سبک زندگیفناوریورزشی

عادت های افراد موفق در صبح | 6 مورد از عادت های صبحگاهی برای موفقیت

عادت های افراد موفق در صبح باعث شده تا آن ها را به پیشرفت و موفقیت در مسیرشان سوق دهد. برای رسیدن به موفقیت و سعادت در جنبه های مختلف زندگی همواره باید برنامه ریزی داشته باشید. برنامه های اصولی از اول صبح آغاز می شوند. چراکه صبح آغاز روز است و فرد انرژی زیادی دارد. نقش مهمی در آن روز و آنچه تا پایان شب قرار است انجام شود، دارد.

هر زمان صحبت از برنامه ریزی می شود، یکسری جملات کلیشه ای ممکن است در ذهن شما تداعی شود که آن ها دور از حقیقت تصور می کنید. اما باید باور داشته باشید که بیشتر آن ها به راحتی قابل اجرا در زندگی هستند. همانطور که یک ضرب المثل قدیمی می گوید اگر کاری را به مدت 20 روز انجام دهید جز عادات شما می شود. با تکرار یک عادت خوب پس از مدتی آن جز زندگی شما خواهد شد.

در ادامه یکسری کارها که افراد موفق در صبح انجام می دهند، ذکر خواهیم کرد تا با سرمشق گرفتن از آن ها بتوانیم برنامه های روزانه خود را به بهترین نحو ممکن عملی کنیم.

 

افراد موفق چه عاداتی برای شروع روز دارند؟

 

1 – صبح ها زود بیدار شوید.

شروع هر روز و شروع کار و زندگی شما با بیدار شدنتان از خواب عملی می شود. قطعا خودتان این تجربه را داشته اید و یا حداقل شنیده اید که می گویند سحر خیز باش تا کامروا شوی؛ بله درست است. زمانی که شما زودتر بیدار می شوید فرصت بیشتری برای انجام کارهای خود دارید و یا کارهای بیشتری را می توانید انجام دهید. این گامی برای رسیدن به موفقیت است. در پژوهشی که در دانشگاه هاوارد انجام شد، نشان داد که اوج و قله عملکرد افراد در صبح است.

بنابراین از عادات افراد موفق در صبح، سحرخیزی است. رسیدن به این عادت شاید اول مقداری مشکل به نظر برسد؛ اما کافی است چند روز پشت سر هم زود بیدار شوید؛ خواهید دید که پس از آن خودتان هم میلی به خواب صبح ندارید و خود به خود بیدار می شوید.

برای اینکه این کار برای شما راحت تر شود؛ می توانید با دوستانتان قراری بگذارید و هر روز سر وقت با هم بیدار شوید. یکی دیگر از راهکارها این است که در اول صبح و زمان بیدار شدن کار موردعلاقه خود را انجام دهید و به عبارتی برای خود ایجاد انگیزه کنید. گوش دادن به موسیقی و یا دوش آب گرم از جمله ای موارد هستند.

عادت های افراد موفق در صبح

2 – عادت چک کردن گوشی را ترک کنید.

از رایج ترین عادات همه ما در زمان بیدار شدن در صبح، چک کردن گوشی و دریافت پیام هایی از شبکه های اجتماعی است. عادات افراد موفق در صبح این است که این کار را حداقل نیم ساعت پس از بیدار شدن انجام می دهند. برای این منظور بهتر است گوشی خود را شب ها از خود دور نگه دارید و قبل از خواب تمام وسایل الکترونیک مانند لپ تاپ، تلفن و تبلت را خاموش کنید. همچنین در صورت امکان از ساعت های هشدار دارد قدیمی استفاده کنید.

دور بودن گوشی برای آرامش بسیار مفید است. ضمن اینکه اشعه های ناشی از آن در صورت نزدیک بودن برای سلامتی بدن مضر است. کسانی که مشکل بی خوابی دارند و از گوشی برای رفع آن استفاده می کنند کاری اشتباه را مرتکب می شوند. بهتر است به جای آن از کتاب های مفید استفاده کنید.


اگر به صبحانه خوردن عادت ندارید، بخوانید


 

3 – صبح ها موزیک های ملایم گوش دهید.

از عادت های افراد موفق در صبح می توان گوش دادن به موسیقی آرامش بخش و یا پادکست هایی از این دسته را نام برد. پژوهش ها نشان دادند که با گوش دادن به موسیقی های آرام و بی کلام و تصور صحنه های آن ها، هوش افراد تقویت می شود. در زمان بیدار شدن و شروع روز، زمان صبحانه خوردن، آماده شدن برای خروج از منزل و برای افرادی که مسافتی تا سرکار یا دانشگاه را با مترو و اتوبوس می روند گوش دادن به موسیقی به شدن توصیه می شود. این کار مغز را آرام می کند و صداهای آزاردهنده اطراف را به حداقل می رساند. یک پلی لیست آماده کنید و هر روز به آن گوش دهید.

 

4 – صبح ها تمرین و نرمش کنید.

از مشخصه ها و عادت های افراد موفق در صبح انجام حرکات ورزشی و نرمش در صبح است. زمانی که شما زود بیدار می شوید فرصت بیشتری برای این قبیل کارها دارید. پس با پیاده روی و انجام حرکات سبک و ورزش هایی مانند یوگا انرژی روزانه خود را مضاعف کنید؛ ضمن اینکه برای سلامتی و تناسب اندام هم بسیار مفید هستند. پس از بیدار شدن سریعا یک لیوان آب بنوشید و بعد از تمرین های صبگاهی قهوه میل کنید.

عادت های افراد موفق در صبح

5 – صبحانه کامل بخورید.

این مورد به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست و افراد موفق در هر سنی صبحانه را جز واجبات می دانند. یک صبحانه کامل از مواد غذایی شامل کربوهیدرات، پروتئین، چربی سالم فیبر را هر روز میل کنید. در وعده صبحانه حتما میوه هم قرار دهید و بهتر است برای آن هم یک برنامه مشخص داشته باشید و هر روز مدتی را صرف تصمیم گیری اینکه چه چیزی را بخورم نکنید.

صبحانه قرار است انرژی شما را در طول روز فراهم کند؛ پس آن را دست کم نگیرید. در زمان صرف این وعده غذایی مهم آهنگ های مورد علاقه تان را گوش کنید و یا در صورت امکان از بقیه افراد خانواده یا هم اتاقی هایتان بخواهید شما را همراهی کنند و دسته جمعی روی میز صبحانه بنشینید.


چگونه صبحانه بخوریم و لاغر شویم؟


 

6 _ صبح ها مدیتیشن انجام دهید.

مدیتیشن یا مراقبه برای افزایش آرامش و تمرکز بسیار مهم است. به خصوص در زندگی های پر تنش امروزه. پس بهتر است پس از بیدار شدن از خواب و قبل از خارج شدن از رختخواب چند دقیقه ای را با تمرکز تمام به چیزهای خوب فکر کنید و مواردی را که باعث استرس شما می شوند از خود دور کنید و همواره به یاد داشته باشید که آرامش در ذهن خود شما است و خداوند همیشه در کنار شما و حافظ آرامش روحتان خواهد بود.

 

نتیجه گیری

عادت های افراد موفق در صبح بسته به سبک زندگی و یا شغل آن ها متفاوت است. اما یکسری اصول کلی برای همه افراد وجود دارد که موجب داشتن یک روز خوب و فعال و در نهایت پیشرفت می شود. این موارد را در طی مقاله به طور کامل بازگو کردیم. ممکن است خیلی از افراد این نکات را در زندگی رعایت نکرده باشند؛ چرا که تصور می کنند کار بسیار سختی است. اما جالب است بدانید که با چند روز تکرار، به راحتی این عادات بخشی از لایف استایل شما خواهد شد. بنابراین با رعایت این نکات به پیشرفت خود و زندگیتان کمک خواهید کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا