فناوری

باز هم انفجار گوشی و این بار پوکو ایکس 3 پرو!

اگرچه گوشی‌های هوشمند به یکی از کالاهای اساسی زندگی و همراه همیشگی ما تبدیل شده‌اند، اما همین نزدیک بودن بیش از حد باعث می‌شود تا وقتی منفجر می‌شوند، حسابی نگران شویم! انفجار یا آتش گرفتن گوشی‌های هوشمند در گذشته و پیش از آنکه وارد عصر گوشی‌های هوشمند شویم، اصلاً رایج نبود، اما در سال‌های اخیر شاهد انفجارهای متعدد این دستگاه‌ها در جیب کاربران یا هنگام شارژ بوده‌ایم. در تازه‌ترین مورد، یکی از کاربران اخیراً گزارش داده است که گوشی پوکو ایکس 3 پرو (Poco X3 Pro) وی تنها دو ماه پس از خرید، منفجر شده است! با پامپا همراه باشید.

این گزارش از سوی شخصی به نام امی بردواج منتشر شده که اخیراً تجربه غم‌انگیز خود را در توییتر به اشتراک گذاشته است. وی چند عکس از گوشی منفجر شده خود به اشتراک گذاشته و مدعی شده که گوشی پوکو ایکس 3 پرو بعد از جدا کردن آن از شارژر، آتش گرفت و سپس منفجر شد.

انفجار گوشی پوکو ایکس 3 پرو
از این تصاویر مشخص است که باتری گوشی متورم شده و در ادامه منفجر شده است.

این کاربر بدشانس ذکر می‌کند که گوشی هوشمند او قبل از جدا کردن از شارژر کاملاً شارژ شده بود و تنها پنج دقیقه پس از قطع شدن جریان شارژ، آتش گرفت و روی تخت منفجر شد. خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب نرسیده و فقط روتختی کاربر خراب شده است.

با توجه به تصاویر، به نظر می‌رسد که باتری گوشی پوکو در داخل بدنه متورم شده و آتش گرفته است. اگرچه تصویری از قسمت جلوی دستگاه وجود ندارد، اما پنل پشتی گوشی  کاملاً از بین رفته است.

بردواج می‌گوید که پس از این حادثه با مسئول ارتباط با مشتریان پوکو در توییتر تماس گرفته است. اگرچه این شرکت به توییت وی پاسخ داده، اما کاربر گزارش می‌دهد که هیچ اقدام دیگری در مورد دستگاه وی انجام نشده است.

منفجر شدن پوکو ایکس 3 پرو
انفجار پوکو ایکس 3 پرو این بلا را سر تخت آورده است!

پوکو تصریح کرده که گوشی‌های هوشمند این شرکت قبل از عرضه، تحت بررسی‌های کیفی متعدد قرار می‌گیرند. با این حال، به دلیل حساس بودن باتری‌های لیتیوم یون (Li-ion) ، هرگز نمی‌دانید کدام یک از آن‌ها منفجر شده و گوشی هوشمند را به یک آتش سوزان تبدیل خواهد کرد.

بعد از خواندن این خبر، اگر نگران این هستید که گوشی هوشمند شما نیز منفجر شود، باید برخی اقدامات احتیاطی را انجام دهید. برای شروع، از زدن گوشی هوشمند خود به شارژ در طول شب و در کنار محل خواب جداً خودداری کنید. همواره مراقب میزان شارژ و دمای دستگاه خود باشید و قبل از داغ شدن بیش از حد پنل پشتی آن را از برق جدا کنید. و البته اگر فکر می‌کنید باتری گوشی شما نسبت به حالت عادی خود متورم شده، قبل از اینکه گوشی به مرحله انفجار برسد، باید هر چه سریع‌تر باتری را تعویض کنید.نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا