فناوری

چگونه اندازه آیکون ها را در گوشی اندرویدی تغییر دهیم؟

گوشی‌های اندرویدی این روزها بسیار فراگیر شده‌اند و این دستگاه‌ها را می‌توان در دست تمامی افراد، از کوچک و بزرگ، پیر و جوان و مبتدی و حرفه‌ای، مشاهده کرد. سیستم عامل اندروید برای شخصی سازی رابط کاربری، تنظیمات زیادی دارد اما شاید همه کاربران با این تنظیمات آشنایی نداشته باشند. به عنوان مثال، آیا می‌دانید چطور می‌توان اندازه آیکون‌ها را در گوشی اندرویدی تغییر داد؟ اگر پاسخ‌تان منفی است، در ادامه با پامپا همراه باشید تا شیوه کار را به شما آموزش دهیم.

در این مقاله به طور خلاصه خواهید آموخت:

  • در اندروید 7.0 و بالاتر، می‌توانید آیتم‌های روی صفحه را در تنظیمات اندازه نمایش، بزرگتر یا کوچکتر کنید.
  • اگر از تلفن سامسونگ استفاده می‌کنید، انگشت خود را به صورت طولانی روی صفحه اصلی نگه دارید تا بتوانید یک آیکون گرید (Icon grid) برای صفحه اصلی یا صفحه برنامه‌ها، انتخاب کنید.
  • اگر هیچ یک از این گزینه‌ها در دسترس نیست، می‌توانید از لانچرهای شخص ثالث اندروید استفاده کنید که به شما اجازه می‌دهد اندازه آیکون‌ها را در اندروید خود تغییر دهید.

در این مقاله نحوه انجام این کار را در اکثر گوشی‌های اندرویدی و همچنین استفاده از لانچرهای شخص ثالث را که به شما اجازه می‌دهند اندازه آیکون‌ها را تغییر دهید، یاد خواهید گرفت.

توجه: توانایی شما برای تغییر اندازه آیکون‌ها در اندروید بستگی به نسخه اندروید گوشی دارد. به عنوان مثال، اندروید 7.0 و بالاتر گزینه‌ای در تنظیمات برای تنظیم اندازه آیکون ارائه می‌دهند. گوشی‌های سامسونگ هم تنظیماتی اضافی برای این کار دارند. با این حال، اگر اندروید قدیمی‌تری دارید، نگران نباشید. بسیاری از برنامه‌های شخص ثالث به شما این امکان را می‌دهند که اندازه آیکون‌ها را در گوشی اندرویدی خود تنظیم کنید.

چگونه می‌توان اندازه آیکون‌ها را در اندروید تغییر داد؟

گوشی‌های اندرویدی دارای اندازه پیش فرض برای آیکون‌ها هستند، اما شما به راحتی می‌توانید اندازه آیکون‌ها را تغییر دهید. اگر گوشی اندرویدی جدیدتری دارید، امکان تغییر اندازه آیکون‌ها در بخش تنظیمات وجود دارد. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

1- انگشت خود را روی صفحه اصلی به سمت پایین بکشید و روی نماد چرخ دنده در بالا سمت راست ضربه بزنید تا وارد منوی تنظیمات اندروید شوید.

2- به پایین بروید و Display را انتخاب کنید تا منوی مربوط به تنظیمات نمایشگر باز شود.

3- در اینجا گزینه Advanced را انتخاب کنید تا صفحه تنظیمات پیشرفته نمایشگر باز شود.

4- در منوی تنظیمات پیشرفته نمایشگر، Display size را انتخاب کنید.

چگونه اندازه آیکون‌ها را در گوشی اندرویدی تغییر دهیم؟

5- در پنجره Display Size، نوار لغزنده را به سمت راست حرکت دهید تا اندازه آیتم‌های صفحه تنظیم شود. به صورت همزمان، نمونه‌ای از متن و آیکون‌ها را در قسمت بالای پنجره مشاهده خواهید کرد.

6- اکنون، هنگامی که به صفحه اصلی باز می‌گردید، متوجه می‌شوید که اندازه آیکون‌ها بزرگ‌تر شده است.

چگونه اندازه آیکون‌ها را در گوشی اندرویدی تغییر دهیم؟

اگر می‌خواهید آیکون‌ها را کوچک‌تر کنید، از همان روش بالا پیروی کنید اما این بار نوار لغزنده را به سمت چپ بکشید.

چگونه می‌توان اندازه آیکون‌های گوشی سامسونگ را کاهش داد؟

اگر تلفن سامسونگ دارید، تغییر اندازه آیکون‌های روی صفحه بسیار ساده‌تر است. در ادامه نحوه انجام آن را خواهید آموخت:

1- به صفحه اصلی بروید و در یک منطقه خالی انگشت خود را به صورت طولانی روی صفحه نگه دارید. خواهید دید که آیکون‌های منو در پایین صفحه ظاهر می‌شوند. اکنون، نماد تنظیمات را در پایین سمت راست انتخاب کنید.

2- در پنجره تنظیمات صفحه اصلی، دو گزینه برای تنظیم اندازه آیکون‌ها وجود دارد. ابتدا، Home screen grid را انتخاب کنید.

چگونه اندازه آیکون‌ها را در گوشی اندرویدی تغییر دهیم؟

3- در صفحه Home screen grid، از آیکون‌های پایین استفاده کنید تا تعداد آیکون‌هایی را که می‌خواهید در هر صفحه اصلی ظاهر شوند، تنظیم کنید. هرچه تعداد آیکون‌ها بیشتر باشد، آن آیکون‌ها کوچکتر خواهند بود. پس از اتمام کار، دکمه save را بزنید.

توجه: پنجره پیش نمایش در بالای این صفحه به شما نشان می‌دهد که آیکون‌ها بر اساس تنظیمات گریدی که انتخاب کرده‌اید، چقدر بزرگ یا کوچک ظاهر می‌شوند.

4- حالا به پنجره تنظیمات صفحه اصلی برگردید و این‌بار، گزینه بعدی یعنی Apps screen grid را انتخاب کنید تا اندازه آیکون‌ها در پنجره‌های صفحه برنامه‌ها تنظیم شود. اندازه آیکون را با استفاده از انتخاب گرید در پایین پنجره به همان شیوه تنظیم کنید و پس از اتمام کار، دکمه Save را لمس کنید.

چگونه اندازه آیکون‌ها را در گوشی اندرویدی تغییر دهیم؟

پس از انجام این مراحل، آیکون‌های موجود در صفحه اصلی و صفحه برنامه‌ها با اندازه‌ای که از طریق تنظیمات گرید انتخاب کرده‌اید، ظاهر می‌شوند.

تغییر اندازه آیکون با برنامه‌های شخص ثالث

اگر ورژن اندروید شما جدید نیست یا گوشی سامسونگ ندارید، می‌توانید از لانچرهای اندروید استفاده کنید که به شما اجازه می‌دهند اندازه آیکون‌ها را به سادگی تغییر دهید.

موارد زیر برخی از برنامه‌های لانچر اندروید هستند که به شما امکان می‌دهند این کار را انجام دهید.

  • Nova Launcher: این لانچر نزدیکترین محیط کاربری را به نسخه خام اندروید دارد. برنامه Nova Launcher، یک برنامه سبک و سریع است که به شما این امکان را می‌دهد که اندازه گرید سفارشی را شبیه به حالتی که کاربران سامسونگ تغییر اندازه آیکون را انجام می‎‌دهند، تنظیم کنید.
  • Microsoft Launcher: به جای استفاده از روش گرید، این لانچر در واقع به شما امکان می‌دهد طرح و اندازه آیکون‌ها را در صفحه اصلی و صفحه برنامه‌ها تنظیم کنید. این برنامه نه تنها امکان تغییر اندازه آیکون‌ها را فراهم می‌کند، بلکه شامل لیستی از گزینه‌های سفارشی‌سازی بیشتر و مفیدتری نیز هست.
  • Apex Launcher: در منوی تنظیمات این لانچر، می‌توانید اندازه آیکون‌ها را از 50 درصد تا 150 درصد تنظیم کنید.
  • Go Launcher: با نصب GO Launcher، کافی است انگشت خود را روی صفحه اصلی نگه دارید، تنظیمات را انتخاب کرده و از تنظیمات آیکون برای بزرگ کردن آیکون‌ها، اندازه پیش فرض یا اندازه سفارشی استفاده کنید.

سوالات متداول

  • چگونه آیکون‌های برنامه را در اندروید می‌توان تغییر داد؟

در دستگاه اندروید می‌توانید آیکون‌های برنامه را به آیکون‌های سفارشی تغییر دهید. آیکون‌های سفارشی را در گوگل پلی استور جستجو کنید، بسته‌ای را که می‌خواهید استفاده کنید نصب کنید و روی دکمه open ضربه بزنید. در دستگاه سامسونگ، برای دانلود و اعمال بسته‌های آیکون‌ها، می‌توانید به Settings > Themes بروید.

  • چگونه آیکون مکان را در اندروید خاموش کنم؟

با خاموش کردن خدمات موقعیت مکانی در اندروید، این آیکون نیز خاموش می‌شود. برای این کار باید به مسیر Settings > Security & Location > Location > Off بروید.

آیا این مطلب برای شما کمک‌کننده بود؟ لطفا نظرات خود را با ما در پامپا در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا