سلامتیمد و فشن

فواید ریش برای آقایان | ریش صورت یک محافظ و فیلتر قوی برای پوست

هدف از ارائه این مقاله بررسی فواید ریش برای آقایان است تا از این طریق بتوانید با این قبیل مسائل بیشتر آشنا شده و شرایط بهتری را برای خود رقم بزنید. ممکن است با خود بگویید گذاشتن ریش چه فایده ای دارد یا چگونه می تواند بر روی سلامت ما اثرگذار باشد. ریش گذاشتن مزیت های مثبت و قابل توجه ای برای شما به همراه خواهد داشت که ممکن است نسبت به آن آگاهی چندانی نداشته باشید. اما باید بدانید بیشتر افراد تنها به جنبه زیبایی آن توجه می کنند. به طور طبیعی طی هر دوره مد مخصوص به خود را دارد و زمانی که میان مردم رواج می یابد افراد بیشتری به سمت آن کشیده می شوند.

امروزه در سطح دنیا افراد بسیاری را می توان مشاهده نمود که دارای ریش بوده و دوست دارند تا این روند را ادامه دهند. فارغ از جذابیتی و استایلی که ریش برای آقایان به همراه دارد؛ باید بگوییم مزیت های خاص خود را نیز داشته و نمی توان آن ها را انکار نمود. در ادامه به بیان مزیت های بارز استفاده از ریش پرداخته و اطلاعات مفیدی را در این راستا در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

مهمترین فواید ریش برای آقایان

 

ریش اشعه های یووی را مسدود می کند

اگر در زمینه اشعه های یووی اطلاعاتی داشته باشید؛ باید بدانید که این دسته از اشعه ها مضر بوده و   می توانند بر روی سلامت شما اثرات منفی بگذارند. ضخامتی که ریش دارد می تواند حدود 95 درصد از اثرات اشعه های یووی را خنثی نموده و آن ها را مسدود کند. این مزیت به عنوان یک راهکار درمانی علاوه بر جلوگیری از سوختگی پوست، می تواند از بدن شما در برابر عوامل سرطان زا نیز محافظت کند.

 

ریش یک فیلتر طبیعی است

جالب است بدانید افرادی که ریش و سبیل دارند تا حدود زیادی از شر عوامل محیطی آسیب رسان ایمن هستند. آلرژی ها نوعی عامل محیطی آسیب رسان به شمار می روند که برخی مواقع بسیار قوی بوده و می توانند فرد را مورد اذیت و آزار قرار دهند. در چنین شرایطی ریش به عنوان یک محافظ و فیلتر طبیعی می تواند از پوست شما محافظت نموده و شرایط مناسبی را برایتان رقم بزند. ریش ها قادرند تا از ورود باکتری هایی که سبب ابتلا به آلرژی می شوند؛ جلوگیری نموده و در سلامت شما اثرات مثبتی بگذارند.

 

ریش به جوان ماندن شما کمک می کند

در بخش های قبل بیان نمودیم که ریش ها دارای تارهای ضخیمی هستند که این تارهای ضخیم می توانند به عنوان یک لایه محافظتی عمل نموده و به جوان ماندن پوست شما نیز کمک های شایانی کنند. ریش با مزیت های بارز خود این قابلیت را دارد تا از بروز هرگونه آکنه بر روی سطح پوست جلوگیری نموده و مدت زمان بیشتری سلامت پوستتان را تضمین کند.


روش هایی برای پرپشت شدن ریش آقایان

 

چین و چروک را رفع می کند

نورخورشید به طور طبیعی ممکن است سبب بروز چین و چروک روی پوست شما شود. این مسئله را یکی از عوارض جانبی قرارگرفتن در معرض نور آفتاب می دانند. اما آقایان با ریش گذاشتن می توانند از این دسته عوارض رهایی یافته و بهترین ها را برای خود رقم بزنند. علاوه بر مواردی که به آن ها اشاره شد ریش می تواند سطح پوست را مرطوب نگه داشته و از پیری شما جلوگیری کند.

فواید ریش برای آقایان

میزان ابتلا به بیماری های مربوط به ناحیه لثه را کاهش می دهد

جالب است بدانید ریش و سیبیل با قابلیت های بی نظیر خود در این راستا می توانند از ورود هرگونه باکتری به داخل دهان جلوگیری نموده و به این طریق از لثه های شما محافظت کنند. این امر سبب کاهش بیماری های لثه برای شما خواهد شد و به عنوان یک مزیت می تواند به شما کمک های شایانی نماید. ممکن است با خود بگویید که در این شرایط فوق العاده دیگر نیازی به مسواک زدن وجود ندارد؛ اما باید بدانید این تصور کاملا اشتباه بوده و ریش در جایگاه دوم محافظتی بعد از مسواک قرار گرفته است. بنابراین توصیه داریم به هیچ عنوان مسواک زدن را کنار نگذارید.

 

مرطوب نگه داشتن پوست از فواید ریش برای آقایان به شمار می آید

اصلاح کردن صورت می تواند به طور طبیعی منافذ پوست شما را باز کند و به مرور نیز سبب خشکی پوست شود. اما در صورتی که پوست دارای ریش باشد این ریش به عنوان یک لایه محافظتی می تواند سطح پوست را مرطوب نگه داشته و سلامت و زیبایی شما را نیز تضمین کند.

 

ریش می تواند از بروز عفونت های باکتریایی جلوگیری کند

از دیگر فواید ریش برای آقایان می توان به جلوگیری از نفوذ باکتری ها اشاره نمود. زیرا می تواند با حفظ حفره های پوست، راه را بر ورود باکتری ها ببندد. همان گونه که می دانید باکتری ها عوارض بسیاری دارند که از مهم ترین آن ها باید به بهم ریختن وضعیت پوست و ایجاد عفونت اشاره نمود که اهمیت بسیار بالایی دارند. اصلاح صورت می تواند زمینه های لازم را برای انتشار هر چه بیشتر این باکتری ها فراهم نموده و شرایط نرمال صورت شما را از بین ببرد.


نکات مهم اصلاح صورت آقایان که نمی‌‌دانستید

 

ریش صورت را گرم نگه می دارد

ریش صورت را گرم نگه می دارد! بله جالب است بدانید یکی دیگر از فواید ریش برای آقایان گرم نگه داشتن صورت و گردن در فصل زمستان است. شما با ریش گذاشتن می توانید به راحتی از صورت خود محافظت نموده تا پوست سرمای کمتری را احساس کند.

فواید ریش برای آقایان

کاهش علائم آسم از فواید ریش برای آقایان به شمار می آید

مردانی که ریش می گذارند نسبت به دیگر آقایان کمتر در معرض برخورد با علائم مربوط به آسم قرار می گیرند. در بخش های قبل نیز بیان نمودیم که ریش ها می توانند همانند یک فیلتر عمل نمایند. براساس همین امر، باید بگوییم زمانی که ریش در نزدیکی های پره بینی قرار می گیرد؛ همانند یک فیلتر می تواد از ورود عامل هایی که موجب آسم می شوند جلوگیری کند.

 

سخن پایانی

امروزه افراد بسیاری به دلایلی همچون مد و استایل به دنبال ریش گذاشتن می روند؛ فارغ از اینکه ریش فوایدی نیز برای آن ها به همراه دارد. ریش ها همانند فیلترهای طبیعی می توانند از پوست و بدن شما محافظت نموده و از وارد شدن هرگونه باکتری به داخل بدن جلوگیری کنند. ریش ها علاوه بر جذابیت، قابلیت های بی نظیری دارند که بی توجهی به آن ها غیرقابل انکار است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا