فناوری

شیائومی هم طرحی مشابه تعمیر سلف سرویس اپل ارائه می‌کند

بالاخره پس از سال‌ها دعوای حقوقی، سرانجام اپل تسلیم شد و قرار است قطعات اصلی آیفون‌های خود را در اختیار عموم کاربران قرار دهد. البته، این شرکت گام را فراتر نهاده و برنامه جدیدی را معرفی کرده که به کاربران اجازه می‌دهد، گوشی‌های آیفون خود را در خانه و بدون نیاز به مراجعه به مراکز تعیین شده از سوی اپل، تعمیر کنند.

می‌شد پیش‌بینی کرد که مثل همیشه، این حرکت اپل تبدیل به یک معیار و استاندارد جدید برای تولید کنندگان گوشی‌های اندرویدی شود و حالا شیائومی اولین شرکتی است که خبر از ایجاد طرحی مشابه داده است. با پامپا همراه باشید.

تعمیر سلف سرویس

شعبه هند شیائومی امروز در یک توییت کوتاه و بدون پرداختن به جزئیات اعلام کرد که در حال کار بر روی یک برنامه تعمیر سلف سرویس است. با توجه به اینکه این اطلاعیه تنها از سوی شعبه هند منتشر شده، این احتمال وجود دارد که کمپانی چینی طرح خود را ابتدا در این کشور آزمایش کرده و پس از بررسی نتایج، به سایر مناطق نیز تسری دهد.

در برنامه تعمیر سلف سرویس، کاربران امکان دسترسی به قطعات اصلی گوشی‌ها اعم از صفحه نمایش، باتری و ماژول دوربین را داشته و در صورتی که به اصول اولیه تعمیرات آشنایی داشته باشند، می‌توانند این قطعات را در خانه و بدون نیاز به مراجعه به مراکز تعمیر، تعویض کنند. البته، در این بین هر شرکت می‌تواند شرایط و مقررات خاص خود را داشته باشد و به عنوان مثال اپل قطعات خراب و مستهلک را در ازای یک مبلغ توافقی از کاربر می‌خرد.

منبع

gsmarena


gsmarenaنوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا