوسفند قربانی شود!

کتاب مقدس

6- امروزه کاغذ آنچنان رایج شده که به عنوان یک شئ دم دستی محسوب می‌گردد. اما در طی انقلاب آمریکا، اتفاقاتی مانند پاره کردن کتاب و استفاده از کاغذ برای کاربردهای دیگر بسیار عمل نادر و غیر معمولی به حساب می‌آمد.

7- یک درخت کاج به طور متوسط می‌تواند حدود 80500 برگ کاغذ تولید کند.

8- به شکل سنتی زوج‌های آمریکایی در اولین سالگرد ازدواج خود هدایای کاغذی تهیه می‌کنند و این روز را جشن می‌گیرند.

هدیه کاغذی

9- جنس اسکناس در واقع اصلاً کاغذ نیست! مثلاً، دلار آمریکا از 75 درصد پنبه و 25 درصد کتان تشکیل شده است.

دلار آمرکا

10- و در آخر اینکه، کسب و کارهای آمریکایی روزانه به قدری کاغذ مصرف می‌کنند که می‌توان با کنار هم قرار دادن آن‌ها 20 دور کره زمین را چرخید!

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا