سبک زندگیورزشی

روش هایی برای رسیدن به آرامش | خوراکی هایی که آرامش شما را افزایش می دهند

از منظر بسیاری از افراد، شاید داشتن آرامش بهترین و اساسی ترین فاکتور در زندگی باشد. هر شخص با توجه به تجربیاتی که دارد راه خاصی را برای رسیدن به آرامش انتخاب کرده است. به طور کلی برای دستیابی به این هدف یا باید از خوراکی ها کمک گرفت و یا اقدامات دیگری مثل گوش دادن به موسیقی، شنا کردن، ورزش کردن، یوگا و… را انجام داد. اگر می خواهید آرامش را به زندگی خود دعوت کنید؛ پس ادامه ی مطالب را از دست ندهید و از روش های ذکر شده در زندگی خود استفاده کنید.

 

روش هایی برای رسیدن به آرامش

در علم روانشناسی کسانی که مدام دچار استرس و اضطراب می شوند؛ با استفاده از یکسری راهکارها می توانند آرامش از دست رفته خود را به دست آورند. بهترین راهکارها بدین شرح هستند:

 

به موسیقی مورد علاقه تان گوش کنید

گوش دادن به موسیقی هورمونی را در بدن ترشح می کند که دوپامین نام دارد، این هورمون انتقال دهنده های عصبی را کنترل کرده و در صورت داشتن اضطراب یا استرس، به فرد آرامش می بخشد. بهتر است موسیقی هایی گوش دهید که از آن ها لذت می برید.

 

نفس عمیق بکشید

اگر اضطراب دارید برای چند بار نفس عمیق بکشید. این کار باعث خون رسانی هر چه بهتر در بدن می شود. در نتیجه اکسیژن بیشتری نیز به مغز می رسد که می تواند آرامش را در شما افزایش دهد.

 

قدم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌زدن یکی از روش هایی برای رسیدن به آرامش به شمار می آید

قدم زدن در خارج از منزل خصوصا زیر نور آفتاب چیزی جز آرامش ذهنی را برای شما به ارمغان نخواهد آورد. پس هر زمان که به آرامش نیاز داشتید بی معطلی برای قدم زدن اقدام کنید.

روش هایی برای رسیدن به آرامش

برای حیوانات خانگی خود زمان بگذارید

از دیگر روش هایی برای رسیدن به آرامش توجه به حیوانات خانگی است. اگر حیوانات خانگی دارید و زندگی پر استرس و پر اضطرابی را تجربه می کنید؛ باید بگوییم که راه حل مشکل در کنار شماست. سعی کنید زمانی را برای بازی کردن و رسیدگی به حیوانات خانگی در نظر بگیرید. خواهید دید که تا چه اندازه آرامش ذهنی پیدا می کنید.

 

نظم و ترتیب را به زندگی خود راه دهید

اشخاصی که آرامش ندارند با کوچکترین چیزها دچار استرس و اضطراب می شوند. یکی از فاکتورهای مهم در این زمینه که رابطه مستقیمی با آرامش دارد، داشتن نظم و ترتیب است. همیشه سعی کنید کارهای خود را به موقع انجام داده و محیط زندگی خود را مرتب نگه دارید تا به آرامش برسید.


راهکارهایی برای تمیز کردن اجاق گاز


 

اهمیت به خود از روش هایی برای رسیدن به آرامش است

رسیدگی و اهمیت دادن به خود نیز می تواند به اندازه سایر روش های ذکر شده در رسیدن به آرامش موثر باشد. اگر خود مراقبتی را یاد بگیرید، یاد خواهید گرفت که شما بیش از آن چیزی که فکر می کنید اهمیت دارید. پس نباید برای چیزهای کم اهمیت دچار استرس شده و آرامش را از خود بگیرید. پس خود را دوست داشته باشید تا به آرامش دائم برسید.

 

هدف داشته باشید

هدف داشتن در زندگی رابطه مستقیمی با آرامش دارد. زمانی که شما برای خود هدف تعیین کرده باشید می دانید که در هر مرحله از زندگی باید چه کارهایی انجام دهید. پس دچار اضطراب و استرس نخواهید شد.

 

طبیعت گردی از روش هایی برای رسیدن به آرامش است

قرار گرفتن در طبیعت همیشه حس و حال خوبی را به همراه دارد؛ خصوصا اگر در فصل بهار باشد. در میان تمام راهکارهایی گفته شده رفتن به طبیعت بهترین و موثرترین روش هایی برای رسیدن به آرامش است، به شکلی که تاثیر آن تا مدتی در بدن می ماند.

روش هایی برای رسیدن به آرامش

خوراکی هایی که آرامش شما را افزایش می دهند

علاوه بر این که با انجام یکسری کارها می توان به آرامش رسید، بلکه خوراکی هایی نیز وجود دارند که در این زمینه بی تاثیر نیستند. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

چای سبز بنوشید

اگر می خواهید به سرعت به آرامش برسید و عصبانی نشوید، می توانید مقداری چای سبز بنوشید. ال تیانین موجود در آن به کاهش خشم و رسیدن به آرامش کمک می کند.

 

شکلات بخورید

از دیگر روش هایی برای رسیدن به آرامش این است که شکلات بخورید. مصرف همین خوراکی میزان هورمون کوتیزول یا همان هورمون استرس در بدن را تثبیت کرده و به نحوی باعث آرامش اعصاب می شود. مصرف یک چهارم اونس از مواد شیرین دقیقا چنین عملکردی برای بدن به همراه دارند.

 

مقداری عسل مصرف کنید

جالب است بدانید که عسل در خود ترکیباتی دارد که به کاهش التهابات در مغز، افسردگی و اضطراب کمک می کند. با این توصیف هر زمان نیاز به آرامش پیدا کردید می توانید یک قاشق عسل میل کنید. خواهید دید که پس از استفاده، تا چه حد آرام خواهید شد.

 

انبه بخورید

مصرف انبه هم از دیگر روش هایی برای رسیدن به آرامش است. ابتدا باید انبه را پوست گرفته سپس آن را قطعه قطعه کرده و گاز بزنید. با این کار ماده ای به نام لیانولول در بدن آزاد می شود که به کاهش سطح استرس کمک می کند.

روش هایی برای رسیدن به آرامش

آدامس بجوید

آدامس ها هر طعمی که داشته باشند یک روش بسیار خوب برای از بین بردن اضطراب و استرس است. اگر به هر دلیلی دچار استرس هستید و حالا به آرامش نیاز دارید؛ تنها راه این است که برای چند دقیقه آدامس بجوید. تاثیر آن را پس از گذشت چند دقیقه مشاهده خواهید کرد. برای نتیجه گیری بهتر، توصیه می شود از آدامس هایی که طعمی مطابق با میل شما دارند استفاده کنید.


گام هایی برای اصلاح سبک زندگی


 

یک میان وعده شیرین مصرف کنید

هر چیزی که شیرین باشد مثل یک آبنبات برای کاهش دادن سطح استرس بسیار موثر است. بهتر است همیشه همراه خود خوراکی های شیرین داشته باشید؛ تا اگر در موقعیت های مختلف دچار استرس شدید به آن دسترسی داشته باشید.

 

نتیجه گیری

در زندگی روش هایی برای رسیدن به آرامش وجود دارد که شاید تا به حال به آن ها و نتیجه ای که دارند دقت نکرده باشید. در صورتی که در زندگی آرامش وجود نداشته باشد؛ حتی اگر بهترین چیزها در اختیار انسان قرار داده شود هیچ لذتی برای او نخواهد داشت؛ چرا که ذهن مشوشی دارد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دنبال روش هایی برای رسیدن به آرامش می گردید؛ پس پیشنهاد می کنیم موارد ذکر شده را به خاطر بسپارید.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا