سلامتیفناوریماجراجوییورزشی

ورزش های گران‌‌ قیمت | علت گران قیمت بودن برخی ورزش ها

ورزش های گران‌‌ قیمت با تمام طرفدارانی که دارند؛ به دلیل هزینه های بالا برای تمام قشر افراد مقدور نیست. در دنیا، ورزش های بسیار زیادی وجود دارد که هر یک با توجه به ویژگی هایشان، علاقه مندان خاص خود را دارند. اما در این میان همه نمی توانند هر نوع ورزشی که می خواهند انجام دهند. زیرا هزینه برخی از آن ها بسیار بالاست. به شکلی که لقب گران قیمت ترین ها را به خود اختصاص داده اند. اگر شما هم کنجکاو هستید که آن ها را بشناسید؛ پس با ما همراه باشید تا هر آن چه باید در خصوص ورزش های گران قیمت بدانید را به شما بگوییم.

 

کدام یک از ورزش ها گران قیمت ترین هستند؟

برخی از ورزش ها به دلایلی مثل بالا بودن هزینه وسایل و تجهیزات، پیروی از رژیم های خاص، رویدادهای ورزشی متفاوت و… در دسته ی گران ترین ها هستند. از جمله این ورزش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

ورزش پنج‌ گانه مدرن (Pentathlon)

ورزش های پنجگانه در صدر لیست ورزش های گران قیمت قرار دارد. زیرا در این ورزش باید به پنج ورزش که شامل شمشیر بازی، شنا، پرش با اسب، تیراندازی با تپانچه و دو است، پرداخت. هر یک از آن ها تجهیزات و وسایل خاصی نیاز دارند که هزینه ی جداگانه ای را دربر خواهد داشت. در میان این پنج ورزش، پرش با اسب از همه گران تر است؛ زیرا به اسب نیاز خواهد بود که هزینه ی بالایی نیز دارد.

ورزش های گران‌‌ قیمت

سوارکاری از ورزش های گران‌‌ قیمت

در سوارکاری شما باید انواع مهارت را با اسب که شامل هدایت، تعقیب و گریز و پرش است را بیاموزید. هر یک از آن ها به آموزش جداگانه ای نیاز دارند و هر چه تعداد جلسات بیشتر ادامه داشته باشد، هزینه های پرداختی برای شما نیز بیشتر می شود. این تنها یک جنبه ی آن بود، جنبه ی دیگر خرید اسب است. معمولا اسب هایی که برای چنین ورزش هایی خصوصا، اگر تخصصی باشد مورد استفاده قرار می گیرند، از نژادهای اصیل هستند که بسیار قیمت بالایی دارند. به شکلی که شاید هر فرد قادر به خرید آن ها نباشد.

سوارکاری

تنیس

شاید پس از این که این زیر تیتر را دیدید با خود فکر کنید که تنیس نمی تواند در دسته ی ورزش های گران قیمت قرار بگیرد؛ زیرا خرید یک جفت کفش ورزشی و یک راکت محکم نمی تواند هزینه ی زیادی به همراه داشته باشد. اما باید بگوییم که این تنها ظاهر موضوع است. زیرا اگر شما بخواهید آن را به صورت حرفه ای و برای شرکت در مسابقات ادامه دهید؛ باید هزینه های سرسام آور مربیگری و سفرهای بین المللی بسیار گران را متحمل شوید. تنیس ورزشی است که اگر شخص بخواهد پیشرفت بیشتری در این زمینه داشته باشد، باید برای شرکت در رقابت های مختلف به دور دنیا سفر کند. لازم به ذکر است که انجام ورزش تنیس به صورت تفریحی هزینه ی زیادی به همراه ندارد.


خوشمزه ترین خوراکی های جهان


 

ورزش های گران‌‌ قیمت

قایق ‌رانی

از دیگر ورزش های گران قیمت دنیا قایق رانی است. مهم ترین وسیله ای که باید برای انجام این ورزش تهیه شود؛ قایق است که هزینه ی آن بیشتر از ماشین تمام می شود. البته خرید قایق تنها چیزی نیست که باید به آن فکر کرد. بلکه تجهیزات دیگری نیز نیاز دارد که اگر بخواهید در رقابت های مختلف شرکت داشته باشید، به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد. نکته ی قابل توجه این است که ورزش قایق رانی زمانی که به رقابت کشیده می شود چند ماه طول می کشد و در این چند ماه به جایی برای نگهداری قایق نیاز خواهد بود. پس علاوه بر هزینه های دیگر، هزینه نگهداری آن نیز اضافه می شود. علاوه بر آن تجهیزات دیگری هم باید در اختیار داشته باشید تا هر زمان که لازم است قایق را از خشکی به آب منتقل کنید.

ورزش های گران‌‌ قیمت

بابس ‌لِد یا سورتمه‌ سُری (Bobsleigh) از ورزش های گران‌‌ قیمت

سورتمه سری یا بابس لد یکی از ورزش های بسیار هیجان انگیز مخصوص فصل زمستان است.  جالب است بدانید که شرکت در این مسابقات به تنهایی امکان پذیر نیست؛ یعنی شما باید یک اسپانسر یا حامی مالی داشته باشید. به دلیل این که در هر جا و هر فصلی نمی توان این ورزش را انجام داد؛ در نتیجه جز ورزش های خاص تلقی می شود و آموزش های مرتبط با آن بسیار پرهزینه است. از طرفی دیگر باید فضای مناسبی در اختیار علاقه مند به بابس لد باشد. در یک کلام باید بگوییم که شما برای انجام این ورزش باید هزینه ی سفر به جای جای دنیا را داشته باشید؛ زیرا تنها برخی از کشورها مکان مخصوص آن را دارند.

ورزش های گران‌‌ قیمت

چوگان 

همانند سوارکاری که به خرید اسب نیاز است؛ این ورزش نیز به اسب نیاز دارد. علاوه بر آن باید هزینه ای برای آموزش شرکت کننده نیز در نظر گرفته شود. اشخاصی که به این ورزش روی می آوردند و آن را به صورت حرفه ای ادامه می دهند؛ معمولا به چهار اسب نیاز دارند تا در زمان خستگی آن را تعویض کنند. جالب است بدانید که حتی اسب ها نیز به طور مداوم به آموزش نیاز دارند که این موضوع هم هزینه ی دیگری به صورت ماهانه به همراه دارد.

چوگان

ورزش‌ های موتوری

منظور از ورزش های موتوری، هر نوع ورزشی که به موتور، ماشین یا وسیله نقلیه این چنینی نیاز دارد، است. علاوه بر خرید آن ها باید هزینه ای را برای نگهداری و تعمیر آن ها در نظر گرفت. چرا که بسیار زیاد آسیب می بینند. توجه داشته باشید که این دسته از ورزش های گران قیمت خطرات جانی را نیز به همراه دارد. پس باید به هزینه های پزشکی نیز توجه داشت. برخی از آن ها مثل فرمول یک، به گونه ای است که هر چه سطح ورزش شما حرفه ای تر شود، باید هزینه های بیشتری را بپردازید.


معرفی شاد‌ترین کشور‌های جهان


ورزش های گران‌‌ قیمت

 اسکی پرش از ورزش های گران‌‌ قیمت

این ورزش که یکی از محبوب ترین مسابقات المپیک زمستانی محسوب می شود؛ علاقه مندان زیادی در سراسر دنیا دارد. اسکی پرش تجهیزات مختلفی دارد که خرید آن ها هزینه ی زیادی به همراه خواهد داشت. گاهی این هزینه ها ممکن است تا 3 هزار دلار نیز همراه باشد. علاوه بر آن نمی توان در هر جایی این ورزش را انجام داد. در نتیجه برای رسیدن به مکان مورد نظر باید هزینه ی سفر را نیز پرداخت.

اسکی پرش

نتیجه گیری

در بین تمامی ورزش هایی که می شناسید؛ برخی از آن ها جز ورزش های گران قیمت به حساب می آیند. در واقع هزینه ی خرید وسایل، نگهداری آن ها، سفر های مربوطه و… باعث بالا رفتن هزینه ها می شود. از جمله این ورزش ها می توان به مواردی همچون اسکی پرش، اسب سواری، چوگان، ورزش های پنجگانه و… اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا