مد و فشنورزشی

پرپشت شدن ریش آقایان به کمک روش هایی منحصر به فرد

پرپشت شدن ریش آقایان یکی از دغدغه های برخی از آن ها به شمار می آید. چرا که در استایل های جدید و مدرنی که برای آقایان در دنیای مد وجود دارد، ریش های پرپشت، یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در زیبایی آن ها شناخته می شود. شاید شما هم از این موضوع اطلاع داشته باشید که ریش های بلند و پرپشت جذابیت خاصی را به ظاهر آقایان می بخشد و این موضوع می تواند اهمیت داشتن ریش بلند و پرپشت را برای آقابان به طور کامل و روشن بیان کند. آقایان با استفاده از روش گذاشتن ریش از یک ماهیت طبیعی برای افزایش سطح زیبایی استفاده می کنند. زیرا ریش با پهنای صورت آقایان رشد می کنند و می تواند تاثیر بسیاری را در داشتن چهره ای زیبا و جذاب در آقایان داشته باشند.

 

مهم ترین دلیل اهمیت داشتن ریش پرپشت در آقایان چیست؟

امروزه درصد بسیاری از آقایان به دنبال مورد استفاده قرار دادن روش هایی هستند که با استفاده از آن ها، ریش هایی پرپشت داشته باشند. مهم ترین دلیل آن هم جذابیتی است که ریش های بلند و پرپشت در استایل های جدید به آقایان می دهد. شاید دانستن این موضوع برای شما هم جالب باشد که در بسیای از فرهنگ ها و در نقاط مختلف دنیا ریش به عنوان نماد های برتر و مختلفی همانند مردانگی، قدرت و همچنین دارا بودن اعتباری خاص بین اطرافیان به حساب می آید. به علاوه ی این که یک فاکتور بسیار مهم برای زیبایی آقایان نیز شناخته می شود.

دغدغه ی بسیاری از افراد این است که از روش های مختلف برای افزایش سطح رشد و پرپشتی ریش استفاده کنند تا تغییر بیشتری در ظاهر و استایل آن ها ایجاد شود. با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی مهم ترین و برترین روش های مورد استفاده جهت پرپشت شدن ریش آقایان بپردازیم.

پرپشت شدن ریش آقایان

برترین و مناسب ترین روش های پرپشت شدن ریش آقایان

قبل از این به بررسی برترین روش های پرپشت شدن ریش آقایان بپردازیم؛ بهتر است به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید که قبل از مورد استفاده قرار دادن هر کدام از ماسک ها و ترکیبات شرح داده شده در ادامه؛ مقدار کمی از آن را بر روی پوست خود تست کنید تا در صورت وجود حساسیت به یکی ازمواد موجود در ترکیبات، از مابقی ماسک بدون وجود کوچک ترین مشکلی استفاده کنید.


نکات مهم اصلاح صورت آقایان که نمی‌‌دانستید


 

تاثیر فوق العاده ی روغن نارگیل

یکی از برترین و تاثیرگذار ترین روش های مورد استفاده جهت پرپشت شدن ریش آقایان استفاده از روغن نارگیل است. ماساژ روغن نارگیل بر روی محل مورد نظر از صورت آقایان می تواند آبرسانی را در سطح پوست آسان تر کرده و در نتیجه ی آبرسان و گردش خون بهتر، فولیکول های مو تقویت شده و ریش پرپشت شود. ترکیب روغن نارگیل به همراه چند قطره روغن رزماری می تواند تاثیرات را در پرپشت شدن ریش داشته باشد. یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با استفاده از چند قطره روغن رزماری ترکیب کنید و پس از گذشت 15 دقیقه با استفاده از آب سرد صورت خود را شست و شو دهید. جهت دستیابی به نتیجه ی مطلوب، این فرآیند را در طول هفته سه بار تکرار کنید.

 

تاثیر روغن آرگان در پرپشت شدن ریش

از دیگر مواد و ترکیب های مفید و قوی برای پرپشت شدن ریش، روغن آرگان است. دو قاشق روغن آرگان را به همراه چند قطره روغن اسطوخودوس حدود 7 قطره و همچنین 5 قطره روغن رزماری ترکیب کنید. به مدت 15 دقیقه بر روی صورت خود بمالید و ماساژ دهید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. توجه داشته باشید که ماساژ دادن صورت به همراه روغن آرگان می تواند تاثیر بسیاری را در کیفیت نتیجه ی به دست آمده داشته باشد. شست و شوی صورت پس از ماساژ دادن و استفاده از ترکیب روغنی اشاره شده باید با استفاده از آب سرد انجام شود.

 

روغن اوکالیپتوس

روغن اکالیپتوس یکی از برترین روغن های گیاهی است که به طور رایج با هدف پرپشت شدن مو و یا ریش آقایان مورد استفاده قرار گرفته می شود. این ترکیبات باید به این صورت باشد که دو قاشق غذاخوری روغن اوکالیپتوس به همراه یک قاشق غذاخوری روغن حامل که می تواند روغن کنجد، روغن زیتون باید را ترکیب کرده و پس از ماساژ بر روی پوست صورت به مدت 20 دقیقه، با آب سرد شست و شو داده شود.

روغن رزماری و اسطوخودوس نیز از ترکیب های فوق العاده ای است که با استفاده از ماساژ به مدت زمان ده تا پانزده دقیقه توسط افراد برای پر شدن ریش توسط آقایان مورد استفاده قرار گرفته می شود.

پرپشت شدن ریش آقایان

ترکیب لیموترش و دارچین

جالب است بدانید که یکی از ترکیب های تاثیرگذار فوق العاده جهت پرپشت شدن ریش، ترکیب لیموترش و دارچین است. برای ساخت این ترکیب فوق العاده می توانید از یک قاشق چایی خوری پودر دارچین به همراه دو قاشق چای خوری آب لیمو ترش تازه استفاده کنید. پس از ماساژ ترکیب ساخته شده بر روی پوست خود به مدت زمان ده تا پانزده دقیقه، صورت با آب سرد شسته شود. توجه داشته باشید که جهت به دست آوردن بهترین نتیجه در پرپشت شدن ریش در آقایان باید این ترکیب ها برای دو بار در هفته مورد استفاده قرار گرفته شود. نکته ی دیگری که در این باره باید مورد توجه قرار گرفته شود، این است که در صورت تست کردن ترکیب و احساس سوزش بر روی پوست، به سرعت پوست صورت را شست و شو دهید. زیرا پوست شما به ترکیب ساخته شده حساسیت دارد.


نکات مهم در مراقبت از پوست آقایان


 

ورزش و تاثیر آن در پرپشت شدن ریش آقایان

جالب است بدانید که داشتن ورزش مرتب و منظم در برنامه ی روزانه ی هر فرد می تواند تاثیر بسیاری را در تنظیم کردن سرعت گردش خون فرد داشته باشد و در نتیجه ی آن تنظیم گردش خون در بدن و پوست، سرعت رشد و پرپشت شدن ریش و سبیل در آقایان نیز افزایش پیدا خواهد کرد. کم ترین زمان مورد نیاز بدن برای افزایش سطح رشد ریش و سبیل مدت زمانی معادل برابر با 20 دقیقه است.

 

حفظ کردن رطوبت موجود بر روی سطح پوست

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روی سرعت رشد موی و پرپشت شدن آن رطوبت رسانی درست و مرتب به پوست است. پوست با استفاده از رطوبت مورد نیاز می تواند خود را از وجود سلول های مرده خلاص کرده تا آلودگی ها به بهترین حالت ممکن از بین بروند. به هر اندازه که پوست پاکسازی شده و رطوبت رسانی شود، فولیکول های موجود بر روی پوست صورت آقایان تقویت شده و در نتیجه ریش و سبیل بیشتر رشد خواهند کرد.

پرپشت شدن ریش آقایان

نوشیدن آب کافی در طول روز و تاثیر آن در داشتن ریش پرپشت در آقایان

متخصصان پوست و مو به افراد توصیه می کنند که برای داشتن پوست زیبا و موهایی پرپشت در شبانه روز، نوشیدن آب به مقدار کافی را فراموش نکنید. به هر اندازه که نوشیدن آب در طول روز مرتب انجام شود به همان انداه فولیکول های مو تحت تاثیر قرار گرفته شده و تحریک به رشد می شوند. البته عوامل بسیار دیگری همانند داشتن خواب کافی، مصرف مواد غذایی مفید و… می توانند در پرپشت شدن ریش تاثیر بسیار را داشته باشند.

 

نتیجه گیری

داشتن ریش هایی پرپشت و بلند به عنوان یکی از برترین ملاک های زیبایی در استایل و زیبایی آقایان شناخته شده است و در جوامع مختلف داشتن ریش بلند و پرپشت نشان دهنده ی اعتماد، زیبایی و.. است. به همین دلیل آقایانی که ریش و سیبیل کم پشتی دارند به دنبال استفاده کردن از روش هایی هستند که با استفاده از آن ها ریش و سیبیل پرپشت شده و رشد خوبی را پیدا کند. از رایج ترین و برترین روش های مورد استفاده جهت پرپشت شدن ریش آقایان می توان به استفاده از روغن آرگان، روغن نارگیل، داشتن تغذیه ی مناسب، ورزش منظم، نوشیدن آب کافی و… اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا