مد و زیبایی

مو خشک | مو خشک و شکننده | نگهداری از مو خشک | مو خشک و وز

یک نکته مهم در زمان استحمام، استفاده از آب سرد است. آب گرم به راحتی می‌تواند کوتیکول موها را باز کرده و موجب بخار شدن رطوبت آن شود. حال آنکه با آب سرد کوتیکول‌ها بسته باقی می‌مانند و میزان وزی مو کاهش می‌یابد.

از شانه کردن صحیح موها غافل نشوید

نکته دیگر مراقبتی برای نگهداری از مو خشک، شانه کردن صحیح آن است. همیشه در زمان شانه کردن موها توجه کنید که فشار زیادی به تارهای مو وارد نشود. برای این منظور می‌توانید از شانه هایی استفاده کنید که تراکم دندانه‌های آن کم است یا به عبارت دیگر دندانه‌های شانه از یکدیگر فاصله زیادی دارند. توجه کنید که موها را در حالت خیس شانه نکنید زیرا در این وضعیت احتمال کنده شدن تارهای مو وجود دارد.

مو خشک

از وسایل حرارتی موها استفاده نکنید

بعضی‌ها عادت دارند برای خشک کردن موهای خود و یا حالت دادن آن از سشوار و اتو مو استفاده کنند. با این کار موها رطوبت بیشتری را از دست داده و خشک و شکننده شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود تا از روغن‌های طبیعی همچون روغن آرگان استفاده کنید. اگر در مواردی مجبور به استفاده از ابزارهای حرارتی شدید، درجه حرارت پایین را انتخاب کنید.

با مو خشک به نرمی رفتار کنید

برای رشد موهای سالم خود لازم است تا از تقویت کننده‌ها و روغن‌های طبیعی استفاده کنید. هیچگاه در زمان استحمام موها را چنگ نزنید و سعی کنید تا با مالش ملایم پوست سر گرد و غبار و چربی‌های اضافی را تمیز کنید. پس از استحمام نیز موها را با حوله‌های نخی و نرم به خوبی تمیز کنید و آب اضافی آن را بگیرید.

تقویت مو و تغذیه آن را فراموش نکنید

برای نگهداری از مو، توجه به نوع تغذیه آن مهم است. بهترین گزینه جهت نرم کردن و تقویت موهای وز، استفاده از نرم‌کننده‌هایی مانند گلیسیرین، گلیکول یا روغن‌های طبیعی است.

مو خشک

پیشنهاد مطالعه: می‌توانید مطلب مشابه چگونه از مو رنگ شده محافظت کنیم؟ را بخوانید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا