سلامتیفناوری

اپل بهترین برنامه ها و بازی های اپ استور در سال 2021 را معرفی کرد

پس از گوگل، نوبت به اپل رسیده تا اسامی بهترین برنامه‌ها و بازی‌های اپ استور در سال 2021 را منتشر کند. این لیست شامل بهترین برنامه‌ها و بازی‌ها برای همه دستگاه‌های اپل، از جمله آیفون، آیپد، مک، اپل تی وی و حتی اپل واچ می‌شود. غول کوپرتینویی می‌گوید برندگان امسال را از بین عناوینی انتخاب کرده که “تجارب خارق العاده‌ای” را به کاربران ارائه کرده‌اند. در ادامه با پامپا همراه باشید تا نگاهی به بهترین برنامه‌ها و بازی‌های اپ استور اپل در سال 2021 بیندازیم.

بهترین برنامه‌ها و بازی‌های اپ استور در سال 2021

بنا به آنچه که در وبلاگ رسمی اپل اعلام شده، عنوان بهترین برنامه سال 2021 در گوشی‌های آیفون به Toca Life World تعلق گرفته که برنامه‌ای ویژه کودکان بوده و توسط Toca Boca توسعه یافته است. جایزه بهترین بازی آیفون هم به League of Legends: Wild Rift از ساخته‌های Riot Games رسیده است. یک برنامه ویرایش ویدیو به نام LumaFusion LumaTouch عنوان بهترین برنامه آیپد را به خود اختصاص داده و بهترین بازی آیپد در سال 2021 هم MARVEL Future Revolution انتخاب شده است.

Toca Life World
Toca Life World

در رایانه‌های مک عنوان بهترین برنامه سال به Craft از ساخته‌های Luki Labs Limited تعلق گرفته و بهترین بازی این پلتفرم هم Myst انتخاب شده است. DAZN و Space Marshals 3 نیز به ترتیب به عنوان بهترین برنامه و بهترین بازی اپل تی وی شناخته شده‌اند. یک برنامه مرتبط با پیش‌بینی و اعلام وضعیت آب و هوا به نام Carrot Weather که رقیب جدی برنامه Weather اپل است، بهترین برنامه اپل واچ در سال 2021 شده و جایزه بهترین بازی اپل آرکید هم به Fantasian از ساخته‌های استودیوی Mistwalker رسیده است.

پس به طور خلاصه:

 • بهترین برنامه آیفون: Toca Life World
 • بهترین برنامه آیپد: LumaFusion
 • بهترین برنامه مک: Craft
 • بهترین برنامه اپل تی وی: DAZN
 • بهترین برنامه اپل واچ: Carrot Weather
 • بهترین بازی آیفون: League of Legends: Wild Rift
 • بهترین بازی آیپد: MARVEL Future Revolution
 • بهترین بازی مک: Myst
 • بهترین بازی اپل تی وی: Space Marshals 3
 • بهترین بازی اپل آرکید: Fantasian

اپل همچنین اعلام کرده که ترند یا سوژه داغ امسال، Connection بوده؛ زیرا به گفته این شرکت، مردم را در شرایط کرونا دور هم جمع کرده است. این ترند شامل برنامه‌ها و بازی‌هایی می‌شود که تأثیر ماندگاری بر مردم داشته‌اند. بازی‌هایی نظیر Among Us، برنامه ویرایشگر عکس Canva، راهنمای غذاخوری محلی EatOakra، و برنامه رسانه اجتماعی Peanut از جمله عناوینی هستند که در راستای همین ترند در سال 2021 به محبوبیت فراوانی دست پیدا کردند.

League of Legends: Wild Rift
League of Legends: Wild Rift

بد نیست بدانید که بهترین برنامه‌ها و بازی‌های اپ استور جوایز فیزیکی دریافت می‌کنند. این جایزه از آلومینیوم 100 درصد قابل بازیافت ساخته شده و لوگوی App Store به همراه نام برنده بر روی آن حک شده است.

علاوه بر همه این‌ها، اپل بهترین برنامه‌ها و بازی‌های رایگان و پولی سال 2021 را هم معرفی کرده است که در دسته رایگان برنامه‌های زیر به چشم می‌خورند:

 1. WhatsApp
 2. YouTube
 3. Instagram
 4. Facebook
 5. Google Pay
 6. Snapchat
 7. Amazon India
 8. PhonePe
 9. Google Chrome
 10. Gmail
 11. Telegram
 12. Truecaller
 13. Google
 14. Google Maps
 15. Messenger
 16. Paytm
 17. Flipkart
 18. Zoom
 19. Zomato
 20. Disney+ Hotstar

در دسته برنامه‌های پولی هم اپ‌های زیر به ترتیب رده‌های اول تا بیستم را به خود اختصاص داده‌اند:

 1. DSLR Camera
 2. Vehicle Registration Info
 3. Forest
 4. Sticker Babai
 5. Sticker Babai
 6. Procreate Pocket
 7. Autosleep Track Sleep on Watch
 8. Money Manager
 9. TouchRetouch
 10. Govt Guide
 11. Voice Recorder
 12. iTablaPro
 13. FiLMiC Pro
 14. Slow Shutter Cam
 15. Geekbench 5
 16. Pro Camera by Moment
 17. GoodNotes 5
 18. SkyView
 19. Threema
 20. EpoCam Webcamera for Computer

نظر شما در مورد انتخاب‌های اپل چیست؟ نظرات خود را حتماً از طریق بخش کامنت‌ها در زیر همین مطلب با ما در میان بگذارید.نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا