مد و زیبایی

آموزش بستن کروات | بستن کروات | استایل جذاب آقایان | کروات شیک

کراوات‌ها مسیری طولانی را از گذشته تا امروز طی کرده‌اند تا همچنان ما آن‌ها را دور گردن آقایان خوش‌پوش مشاهده کنیم و از دیدن این منظره لذت ببریم.

آموزش بستن کروات

کراوات یکی از انواع اکسسوری‌های جذاب مردانه است که به آن‌ها وجهه و کلاس خاصی می‌بخشد. با آموزش بستن کروات همراه مجله پامپا باشید.

این سه گره کاربردی کراوات حتما لازمتان می‌شود!

مهم نیست خانم هستید یا آقا، دانستن این‌که چطور گره کراوات را برای خود یا شریک زندگیتان بزنید همیشه ضروری است و البته لازم نیست با بستن تمام انواع گره‌ها آشنا باشید. در ادامه با آموزش بستن کروات به ۳ روش کاربردی همراه ما باشید.

بستن کروات

طریقه بستن گره کراوات ساده یا چهار در دست

این نوع گره به دلیل سادگی و امکان تطبیق با یقه‌های مختلف طرفداران زیادی دارد. می‌توان آسان آن را بست اما کمی نامتقارن می‌ایستند، بااین‌وجود اگر بنا باشد تنها یک گره کراوات را یاد بگیرید، پیشنهاد ما به شما گره کراوات چهار در دست یا ساده است.

استایل جذاب آقایان

برای بستن این گره کراوات ساده، بخش پهن کراوات را در سمت راست و قسمت نازک‌تر آن را سمت چپ شانه می‌اندازیم. (قسمت پهن باید تا روی شکم و کمی بالاتر از ناف ادامه داشته باشد.)

بخش پهن را روی قسمت نازک بگذارید و از زیر آن به سمت راست هدایت کنید، بعد دوباره به چپ بکشید و از زیر حلقه گردن به سمت بالا ببرید و از ‌زیر گره رد کنید. سپس گره را مرتب نمایید. این گره را می‌توان با یقه دکمه‌دار و ساده همراه کرد.‌

کروات شیک

طرز بستن کراوات مردانه فول ‌ویندزور

طرز بستن کراوات
برای بستن گره فول ویندزور، کار را با قسمت پهن کراوات در سمت راست و قسمت نازک آن در سمت چپ شروع کنید. کراوات را دور گردن بیاندازید و قسمت پهن را تا روی شکم و کمی بالای ناف بکشید. (البته این فاصله به ضخامت کراوات و قد شما هم بستگی دارد)

بعد انتهای پهن‌تر را رو قسمت نازک‌تر قرار بدهید، از زیر آن رد کنید و به سمت بالا بکشید. بعد آن را پایین بیاورید و به سمت چپ بکشید. در گام بعد آن را از پشت کراوات رد کنید و به سمت راست بکشید. دوباره آن را به بالا تا مرکز و به سمت حلقه گردن ببرید و از پشت حلقۀ دور گردن به سمت راست بکشید. یک‌بار دیگر قسمت پهن را به سمت چپ برده و از زیر گره به سمت بالا و بیرون رد کنید اما این دفعه کمی گره ایجاد شده را شل کنید تا قسمت پهن از زیر آن رد شود. حالا گره کروات تمام ویندزور را تنظیم و محکم کنید.

فول ‌ویندزور

نحوه بستن گره هاف ویندزور

اگر دوست دارید تا بستن گره کراوات همه‌کاره‌ای را یاد بگیرید که هم بتوان آن را سر کار استفاده کرد و در هم در میهمانی‌ها، لازم دارید تا حتما نحوه بستن گره هاف ویندزور را یاد بگیرید. این نوع گره کراوات ابعادی متوسط دارد و اگر به درستی بسته شود، روی گردن متقارن می‌ایستد. بهترین یقه برای بستن گره کراوات هاف ویندزور، یقه متوسط تا کوتاه است.

نحوه بستن
برای بستن گره هاف ویندزور، مثل گره‌ ویندزور شروع می‌کنیم و گره اول را می‌زنیم. در ادامه، قسمت پهن کراوات را به سمت راست بکشید، از زیر حلقه رد کنید و به سمت بالا ببرید. بعد کمی گره را شل کنید و قسمت پهن کراوات را از قسمت بالایی آن رد نمایید. حالا گره کراوات را تنظیم و مرتب کنید.

هاف ویندزور

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مطلب با هرآنچه در کمد لباستان دارید شیک بپوشید! را بخوانید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا