سلامتیمد و فشن

اثرات اکسیژن درمانی برای پوست | مزایا و عوارض اکسیژن درمانی

ما در این مقاله سعی داریم اثرات اکسیژن درمانی را بر روی پوست مورد بررسی قرار بدهیم. اگر به این موضوع علاقه مند هستید و یا می خواهید برای پوستتان اکسیژن درمانی انجام بدهید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

 

کاربرد اکسیژن درمانی

صورت و چهره هر انسان می تواند نشان دهنده زیبایی او باشد. بنابراین هر شخصی باید سعی داشته باشد برای زیباتر به نظر رسیدن پوستی سالم و شاداب داشته باشد. هنگامی که پوست صورت انسان دچار مشکلی می شود از راه های مختلفی استفاده می کنند که این مشکل را برطرف کنند. یکی از روش هایی که پزشکان و متخصصان پوست و زیبایی برای درمان مشکلات پوستی استفاده می کنند روش اکسیژن درمانی است. اما امروزه علاوه بر اینکه از آن برای درمان مشکلات پوستی استفاده می شود در پاک سازی و جوان سازی پوست نیز کمک می کند.

 

نحوه تاثیر اکسیژن درمانی بر روی پوست

هنگامی که پوست انسان دچار مشکلاتی شده است و از حالت طبیعی خود خارج شده است می توان به پزشک متخصص پوست و زیبایی مراجعه کرد. اکسیژن درمانی یکی از راه هایی است که پزشکان برای حل مشکلات پوستی توصیه می کنند. در این روش تمام آلودگی ها و مواد را با اکسیژن از سطح پوست پاک می کنند و بعد از آن از مواد تقویت کننده استفاده می کنند که میزان آسیب به پوست کاهش پیدا کند.

اثرات اکسیژن درمانی

پاکسازی و جوان سازی پوست با استفاده از اکسیژن درمانی

شادابی و سلامت پوست یکی در میزان زیبایی هر شخصی بسیار تاثیر گذار است. امروزه انسان ها برای این که پوستی شاداب و سال داشته باشند از روش های مختلفی برای پاکسازی و جوان سازی پوست خود استفاده می کنند. یکی از اثرات اکسیژن درمانی این است که سبب پاک سازی و همچنین جوان سازی پوست می شود.


کاربرد آب درمانی یا هیدروتراپی


 

مراحل اکسیژن درمانی

  • تمیز کردن و پاکسازی پوست از آلودگی
  • تنظیم میزان اکسیژن پوست
  • تقویت و مراقبت از پوست

 

پاکسازی پوست به چه صورتی انجام می شود؟

قبل از اینکه اکسیژن درمانی انجام بشود باید سطح پوست را از هر گونه آلودگی پاک کرد تا بتوان اکسیژن درمانی را راحت تر انجام داد. بعد از اینکه صورت  از هر گونه آلودگی پاکسازی شد، با استفاده از یکسری مواد پوست صورت را تقویت می کنند که این مواد معمولا شامل مواد مغذی و دارویی است. این مواد مغذی را به این علت بعد از پاکسازی پوست مورد استفاده قرار می دهند تا بازسازی پوست سریعتر انجام شود و در فرایند اکسیژن درمانی اختلالی ایجاد نشود.

 

تنظیم میزان اکسیژن پوست

اصلی ترین مرحله اکسیژن درمانی تنظیم میزان اکسیژنی است که قرار است به پوست برسد. در این مرحله معمولا با استفاده از دستگاه های مخصوص اکسیژن درمانی مقدار فشار اکسیژن را تنظیم می کنند. مقدار اکسیژنی که قرار است از طریق دستگاه اکسیژن درمانی به پوست برسد بسته به نوع پوست و همچنین علت اکسیژن درمانی متفاوت است و با توجه به هدفی که از این کار دارند مقدار فشار اکسیژن  تنظیم می شود.

 

تقویت و مراقبت از پوست

پس از اکسیژن درمانی به علت اینکه منافذ پوست باز می شوند و پاک سازی می شود کمی پوست حساس می شود به همین دلیل باید مراقبت های پوستی را بعد از آن افزایش داد. از جمله کارهایی که برای تقویت و مراقبت از پوست بعد از اکسیژن درمانی می توان انجام داد استفاده از سرم های تقویت کننده پوست و همچنین کرم ضد آفتاب است.

اثرات اکسیژن درمانی

اثرات مفید اکسیژن درمانی

همانطور که اشاره کردیم امروزه اکسیژن درمانی هم در درمان مشکلات پوستی اثر گذار است و هم برای زیبایی و پاکسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. این فرایند دارای اثرات مفیدی بر پوست انسان است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

اثر بر باکتری های مضر بر روی پوست

بر روی پوست هر انسانی میلیون ها باکتری زندگی می کنند که برخی از آن ها مفید هستند و برخی نیز دارای اثرات منفی هستند. یکی از عوارضی که باکتری ها برای پوست انسان ایجاد می کنند این است که باعث ایجاد آکنه روی پوست می شوند که با اکسیژن درمانی می توان این باکتری ها را از سطح پوست پاکسازی نمود.

 

اثر اکسیژن درمانی بر مواد سمی که بر سطح پوست قرار گرفته اند

انسان ها در طول روز فعالیت های مختلفی را انجام می دهند و با آلاینده های مختلفی در تماس هستند که این مواد سمی بر پوست هر شخصی تاثیر گذار است. در افراد شاغل این مسئله بیشتر مشاهده می شود هر شخصی برای این که پوستی سالم و شاداب داشته باشد. باید این مواد سمی و مضر را از سطح پوست خود پاک کند که اکسیژن درمانی یکی از راه هایی است که می توان برای حل این مسئله ارائه کرد.

 

اثر اکسیژن درمانی بر رنگ پوست

با توجه به مطالب گفته شده انسان ها در اثر فعالیت های مختلفی که در طول روز انجام می دهند ممکن است در رنگ پوستشان تغییراتی ایجاد بشود و رنگ پوستشان از حالت طبیعی خود خارج شود و تیره تر بشود. یکی از اثرات اکسیژن درمانی در همین مسئله است که با انجام آن می توان پوستی سالم تر و روشن تر داشت.


اوزون تراپی یا اوزون درمانی


 

اثر اکسیژن درمانی بر چین و چروک های ایجاد شده بر روی پوست

در طول زمان و با افزایش سن ممکن است چین و چروک هایی بر روی پوست ایجاد بشود که از شادابی و همچنین زیبایی پوست بکاهد. از جمله عواملی که ممکن است باعث افتادگی و یا چین و چروک پوست بشود می توان به عوامل محیطی از جمله مواد سمی که در هوا وجود دارد و یا شرایط تنش زا می توان اشاره کرد.

برای کاهش این چین و چروک ها و افتادگی که در اثر عوامل مختلف بر روی پوست ایجاد شده است می توان از اکسیژن درمانی استفاده کرد. طبق بررسی های انجام شده نشان داده شده است که این فرایند در کاهش میزان چین و چروک پوست بسیار تاثیر گذار بوده است.

اثرات اکسیژن درمانی

عوارض جانبی اکسیژن درمانی

یکی از مزیت هایی که اکسیژن درمانی دارد این است که فاقد هرگونه عوارض جانبی و مشکل برای پوست است. به همین دلیل  برای داشتن پوستی سالم استقبال زیادی از اکسیژن درمانی شده است.  گاهی ممکن است پس از اکسیژن درمانی پوست دچار قرمزی و یا التهاب بشود که این مسئله معمولا در افرادی که دارای پوستی حساس هستند اتفاق می افتد و عوارض اکسیژن درمانی نیست. هنگامی که قرمزی و یا التهاب پوست اتفاق می افتد جای نگرانی زیادی وجود ندارد. چون بعد از مدتی کوتاه این اثرات از بین می رود و باقی نمی ماند. اما اگر کمی طولانی تر شود معمولا با استفاده از مواد ضد حساسیت پوستی مشکل برطرف می شود.

 

نتیجه گیری

با توجه به مطالب گفته شده پوست انسان یکی از مهم ترین و با ارزش ترین قسمت های بدن هر شخصی است که ممکن است در اثر عوامل مختلفی دچار آسیب شود و یا اینکه در اثر آلودگی های محیطی و شرایط آب و هوایی منافذ پوست بسته شود. یکی از مهمترین راه حل هایی که برای حل مشکلات پوستی و پاکسازی پوست ارائه شده است و امروزه کاربرد فراوانی پیدا کرده استفاده از اکسیژن درمانی است. اکسیژن درمانی دارای اثرات مختلفی بر روی پوست از جمله شاداب شدن، روشن تر شدن، باکتری زدایی و پاکسازی پوست از آلودگی ها است.

با توجه به این مطالب امروزه یکی از روش های مورد علاقه پزشکان برای حل مشکلات پوستی استفاده از اکسیژن درمانی است که توجه ویژه ای به آن می شود. امیدواریم که اطلاعات کافی را در ارتباط با این مسئله در اختیار شما قرار داده باشیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا