دنیای خبر

راهنمای خرید عطر و ادکلن ترش و معتدل مردانه | برترین برندهای عطر و ادکلن مردانه

خرید عطر و ادکلن ترش و معتدل مردانه شاید برای آقایان با چالش هایی همراه باشد. چرا که عطرها یار جدانشدنی از استایل افراد، به خصوص آقایان به شمار می آیند. وجود حس دلپذیر در استایل، می تواند جذابیت و ماندگاری شخصیت شما را افزایش دهد. به همین منظور انتخاب یک عطر مناسب شخصیت و فصل می تواند یک موضوع کاملا چالش برانگیز محسوب شود. اگر شما هم قصد دارید اطلاعات کافی از پرفروش ترین و معروف ترین عطرهای جهان به دست آورید و بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید، تا انتهای مطالب با ما همراه باشید تا شما را در این مسیر راهنمایی کنیم.

 

عطر چیست؟

عطر، ماده ای خوشبو است که در هر مکان و زمان با شما همراه خواهد بود و این رایحه دلپذیر یا حتی گاهی آزار دهنده، به گونه ای با زندگی روزمره ما عجین شده که اکثر اوقات فراموش می‌ کنیم که تا چه اندازه ضروری و مهم است. اهمیت این موضوع به اندازه ای است که اگر عطر نامناسبی را انتخاب کنیم، تاثیر نامطلوبی را بر خود و اطرافیان خواهیم داشت. مطمئن هستیم شما هم سوالات متعدی در ذهنتان در این زمینه وجود دارد، به طور مثال، اینکه عطرها چه تفاوتی باهم دارند و یا اینکه چطور یک عطر مناسب با شخصیت خودمان را پیدا کنیم و یا چطور می توانیم ماندگاری بیشتری از عطرها را دریافت نماییم.

 

غلظت عطر را در نظر بگیرید

انواع مختلفی از عطرها با غلظت های متفاوت وجود دارد که آگاهی از آنها به ما کمک می کند تا عطر مناسب و با غلظت لازم را انتخاب کنیم. برای خرید عطر و ادکلن ترش و معتدل مردانه به مواردی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد دقت نمایید.

اکستریت یا پرفیوم: این نوع عطر دارای بالاترین میزان غلظت عطر است و حدود شش تا هشت ساعت ماندگاری دارند.

ادوپرفیوم: بعد از عطر بیشترین میزان غلظت عطر را داراست. ادپرفیوم به طور کلی دارای غلظتی بین 15٪ تا 20٪ است. به طور متوسط، ادپرفیوم حدود چهار تا پنج ساعت ماندگاری دارد و معمولا ارزان تر از عطر خالص است.

ادو تویلت: ادوتویلت دارای غلظتی بین 5٪ تا 15٪ است. این نوع خوشبو کننده معمولا ارزانتر از عطر و ادکلن است و یکی از محبوب ترین انواع عطر موجود است. ماندگاری ادوتویلت به طور معمول برای سه تا چهار ساعت خواهد بود.

ادکلن: دارای غلظت بسیار پایین تری نسبت به انواع عطر است. ادوکلن به طور کلی غلظتی بین 2 تا 4 درصد دارد و نسبت به سایر عطرها از غلظت بیشتری از الکل برخوردار است و از عطرهای دیگر ارزان تر است.

ایو فرایشه: شبیه به ادوکلن است که معمولا ماندگاری به مدت دو ساعت دارد. ایوفرایشه دارای غلظتی حتی کمتر از عطر و ادکلن است که عموما بین فقط 1٪ تا 3٪ است.


راهنمای خرید بهترین عطر و ادکلن های ترش و گرم زنانه

 

راهکارهایی برای تشخیص عطر مناسب برای آقایان

هیچ قاعده و قانونی وجود ندارد که بیان کند یک عطر خاص، فقط مختص یک جنس خاص است. اگر شما مرد هستید و از عطر زنانه استفاده کنید، هیچ اتفاق بدی نخواهد افتاد. هرچند، تنها دلیلی که عطر‌ها زنانه یا مردانه اند، به این دلیل است که به طور کلی برخی از رایحه‌ ها بیشتر مناسب جنس خاصی هستند.

به عنوان مثال، رایحه‌ های گل دار برای زنان جذاب‌ تر هستند، در حالی که مردان رایحه‌ های تند و با بوی چوب را بیشتر ترجیح می‌ دهند. علاوه بر این، رایحه‌ هایی با بوی مرکبات، مورد توجه هر دو جنس است. ساده‌ ترین روش برای تشخیص مناسب بودن یک عطر برای زن یا مرد، این است که برچسب عطر را بخوانیم تا به کمک آن، به زنانه یا مردانه بودن آن را پی ببریم. همچنین، در هنگام خرید عطر و ادکلن معتدل مردانه به کلماتی مثل پرفیوم و ادکلن توجه کنید. چرا که کلمه پرفیوم (perfume) نشان دهنده عطر زنانه و کلمه ادکلن (cologne) نشان دهنده عطر مردانه است.

 

راهنمای خرید عطر و ادکلن ترش و معتدل مردانه از دیدگاه روژه مگ

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا