سلامتی

درمان آکنه با روغن آووکادو | فواید بی نظیر روغن آووکادو در رفع جوش

برای درمان آکنه می‌توان از بسیاری از روغن های گیاهی استفاده کرد، شما باید از محصولات طبیعی مانند روغن آووکادو استفاده کنید که نسبت به محلول های دیگر تاثیر گذاری بیشتری دارد. در این مقاله ما شما را با درمان آکنه با روغن آووکادو آشنا می‌کنیم. تا پایان همراه ما باشید.

 

آکنه چیست؟

آکنه زمانی به روی پوست ایجاد می‌‌شود که منافذ پوست از طریق باکتری ها بسته شده و به اصطلاح هوای کافی به پوست نمی‌رسد. آکنه یکی از بیماری‌های پوستی است که معمولا با شروع دوران بلوغ در سن پایین به وجود می‌آید و ممکن است این بیماری برای همیشه همراه فرد باقی بماند. آکنه باعث ایجاد لک ها و جوش ها در نقاط مختلف بدن مانند شانه ها، صورت، پشت گردن و دیگر نقاط بدن می‌شود.

 

انواع آکنه

آکنه انواع مختلفی دارد که عبارت است از جوش های چرکی، جوش های سر سیاه، جوش های سر سفید و کیست یا غده.

جوش های چرکی معمولا ملتهب و قرمز می‌شوند. جوش های سر سیاه در سطح پوست به وجود می‌آید و سیاه هستند. جوش های سرسفید در زیر سطح پوست قرار دارند و باقی می‌مانند. جوش های کیست یا غده جوش های عمیقی هستند که در عمق پوست ایجاد شده و بسیار دردناک هستند.


روش‌های درمان آکنه بدن

 

عوامل ایجاد کننده آکنه

 • استرس و نگرانی یکی از عواملی است که باعث ایجاد آکنه خواهد شد. بنابراین باید خود را از هرگونه اضطراب و استرس دور کنید. اگر از لوازم آرایشی استفاده می‌کنید، باید از لوازم آرایشی استاندارد استفاده کنید. در غیر این صورت این لوازم آرایشی باعث به وجود آمدن آکنه می‌شود.
 • از دیگر عوامل ایجاد آکنه می‌توان به هوای گرم و یا سرد اشار کرد. اگر در معرض هوای خیلی گرم یا خیلی سرد قرار بگیرید زمینه برای ایجاد آکنه را فراهم می‌کنید.
 • با مصرف برخی از داروها آکنه ایجاد می‌شود مثل دارو های هورمون مردانه .
 • فعالیت های هورمونی در دوران بلوغ و یا دوران قاعدگی نیز سبب بروز آکنه می‌شود. رژیم های غذایی نیز در شدید تر شدن آکنه ها نقش مهمی دارند. برای مثال قند بالا باعث وخیم تر شدن آکنه می‌شود.
 • ژن ها نیز نقش اساسی در به وجود آمدن آکنه ها دارند. همچنین عفونت نیز باعث ایجاد آکنه می‌شود.
 • عوامل زیاد دیگری در به وجود آمدن آکنه نقش دارند، بر خلاف تصور مردم آکنه به دلیل نرسیدن به پوست نیست و ممکن است فرد در سن بلوغ باشد و به دلیل فعالیت هورمان ها یا بسته بودن غدد چربی به وجود آید.
 • در اکثر افراد این جوش ها با گذراندن دوران نوجوانی از بین می‌روند؛ ولی با رعایت کردن برخی عوامل می‌توان از شدید شدن آن ها جلوگیری کرد.
 • اگر منتظر هستید که آکنه ها خودشان از بین روند باید بدانید که این تصور باعث می‌شود جای آکنه ها برای همیشه روی پوست شما باقی بماند. درمان به موقع می‌تواند از این اتفاق جلوگیری کند.

درمان آکنه با روغن آووکادو

برای داشتن پوستی شفاف چه کنیم؟

زمانی که آکنه روی پوست شما ایجاد می‌شود، با چند راهکار ساده می‌توانید از به جا ماندن اسکار روی پوست جلوگیری کنید. جوش ها را فشار ندهید و آن ها را تخلیه نکنید.

در زمان ایجاد آکنه رژیم غذایی مناسب داشته باشید و غذای سالم بخورید و از خوردن مواد خوراکی گرم و تند پرهیز کنید. با بخار سطح پوست خود را تمیز کنید. هیچگاه با آرایش نخوابید و اجازه ندهید کرم ها و مواد آرایشی برای مدت طولانی روی پوست شما باقی بماند.

 

این باورهای غلط در مورد آکنه را فراموش کنید!

 

آکنه فقط در سن نوجوانی به وجود می‌آید

همانطور که گفته شد به وجود آمدن آکنه به عوامل مختفی بستگی دارد که یکی از آن ها ژنتیک است که فقط در جوانی نوجوانی نیست و در هر زمانی به وجود می‌آید.

 

شست و شوی مداوم پوست، آکنه را بهتر می‌کند

برخی ها این گونه تصور می‌کنند که شستن مدام پوست با آب و صابون به بهبود آکنه ها کمک می‌کند که این تصور کاملا اشتباه است؛ زیرا شستن مدام پوست باعث تحریک غدد چربی می‌شود.


رژیم غذایی مناسب برای این که جوش نزنیم


 

خوردن شیرینی باعث بدتر شدن آکنه می‌شود

علت اصلی آکنه فعالیت های هورمونی است؛ بنابراین خوردن شیرینی تاثیر چندانی بر آکنه ها ندارد و با نخوردن شیرینی آکنه ها کمتر نمی‌شوند.

 

شایعات ترکاندن جوش

برخی ها فکر می‌کنند با ترکاندن جوش وضعیت جوش بهتر شده و بهبود می‌یابد این تصور کاملا غلط است؛ زیرا این کار باعث آسیب رساندن به قسمتی از پوست می‌شود.

 

درمان آکنه با روغن آووکادو

 • راه های زیادی برای درمان آکنه وجود دارد. یکی از این روش ها درمان آکنه با روغن آووکادو است که خواص بسیاری برای پوست دارد و در درمان آکنه موثر است.
 • روغن آووکادو از مواد مغزی تشکیل شده که برای پوست مفید است. استفاده از روغن آووکادو سلول‌های پوستی را تقویت می‌کند و باعث ایجاد سلول های جدید شده و همچنین کمک می‌کند تا جای جوش ها بهبود یابد.
 • روغن آووکادو به کاهش قرمزی و تورم پوست کمک کرده و روند بهبودی را افزایش می‌دهد.
 • این روغن آنتی اکسیدان های زیادی دارد که پوست را بازسازی می‌کند و نتایج دلخواه را به شما می‌دهد.

درمان آکنه با روغن آووکادو

نحوه استفاده و درمان آکنه با روغن آووکادو

درمان آکنه با روغن آووکادو  روش های مختلفی دارد که ان را بررسی می‌کنیم:

 • روش اول استفاده از گوش پاک کن است، شما باید ابتدا آلودگی های پوست خود را تمیز کرده و سپس پنبه گوش پاک کن را به روغن آغشته کنید و آن را روی اکنه قرار دهید و اجازه دهید یک شب بماند.
 • روش بعدی این است که روغن آووکادو را روی پوست قرار دهید و با آب گرم بشویید.

 

نتیجه گیری

درمان آکنه با روغن آووکادو یک روش بسیار راحت است که با گذشت زمان موجب درمان آکنه ها می‌شود. روغن آکنه خواص زیادی برای پوست دارد، شما همچنین می‌توانید روغن آووکادو را با روغن‌های دیگر از جمله روغن روغن کرچک مخلوط کنید و بر روی پوت خود قرار دهید.

این روغن انواع مواد مغذی و مفید را برای پوست دارد؛ اما قبل از استفاده از آن مطمئن شوید نسبت به آن حساسیت ندارد. بنابراین کمی از روغن را روی بدن خود بمالید و واکنش پوستتان را بررسی کنید. و در صورت حساسیت حتما با پزشک خود مشورت کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا