فناوری

سامسونگ سری گلکسی نوت را کشته است؟!

اوایل سال سامسونگ اعلام کرد که امسال هیچ گوشی جدیدی در سری نوت عرضه نمی‌کند، اما سال آینده گوشی‌های هوشمند بعدی از این خانواده را معرفی خواهد کرد. با این حال، آخرین گزارشی که مستقیماً از منابع کره جنوبی به گوش می‌رسد، چیز دیگری می‌گوید. با پامپا همراه باشید.

این طور که به نظر می‌رسد، سامسونگ سری گلکسی نوت را به طور کامل از برنامه‌ریزی محصولات خود برای سال 2022 حذف کرده و دلیل اصلی آن هم رونق گرفتن مدل‌های تاشو است. البته، با نگاهی به آمارها نیز می‌توان پی برد که چنین حرکتی تاحدود زیادی منطقی است. سری گلکسی نوت 10 و نوت 20 به ترتیب در سال‌های 2019 و 2020 وارد بازار شدند و حدود 12.7 و 9.7 میلیون فروش کردند. این در حالی است که فروش گلکسی زد فولد به تنهایی از 13 میلیون دستگاه عبور کرده است.

گلکسی نوت 20 اولترا

بنابراین وقتی سامسونگ شاهد روند صعودی در فروش گوشی‌های تاشو و تقاضا برای این محصولات است و از سوی دیگر کاهش فروش سری نوت را می‌بیند، منطقی است که این سری را با مدل‌های فولد و فلیپ جایگزین کند.

علاوه بر این، در گزارش اخیر اشاره شده که سامسونگ تولید گلکسی نوت 20 و نوت 20 اولترا را نیز در سال 2022 متوقف خواهد کرد. البته، بیش از یک سال از عرضه این دو مدل می‌گذرد و چنین اتفاقی چندان عجیب نیست.نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا