فناوریماجراجویی

شیائومی احتمالا روی یک گوشی با فناوری UWB و دوربین زیر نمایشگر کار می‌کند

اینطور که به نظر می‌رسد، شیائومی ممکن است طی ماه‌های آتی از یک گوشی هوشمند پرچم‌دار با فناوری UWB (پهنای باند فوق وسیع) و دوربین سلفی زیر نمایشگر رونمایی کند.

در حال حاضر فقط یک گوشی یعنی ZTE Axon 20 رسما با فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر راهی بازار شده اما گوشی‌های پرچم‌دار جدید سامسونگ و اپل از فناوری UWB یا همان پهنای باند فوق وسیع پشتیبانی می‌کنند. اما اینطور که به نظر می‌رسد، شیائومی در حال کار روی محصولی در حد و اندازه‌های پرچم‌دار اما با بهره‌مندی از هر دو قابلیت یاد شده است.

به گزارش یکی از معروف‌ترین افشاگران چینی یعنی Digital Chat Station، شیائومی احتمالا قصد دارد این گوشی جدید را با شکل ظاهری شبیه به می ۱۱ اولترا راهی بازار کند. با این تفاوت که این محصول جدید هم از فناوری ردیابی UWB بهره می‌برد و هم دوربین سلفی زیر نمایشگر.

سامسونگ گلکسی S21 اولترا و اپل آیفون 12 پرو مکس

همانطور که اشاره شد، UWB در حال حاضر در پرچم‌داران جدید اپل و سامسونگ پشتیبانی می‌شود. در واقع SmartTag سامسونگ و ایرتگ اپل هر دو به واسطه‌ی این فناوری است که از طریق گلکسی S21 و آیفون ۱۲ به ردیابی اشیا گم‌شده می‌پردازند. بنابراین باید انتظار داشته باشیم شیائومی هم دستگاه ردیابی مخصوص خود را به همراه این گوشی جدید راهی بازار کند.

اما در رابطه با دوربین سلفی زیر نمایشگر هم باید بگوییم این فناوری هنوز به بلوغ کامل نرسیده و تنها شرکتی هم که آن را عملی کرد، ZTE بود. اما خب در عمل دیدیم نماینده‌ی این شرکت یعنی Axon 20 اصلا موفق نشد تصویری با کیفیت مشابه دوربین‌های سلفی معمولی ثبت کند. این یعنی فناوری یاد شده هنوز قابل اعتماد نیست و جای کار دارد.

از طرفی شنیدیم سامسونگ توانسته از این فناوری در گوشی تاشوی مورد انتظار خود یعنی گلکسی زد فولد ۳ استفاده کند و از لحاظ انتقال نور و کیفیت هم عملکرد آن ۴۰ درصد بهتر از نمونه‌های مشابه شرکت‌های دیگر است. علاوه بر این‌ها گوگل هم در پتنتی نشان داد می‌توان مشکل انتقال نور را با استفاده از روشی خلاقانه حل کرد. به این صورت که به‌جای روش معمول یعنی پنهان کردن دوربین سلفی زیر بخشی از نمایشگر با تراکم پیکسلی کمتر، از منشور برای شکست و انتقال نور استفاده کرد. حال شیائومی از کدام فناوری برای تعبیه‌ی دوربین سلفی زیر نمایشگر استفاده می‌کند مشخص نیست.

شیائومی دوربین زیر نمایشگر

اینطور که گفته می‌شود، این گوشی جدید در واقع یک مدل دیگر از می ۱۱ اولترا با قابلیت‌های یادشده خواهد بود. بدین ترتیب احتمالا باید شاهد بکارگیری همان دوربین‌های قدرتمندی در آن باشیم که در می ۱۱ اولترا استفاده شده بود. به علاوه، پشتیبانی از شارژر ۱۲۰ واتی سیمی و ۷۰ واتی بی‌سیم هم می‌تواند از دیگر مشخصه‌های هیجان‌انگیز این محصول باشد.

به گزارش وب‌سایت PhoneArena اما این گوشی شاید جانشین یا مدل دیگر می ۱۱ اولترا نباشد. بلکه به عنوان یکی از گوشی‌های سری T شیائومی، جانشین یک مدل از سری می ۱۰T خواهد شد. با این حال خبرها پیرامون این محصول بسیار کم است و باید منتظر بمانیم ببینیم طی هفته‌ها یا ماه‌های آتی چه اطلاعاتی از آن منتشر می‌شود.

منبع: GSMArena

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا