فناوری

چیپست گلکسی واچ 4 بسیار قدرتمندتر از نسل قبلی است

همانطور که احتمالا می‌دانید، سامسونگ در تاریخ ۱۱ آگوست (۲۰ مرداد) از جدیدترین گوشی‌های تاشو و ساعت‌های هوشمند خود رونمایی می‌کند. در همین رابطه، ساعاتی قبل بخشی از ویژگی‌های چیپست ساعت‌های هوشمند سری گلکسی واچ ۴ فاش شد که از بهبود قابل توجه عملکرد آن خبر می‌دهد. گفته می‌شود این ساعت‌های جدید همراه با چیپست W920 راهی بازار خواهند شد.

باید خاطرنشان کنیم از سال ۲۰۱۸ تا حالا، تمام ساعت‌های هوشمند سامسونگ همراه با چیپست اگزینوس ۹۱۱۰ به دست کاربران رسیده‌اند. بنابراین با توجه به نام چیپست جدید، به نظر می‌رسد این شرکت رویکرد خود را برای نام‌گذاری چیپست ساعت‌های خود تغییر داده است. بر اساس گزارش جدید سایت SamMobile، این چیپست نسبت به نسل قبلی ۱.۲۵ برابر سرعت پردازش بیشتری را ارائه می‌دهد و از طرف دیگر عملکرد گرافیکی آن نسبت به نسل قبلی ۸.۸ برابر سریع‌تر است.

گلکسی واچ 4

همچنین گفته می‌شود گلکسی واچ ۴ از ۱.۵ گیگابایت حافظه رم بهره می‌برد. برای یادآوری باید بگوییم که نسل جدید ساعت‌های هوشمند سامسونگ مبتنی بر نسخه‌ی سوم پلتفرم WearOS هستند که این نسخه‌ی جدید نتیجه‌ی همکاری مشترک سامسونگ و گوگل است. گفتنی است تقریبا تمام ساعت‌های هوشمند مبتنی بر پلتفرم WearOS از چیپست‌های ساخت کوالکام استفاده می‌کنند و این شرکت توجه چندانی به چیپست‌های مختص ساعت‌های هوشمند نشان نمی‌دهد.

حالا با توجه به ورود سامسونگ به اکوسیستم WearOS، امیدواریم کوالکام هم رویکرد خود را تغییر دهد و چیپست‌های قدرتمندتری برای ساعت‌های هوشمند عرضه کند.

منبع: Android Authority

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا